PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Nowe sterowniki PLC – Saia PCD® QronoX od Sabur

528 wyświetleń, autor: Sabur.

Sterownik PCD3.M6893 to połączenie nowoczesnego programowania PLC w języku wysokiego poziomu oraz najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zastosowany w nim system operacyjny jest zaszyfrowany i podpisany – włączając wszystkie dane, aplikacje i komunikacje – co gwarantuje ochronę przed nieupoważnionym dostępem do danych oraz systemu kontroli procesu.

Nazwa nowego kontrolera Saia PCD® QronoX pochodzi od „chronos”, greckiego słowa „czas”. Przysłowie mówi „Jak w szwajcarskim zegarku”. Zegar jest symbolem szwajcarskiej kultury przemysłowej i reprezentuje jego wysoki poziom precyzji. Nowy kontroler ucieleśnia obie te cechy.

Sterownik PCD3.M6893 zaprogramowany został zgodnie z normą branżową IEC 61131-3 dotycząca rozwoju aplikacji, co oznacza, że wspiera wszystkie języki zdefiniowane w normie (bloki funkcyjne, funkcje sekwencyjne, tekst strukturalny, włączając programowanie obiektowe).

Architektura

Architektura jako system automatyki składa się z trzech elementów: sprzętu, oprogramowania (system operacyjny QNX) i narzędzia do programowania.

 • Saia PCD® QronoX ECSOprogramowanie programistyczne (ECS = engineeringand commissioning suite);
 • Saia PCD® QNX – System operacyjny;
 • Saia PCD® Sterownik QronoX IEC – Sprzęt  to sterownik swobodnie programowalny zgodnie z normą IEC 61131-3);

Tak zbudowany system – niezawodny i nowoczesny – to synonim nowej ery automatyki.

Stabilność, czyli system operacyjny QNX

QNX to jedyny system operacyjny posiadający certyfikat nienaruszalności bezpieczeństwa SIL.

Jego charakterystyczną cechą jest bardzo wysoki poziom niezawodności działania, możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu mikrojądra. Mikrojądro pełni funkcje zarządzające procesami, komunikacją międzyprocesorową, obsługą przerwań i wyjątków. Wszystkie inne zadania realizowane są w przestrzeni adresowej.

QNX jest rozwiązaniem, w którym nie ma rozdziału na operacje systemowe i operacje użytkownika. Poszczególne aplikacje i sterowniki umieszczone są w wyodrębnionych przestrzeniach adresowych, dzięki czemu pojawiający się w jednym miejscu błąd nie ma wpływu na działanie pozostałych aplikacji i procesów realizowanych w systemie. QNX zapewnia płynność działania.

Ten sam system, który pracuje w elektrowniach atomowych, czy na stacji kosmicznej, może również pracować na komórce (BlackBerry) – a od premiery Saia PCD® QronoX – także w sterowniku!

Cyberbezpieczeństwo

Saia PCD® QronoX to pierwszy na rynku cyberbezpieczny system sterowania. Jest zgodny ze standardem automatyki przemysłowej ANSI ISA 62443 . Jego poziom bezpieczeństwa cybernetycznego w przemysłowych systemach kontroli i sterowania określony został na poziomie SL3, a docelowo osiągnie poziom SL4. Ten wysokowydajny sterownik posiada wbudowane zabezpieczenia, które umożliwiają bezpieczne połączenie z Internetem i chmurą obliczeniową.

System operacyjny jest zaszyfrowany i znakowany – włączając w to wszystkie dane, aplikacje i komunikację. W rezultacie operatorzy są dobrze chronieni przed nieupoważnionym dostępem do danych oraz systemu kontroli procesu. Kopia zapasowa tworzona jest w oddzielnej partycji. Dane zapisywane na karcie pamięci SD przypisane są do jednego urządzenia zabezpieczając je tym samym przed nieuprawnionym dostępem. Nieautoryzowana próba przeniesienia karty SD na inne urządzanie powoduje automatyczne usunięcie zapisanych na niej informacji.

Kompatybilność

Sterownik PCD3.M6893 oferuje możliwość programowania obiektowego w języku wysokiego poziomu. Został zaprogramowany zgodnie z norma branżową IEC 61131-3 dotyczącą rozwoju aplikacji, co oznacza wsparcie wszystkich zdefiniowanych w normie języków (bloki funkcyjne, funkcje sekwencyjne, tekst strukturalny, włączając programowanie obiektowe). Pełna kompatybilność ze sprawdzonym i szeroko przyjętym systemem PCD3 I/O zapewnia mu solidne i niezawodne działanie. Dzięki sterownikowi IEC istniejące już instalacje można łatwo dostosować do nowych funkcji poprzez wymianę zaledwie jednego elementu instalacji na Qronox.

Jednoczesne wsparcie do 14 portów komunikacyjnych

Łatwa i bezproblemowa integracja systemu obejmuje do 14 interfejsów komunikacyjnych i zapewnia pełną swobodę w zakresie łączenia różnych protokołów za pośrednictwem standardu IP i portów szeregowych. Wśród dostępnych protokołów wymienić należy OPC-UA, MQTT, protokoły IT, Modbus, CAN, Profinet, MP-Bus, Dali, M-Bus… a także inne niestandardowe.

Dlaczego Saia PCD QronoX?

Jakie są przyczyny rosnącego zagrożenia cyberatakami i jakie są ich potencjalne cele?

Obecnie najbardziej narażone na cyberataki są przemysłowe systemy sterowania nazywane też systemami ICS (Industrial Control Systems). Celem takich ataków jest przejęcie kontroli nad elementami wykonawczymi wchodzącymi w skład systemu automatyki lub zablokowanie pracy urządzenia sterującego takim systemem. W praktyce oznacza to atak na komputer z systemem SCADA lub sterownik PLC.

Przemysłowe systemy sterowania, które jeszcze kilka lat temu pracowały jako elementy odizolowane, dziś bazują na otwartych platformach. Punkty styku z teleinformatyczną siecią przedsiębiorstwa oraz fakt realizowania łączności za pośrednictwem Internetu lub niewystarczająco chronionych warstw infrastruktury sieciowej obniżają poziom ich bezpieczeństwa. Z drugiej strony, z uwagi na ogólną dostępność narzędzi do przeprowadzania kierowanych cyberataków, realne zagrożenie jest dużo wyższe niż kilka lat wcześniej. Zapewnienie cyberbezpieczeństwa jest obecnie coraz trudniejsze a jednocześnie coraz bardziej istotne z punktu widzenia zachowania ciągłości świadczonych usług.

Wprowadzenie na rynek pierwszego sterownika zapewniającego bezpieczeństwo na wszystkich poziomach komunikacji ze światem – dostępu do danych i stabilności pracy systemu – to ważny moment.

Na tę premierę czekaliśmy od dawna. Nowa generacja urządzeń PLC to początek nowej ery.

Jak zapewnić bezpieczeństwo przedsiębiorstwa na poziomie sterowania?

Naruszenia zabezpieczeń kluczowych systemów sterowania przedsiębiorstwem zdarzają się coraz częściej. Dlatego tak ważne jest wprowadzanie zabezpieczeń dla wszystkich obszarów i zasobów, w obrębie całej infrastruktury, w tym także na brzegu sieci.

Jednym z głównych wyzwań, jakie stoją przed osobami zarządzającymi infrastrukturą współczesnych systemów automatyki jest wybór takich rozwiązań, które gwarantowałyby stabilność firmy. Polityka bezpieczeństwa firm musi obejmować spójne zasady w odniesieniu do urządzeń, sieci i systemów oraz określać procesy ścisłej współpracy zespołów IT i OT w celu podnoszenia bezpieczeństwa zakładu jako całości. Taka współpraca to dla organizacji kompleksowy wgląd w zagrożenia pochodzące z różnych źródeł.

Saia PCD® QronoX to rozwiązanie o kluczowym znaczeniu dla rynku, dopełniające obraz bezpiecznej infrastruktury.

PCD3.M6893 w skrócie…..

 • Programowanie w języku wysokiego poziomu zgodnie z normą IEC 61131-3 zapewnia społeczności deweloperów większą elastyczność i możliwość wykorzystywania już opublikowanych rozwiązań.
 • Zgodność ze standardem ANSI ISA 62443, zabezpieczenia połączeń z Internetem i chmurą oraz szyfrowanie przesyłanych i przechowywanych danych stanowią podstawę cyberbezpieczeństwa aplikacji.
 • Wsparcie wielu portów komunikacyjnych w jednym sterowniku PLC pozwala na swobodne łączenie różnych protokołów za pośrednictwem standardu IP i portów szeregowych.
 • Pełna kompatybilność z szeroko przyjętym systemem PCD3 I/O zapewnia solidne i niezawodne działanie

Więcej informacji na temat PCD3.M6893 na naszej www

https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/sterowniki-swobodnie-programowalne-dla-automatyki/pcd3-modulowe/sterownik-plc-modulowy-pcd3-m6893/

Reklama

24 października 2019 / Kategoria: , , , ,
 • Autor: Sabur
 • Firma SABUR Sp. z o.o. powstała w lutym 1993 roku. Jesteśmy dystrybutorem firm: Saia Burgess Controls, ELUTIONS, ESA, ASEM, Atim, Racom, Ocean Data Systems i Exakom. Prowadzimy doradztwo i szkolenia techniczne, serwis gwarancyjny, współpracujemy z partnerami przy realizacji systemów automatyki. Organizujemy szkolenia także na indywidualne życzenia firm.
 • Profil Autora
 • http://www.sabur.com.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Jak zapewnić bezpieczeństwo Twojej maszynie? Odc. 1. Sterownik bezpieczeństwa – co to jest?

Jak zapewnić bezpieczeństwo Twojej maszynie? Odc. 1. Sterownik bezpieczeństwa – co to jest?

>KLIKNIJ<

Ruch pod kontrolą – poznaj zaawansowane funkcje Trio Motion, Estun, Sesame

Ruch pod kontrolą – poznaj zaawansowane funkcje Trio Motion, Estun, Sesame

>KLIKNIJ<

7 praktycznych zastosowań IIoT w automatyce przemysłowej

7 praktycznych zastosowań IIoT w automatyce przemysłowej

>KLIKNIJ<

Zgrupowanie Kadry Polski w Lutowaniu na targach Warsaw Industry Week

Zgrupowanie Kadry Polski w Lutowaniu na targach Warsaw Industry Week

>KLIKNIJ<

Darmowe szkolenia z projektowania systemów HMI/SCADA od Schneider Electric

Darmowe szkolenia z projektowania systemów HMI/SCADA od Schneider Electric

>KLIKNIJ<

Webinaria ze Schneider Electric – Serwonapędy, PLC, HMI, UR.

Webinaria ze Schneider Electric – Serwonapędy, PLC, HMI, UR.

>KLIKNIJ<

Poznaj CPL410 – część 3: Konfiguracja OPC UA pomiędzy PAC oraz IPC cz. I

Poznaj CPL410 – część 3: Konfiguracja OPC UA pomiędzy PAC oraz IPC cz. I

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA LISTOPAD 2019

KONKURS IAUTOMATYKA LISTOPAD 2019

>KLIKNIJ<

Poznaj możliwości i korzyści płynące z platformy IIoT

Poznaj możliwości i korzyści płynące z platformy IIoT

>KLIKNIJ<

Mapowanie adresów fizycznych IO na zmienne globalne na przykładzie środowiska Codesys

Mapowanie adresów fizycznych IO na zmienne globalne na przykładzie środowiska Codesys

>KLIKNIJ<

Czy jesteś zdecydowany na robotyzację?

Czy jesteś zdecydowany na robotyzację?

>KLIKNIJ<

Praktyczne zastosowania Przemysłu 4.0 – wywiad z Mitsubishi Electric

Praktyczne zastosowania Przemysłu 4.0 – wywiad z Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #17: PROFINET

Automatyczny Podcast #17: PROFINET

>KLIKNIJ<

Czym jest Softstart ADXL

Czym jest Softstart ADXL

>KLIKNIJ<

Podstawowe zasady napraw elektrycznych w domu – dla nieelektryków

Podstawowe zasady napraw elektrycznych w domu – dla nieelektryków

>KLIKNIJ<

Najlepsze targi automatyki Warsaw Industry Week – Co warto na nich zobaczyć?

Najlepsze targi automatyki Warsaw Industry Week – Co warto na nich zobaczyć?

>KLIKNIJ<

Najciekawsze funkcje specjalne sterownika easyE4 od EATON

Najciekawsze funkcje specjalne sterownika easyE4 od EATON

>KLIKNIJ<

Zintegrowane zarządzanie automatyką przemysłową i IT w zakładzie przemysłowym

Zintegrowane zarządzanie automatyką przemysłową i IT w zakładzie przemysłowym

>KLIKNIJ<

Zobacz jak w przyszłości będziesz składał szafy elektryczne

Zobacz jak w przyszłości będziesz składał szafy elektryczne

>KLIKNIJ<

Porcjowanie ryb za pomocą silników liniowych

Porcjowanie ryb za pomocą silników liniowych

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Sabur

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…