Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/11/iautomatyka.png

Karty SD i microSD z serii S750/S650 od ATP Electronics

autor: CSI S.A..

W lipcu 2022 ATP Electronics, światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, przedstawił nowe karty SD i microSD z serii S750/S650 3D TLC, zaprojektowane z przeznaczeniem nagrywania non-stop. Wymienione serie spełniają wymagania kamer i rejestratorów cyfrowych (DVR), systemów nadzoru, pojazdów autonomicznych i innych aplikacji wymagających dużej żywotności, szybkiego czasu reakcji na nagrywanie i zintegrowanego przechowywania danych.

Seria S650 w trybie NATIVE TLC osiąga 1,6-krotnie wyższą wytrzymałość niż inne karty

Seria S750 w trybie pseudo SLC osiąga 2-krotnie wyższą wytrzymałość niż inne karty

 

Niezwykle wysoka wytrzymałość

Wyniki wskazują ponad 109K godzin czasu nagrywania w Native TLC (*Testowane na 128 GB karty ATP S650 TLC opartej na 13 Mbps – najniższa szybkość transmisji Full HD 1080p – w najlepszym przypadku/idealnym scenariuszu bez żadnych innych czynników wpływających)

Ponieważ w wielu przypadkach nagrania video mogą okazać się kluczowe, ważne jest, aby karty SD/microSD nagrywały non-stop bez pogorszenia jakości i integralności obrazu. Dlatego seria S650 może nagrywać filmy Full HD w sposób ciągły do 109,401 godzin – znacznie dłużej niż porównywalne karty sprzedawane jako “high-endurance”. Ponadto cykle programowania/kasowania 5K (P/E) zapewniają 1,6-krotnie wyższą wytrzymałość. Natomiast seria S750 zapewnia do 60K cykli P/E lub 2-3x dłuższą żywotność.

W związku z przedstawionym faktem, poniższy wykres obrazuje wyniki symulacji wytrzymałości pamięci microSD ATP S650 128 GB w porównaniu z innymi wysokowydajnymi kartami o tej samej pojemności w trybie Full HD.

Wysoka wytrzymałość. Maksymalne czasy nagrywania: ATP S650 vs. Inne karty High-Endurance

Niskie opóźnienia: gotowość do nagrywania w <1 sekundę, zapisy o 50% szybsze

Z uwagi na fakt, że po włączeniu zasilania rejestratory dysków mogą wymagać odczekania kilku sekund, aby były gotowe do nagrywania, czas pomiędzy pierwszym poleceniem odczytu z hosta a pierwszym poleceniem zapisu z hosta to istotny „czas odpowiedzi”. Z tej przyczyny karty ATP serii S650 i S750 mają czas reakcji mniejszy niż 1 sekunda. Podczas gdy zwykłe karty mogą zająć od 7 do 12 sekund w oparciu o rzeczywiste testy na rejestratorze w temperaturze pokojowej.

Podczas sekwencyjnego zapisu 16 MB danych, wytrzymałe karty SD i microSD od ATP zajmują mniej niż 0,1 sekundy, co pozwala zaoszczędzić 50% czasu zapisu w porównaniu z kartami klasy konsumenckiej i umożliwia szybkie tworzenie kopii zapasowych bez utraty danych.

 

Unikalne oprogramowanie kontrolera zapewnia precyzyjną niezawodność

Z związku z tym, że ATP to producent z własnym oprogramowaniem, może dostosowywać się do szerokiej gamy aplikacji, aby spełniać specyficzne wymagania klientów. Stara się to robić, stosując chociażby automatyczną kalibracje odczytu (ARC).  Ze względu na fakt, że w miarę upływu czasu i ciągłego użytkowania komórki pamięci flash NAND zużywają się, powodują zwiększenie szybkości błędów bitowych (BER). I wówczas, jeśli normalne powtórzenie odczytu jest niewystarczające do usunięcia błędów, zostanie zastosowana dokładniejsza kalibracja automatycznego odczytu (ARC), aby zapewnić integralność danych w ekstremalnych temperaturach lub zużytych komórkach NAND.

Więcej informacji o zaawansowanej metodologii ATP tutajUtworzono: / Kategoria:
  • Autor: CSI S.A.
  • Firma CSI została założona w 1992 roku i od tego dnia dzień po dniu wypracowuje sobie mocną pozycję na rynku branżowym, zarówno w dziedzinie szeroko rozumianej automatyki przemysłowej, jak i dystrybucji akcesoriów fotograficznych, rozwiązań pamięci masowych oraz akumulatorków, baterii i ładowarek.
  • Profil Autora
  • https://csi.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY