PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Jak okablować przekaźniki szybciej?

4161 wyświetleń, autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl.

Każde urządzenie elektryczne wymaga doprowadzenia zasilania. Dodatkowo do urządzeń automatyki doprowadzamy również sygnały z czujników, a wyprowadzamy sygnały sterujące. Działania te, w większości, wymagają użycia przewodów. Lutowanie przewodów do aparatury modułowej byłoby problematyczne. Po pierwsze ilość używanych przewodów w szafie jest ogromna, a po drugie nieustannie zachodzi konieczność wypinania, wpinania i przepinania przewodów pomiędzy różnymi wejściami i wyjściami. Dlatego do łączenia przewodów z urządzeniami automatyki wykorzystuje się różnego rodzaju złącza.

Złącza śrubowe

Prawdopodobnie najpopularniejsze pozostają wciąż złącza śrubowe. Są bardzo proste w użyciu i stosunkowo bezawaryjne. Rzadko zdarza się, by dobrze dokręcona śruba odkręciła się. Jednak przy dużych drganiach może się to zdarzyć. Największą wadą pozostaje uciążliwość kablowania, jeżeli istnieje konieczność okablowania całej szafy, to przy stosowaniu złącz śrubowych można się nieźle napocić. Wszystkie złącza zbudowane są z dwóch metalowych blaszek, z czego jedna przylutowana jest do odpowiedniego elementu w urządzeniu elektrycznym. Druga blaszka ma za zadanie przytrzymywać przewód tak, aby dotykał ciągle tej pierwszej. W złączu śrubowym druga blaszka dopychana jest poprzez dokręcenie śruby, a jej odpuszczenie jest niemożliwe dzięki połączeniu gwintowemu.

Złącza sprężynowe

W złączach sprężynowych przewód dociskany jest blaszkami za pomocą sprężyny. Aby włożyć przewód w złącze należy najpierw odblokować sprężynę, najczęściej przez włożenie wkrętaka w odpowiednie gniazdo. Największą zaletą złącz sprężynowych jest pewność działania – raz włożony przewód raczej nie wypadnie. Uporczywe może być samo kablowanie, gdzie trzeba do każdego gniazda osobno wkładać wkrętak, dodatkowo często te gniazda nie działają idealnie.

Złącza beznarzędziowe

Ostatnio prawdziwą furorę robią złącza beznarzędziowe. Działają na podobnej zasadzie jak złącza sprężynowe, ale umożliwiają wetknięcie przewodu w złącze bez użycia wkrętaka. Bardzo ułatwia to montowanie i okablowanie dużej ilości urządzeń. Najczęściej aby wyjąc przewody ze złącza należy nacisnąć (np. wkrętakiem) dźwignię, która odblokowuje sprężynę.

Jednym z takich systemów beznarzędziowych jest system MasterIN firmy Finder. W systemie MasterIN niezawodność i jakość została połączona z szybkim i prostym montażem w rozdzielnicy. System MasterIN stosowany jest głównie w przekaźnikach i znajduje szerokie pole zastosowań wliczając w to automatykę przemysłową i szafy sterownicze.

Technologia PushIN zapewnia szybkie podłączenie przewodów dzięki bezśrubowym, sprężynowym zaciskom. W porównaniu do zacisków śrubowych daje to lepsze trzymanie przewodów w warunkach ruchu i wibracji. Wszystkie nowe typy posiadają oznaczenie “P” – od “Push-in” – w kodzie produktu.

Producent oferuje także nowe akcesoria do systemu MasterIN. Uniwersalność, zgodność i integracja z innymi produktami to cechy, które były priorytetami dla inżynierów Finder przy opracowywaniu nowych mostków łączeniowych. Efektem ich działania są 2-polowe mostki łączeniowe, które mogą być stosowane do tworzenia połączeń pomiędzy zaciskami różnych typów gniazd. Dostępne są także wersje 6-polowych oraz 8-polowych łączników dla łatwego łączenia terminali A1 / A2 od strony cewek.

Dopracowanie produktów widoczne jest w każdym calu. Nawet szczegóły takie jak ramki do oznaczeń (dla oznaczników wykonanych drukarką termotransferową) również zostały przeprojektowane dla lepszej widoczności i czytelności.

Kolejną nową cechą tej serii jest otwór testowy dla sond w pobliżu każdego terminala push-in, który pozwala technikowi wsunąć sondę multimetru i dokonać dokładnych pomiarów w warunkach pełnego bezpieczeństwa.

Przekaźnikowe moduły sprzęgające (EMR lub SSR) serii 39

Najwęższe z dostępnych modułów mające zaledwie 6,2 mm szerokości. Umożliwiają zastosowanie cewek DC, AC oraz mieszanych AC/DC o obciążalności prądowej nawet 6 A. Specjalne wykonania wyposażone są w zabezpieczenia ograniczające prąd upływu cewka/wejście. Dostępne są także wykonania z modułem bezpiecznikowym. Zaciski wykonano w technologii śrubowej lub samozaciskowej w zależności od modelu.

Do serii 39 (dodatkowo do 16-polowych mostków łączeniowych) Finder oferuje unikalne podwójne zaciski, które pozwalają na szybką i łatwą instalację dwóch różnych przewodów do jednego terminala Push-in.

Przekaźnikowe moduły sprzęgające serii 48, serii 4C i serii 58

W zależności od serii umożliwiają montaż różnych przekaźników o obciązalnościach prądowych 8, 10 lub 16 A. Szerokość modułów to zaledwie 15,8 mm (seria 48 i 4C) lub 27 mm (dla serii 58). Wszystkie typy umożliwiają montaż cewek AC lub DC. Przewody mocowane są za pośrednictwem zacisków śrubowych lub sprężynowych, identycznie jak dla serii 39. Montaż i demontaż samych przekaźników jest znacznie ułatwiony dzięki plastikowej obejmie w wyrzutnikowej. Oferowane już w standardzie moduły sygnalizacyjne znacznie ułatwiają przeprowadzanie diagnostyki, a zabezpieczenia EMC-przeciwprzepięciowe chronią podłączone urządzenia przed uszkodzeniami.

Więcej informacji technicznych o tym systemie znajdziesz w katalogu produktów pod linkiem: System MasterIN w katalogu iAutomatyka.pl. Więcej informacji o produktach tego producenta dostępnych jest na stronie: Findernet.com.

20 grudnia 2018 / Kategoria: , ,
 • Autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl
 • Redaktor w iAutomatyka.pl
  Jestem absolwentem kierunku Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Głównym obszarem moich zainteresowań była mechanika, dopóki nie odkryłem ile radości dają urządzenia automatyki! Głównie styczność mam z Mitsubishi Electric, EATON, Siemens, WAGO, Webhmi i kilka innych.
 • Profil Autora
 • https://goo.gl/1Y4L2S

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartości...
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
 • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…