Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Jak okablować przekaźniki szybciej?

3407 wyświetleń, autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl.

Każde urządzenie elektryczne wymaga doprowadzenia zasilania. Dodatkowo do urządzeń automatyki doprowadzamy również sygnały z czujników, a wyprowadzamy sygnały sterujące. Działania te, w większości, wymagają użycia przewodów. Lutowanie przewodów do aparatury modułowej byłoby problematyczne. Po pierwsze ilość używanych przewodów w szafie jest ogromna, a po drugie nieustannie zachodzi konieczność wypinania, wpinania i przepinania przewodów pomiędzy różnymi wejściami i wyjściami. Dlatego do łączenia przewodów z urządzeniami automatyki wykorzystuje się różnego rodzaju złącza.

Złącza śrubowe

Prawdopodobnie najpopularniejsze pozostają wciąż złącza śrubowe. Są bardzo proste w użyciu i stosunkowo bezawaryjne. Rzadko zdarza się, by dobrze dokręcona śruba odkręciła się. Jednak przy dużych drganiach może się to zdarzyć. Największą wadą pozostaje uciążliwość kablowania, jeżeli istnieje konieczność okablowania całej szafy, to przy stosowaniu złącz śrubowych można się nieźle napocić. Wszystkie złącza zbudowane są z dwóch metalowych blaszek, z czego jedna przylutowana jest do odpowiedniego elementu w urządzeniu elektrycznym. Druga blaszka ma za zadanie przytrzymywać przewód tak, aby dotykał ciągle tej pierwszej. W złączu śrubowym druga blaszka dopychana jest poprzez dokręcenie śruby, a jej odpuszczenie jest niemożliwe dzięki połączeniu gwintowemu.

Złącza sprężynowe

W złączach sprężynowych przewód dociskany jest blaszkami za pomocą sprężyny. Aby włożyć przewód w złącze należy najpierw odblokować sprężynę, najczęściej przez włożenie wkrętaka w odpowiednie gniazdo. Największą zaletą złącz sprężynowych jest pewność działania – raz włożony przewód raczej nie wypadnie. Uporczywe może być samo kablowanie, gdzie trzeba do każdego gniazda osobno wkładać wkrętak, dodatkowo często te gniazda nie działają idealnie.

Złącza beznarzędziowe

Ostatnio prawdziwą furorę robią złącza beznarzędziowe. Działają na podobnej zasadzie jak złącza sprężynowe, ale umożliwiają wetknięcie przewodu w złącze bez użycia wkrętaka. Bardzo ułatwia to montowanie i okablowanie dużej ilości urządzeń. Najczęściej aby wyjąc przewody ze złącza należy nacisnąć (np. wkrętakiem) dźwignię, która odblokowuje sprężynę.

Jednym z takich systemów beznarzędziowych jest system MasterIN firmy Finder. W systemie MasterIN niezawodność i jakość została połączona z szybkim i prostym montażem w rozdzielnicy. System MasterIN stosowany jest głównie w przekaźnikach i znajduje szerokie pole zastosowań wliczając w to automatykę przemysłową i szafy sterownicze.

Technologia PushIN zapewnia szybkie podłączenie przewodów dzięki bezśrubowym, sprężynowym zaciskom. W porównaniu do zacisków śrubowych daje to lepsze trzymanie przewodów w warunkach ruchu i wibracji. Wszystkie nowe typy posiadają oznaczenie “P” – od “Push-in” – w kodzie produktu.

Producent oferuje także nowe akcesoria do systemu MasterIN. Uniwersalność, zgodność i integracja z innymi produktami to cechy, które były priorytetami dla inżynierów Finder przy opracowywaniu nowych mostków łączeniowych. Efektem ich działania są 2-polowe mostki łączeniowe, które mogą być stosowane do tworzenia połączeń pomiędzy zaciskami różnych typów gniazd. Dostępne są także wersje 6-polowych oraz 8-polowych łączników dla łatwego łączenia terminali A1 / A2 od strony cewek.

Dopracowanie produktów widoczne jest w każdym calu. Nawet szczegóły takie jak ramki do oznaczeń (dla oznaczników wykonanych drukarką termotransferową) również zostały przeprojektowane dla lepszej widoczności i czytelności.

Kolejną nową cechą tej serii jest otwór testowy dla sond w pobliżu każdego terminala push-in, który pozwala technikowi wsunąć sondę multimetru i dokonać dokładnych pomiarów w warunkach pełnego bezpieczeństwa.

Przekaźnikowe moduły sprzęgające (EMR lub SSR) serii 39

Najwęższe z dostępnych modułów mające zaledwie 6,2 mm szerokości. Umożliwiają zastosowanie cewek DC, AC oraz mieszanych AC/DC o obciążalności prądowej nawet 6 A. Specjalne wykonania wyposażone są w zabezpieczenia ograniczające prąd upływu cewka/wejście. Dostępne są także wykonania z modułem bezpiecznikowym. Zaciski wykonano w technologii śrubowej lub samozaciskowej w zależności od modelu.

Do serii 39 (dodatkowo do 16-polowych mostków łączeniowych) Finder oferuje unikalne podwójne zaciski, które pozwalają na szybką i łatwą instalację dwóch różnych przewodów do jednego terminala Push-in.

Przekaźnikowe moduły sprzęgające serii 48, serii 4C i serii 58

W zależności od serii umożliwiają montaż różnych przekaźników o obciązalnościach prądowych 8, 10 lub 16 A. Szerokość modułów to zaledwie 15,8 mm (seria 48 i 4C) lub 27 mm (dla serii 58). Wszystkie typy umożliwiają montaż cewek AC lub DC. Przewody mocowane są za pośrednictwem zacisków śrubowych lub sprężynowych, identycznie jak dla serii 39. Montaż i demontaż samych przekaźników jest znacznie ułatwiony dzięki plastikowej obejmie w wyrzutnikowej. Oferowane już w standardzie moduły sygnalizacyjne znacznie ułatwiają przeprowadzanie diagnostyki, a zabezpieczenia EMC-przeciwprzepięciowe chronią podłączone urządzenia przed uszkodzeniami.

Więcej informacji technicznych o tym systemie znajdziesz w katalogu produktów pod linkiem: System MasterIN w katalogu iAutomatyka.pl. Więcej informacji o produktach tego producenta dostępnych jest na stronie: Findernet.com.

20 grudnia 2018 / Kategoria: , ,
 • Autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl
 • Redaktor w iAutomatyka.pl
  Jestem absolwentem kierunku Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Głównym obszarem moich zainteresowań była mechanika, dopóki nie odkryłem ile radości dają urządzenia automatyki! Głównie styczność mam z Mitsubishi Electric, EATON, Siemens, WAGO, Webhmi i kilka innych.
 • Profil Autora
 • https://goo.gl/1Y4L2S

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Szkolenia Pilz Polska

Szkolenia Pilz Polska

>KLIKNIJ<

Czym jest Ethernet?

Czym jest Ethernet?

>KLIKNIJ<

Przyjdź na spotkanie w ramach Innovation Tour i poszerz swoją wiedzę o TIA Portal V15

Przyjdź na spotkanie w ramach Innovation Tour i poszerz swoją wiedzę o TIA Portal V15

>KLIKNIJ<

Przewody firmy LAPP w kraterze wulkanu Hekla

Przewody firmy LAPP w kraterze wulkanu Hekla

>KLIKNIJ<

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Prawie jak SCADA, czyli LOGO! Web Editor

Prawie jak SCADA, czyli LOGO! Web Editor

>KLIKNIJ<

7-calowy dotykowy Smart-HMI

7-calowy dotykowy Smart-HMI

>KLIKNIJ<

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwach B&R

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwach B&R

>KLIKNIJ<

Twój komputer jako WebHMI – przetestuj za darmo!

Twój komputer jako WebHMI – przetestuj za darmo!

>KLIKNIJ<

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

>KLIKNIJ<

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

>KLIKNIJ<

Fabryka oświetlenia LED – Fabryki w Polsce

Fabryka oświetlenia LED – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Komunikacja szeregowa na przykładzie Astrady DRV-21 i Horner XL4e

Komunikacja szeregowa na przykładzie Astrady DRV-21 i Horner XL4e

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

>KLIKNIJ<

Darmowe sympozjum “CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji” w Łodzi

Darmowe sympozjum “CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji” w Łodzi

>KLIKNIJ<

Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Jak produkowane są perfumy? – Fabryki w Polsce

Jak produkowane są perfumy? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Monitoring pomaga w bezawaryjności maszyny

Monitoring pomaga w bezawaryjności maszyny

>KLIKNIJ<

Szkolenia stacjonarne z automatyki i programowania PLC i HMI

Szkolenia stacjonarne z automatyki i programowania PLC i HMI

>KLIKNIJ<

B&R dla Międzynarodowych Warsztatów Nowych Technologii

B&R dla Międzynarodowych Warsztatów Nowych Technologii

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
 • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
 • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
 • DL2 jest rejestratorem danych o budowie modułowej, stworzonym z myślą o jak najlepszym przystosowaniu urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. Każde urządzenie składa się z modułu bazowego, do którego w zależności od potrzeb metrologic...
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
 • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Dołącz do nas!
Wydarzenia
Bądź na bieżąco!
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…