Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/12/Proline-Promag-W-P-H-D-10_1200x627.png

Proline 10 – nowa generacja inteligentnych przepływomierzy Endress+Hauser


Uproszczona koncepcja obsługi oraz wyjątkowa łatwość i intuicyjność dla jeszcze większej efektywności pracy. W wielu przypadkach instalacje przemysłowe zawierają setki, a nawet tysiące urządzeń pomiarowych, zwłaszcza w mniej wymagających aplikacjach, wzrosło zapotrzebowanie na łatwość uruchomienia, użytkowania i konserwacji. Przepływomierze z serii Proline 10 wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, gdyż zwiększenie funkcjonalności było głównym założeniem przyświecającym inżynierom Endress+Hauser podczas ich projektowania.

Przepływomierze Promag i Promass od wielu dekad dostarczają użytkownikom w różnych branżach przemysłu powodów do zadowolenia. Technologia czujników masowych Coriolisa jest rozwijana i usprawniania już od prawie 40 lat, a czujników elektromagnetycznych nawet od 50. Dotychczas zainstalowano kilka milionów przepływomierzy w różnych aplikacjach przemysłowych.

Jednak dziś nie wystarczą już tradycyjne wskaźniki jakości. Coraz częściej oczekuje się wzrostu jakości procesu i produktu, a także samych urządzeń pomiarowych. Jednocześnie klienci chcą zmniejszenia nakładów przeznaczanych na obsługę, większej intuicyjności, a także niższych kosztów operacyjnych (OPEX). Rodzina przepływomierzy Proline spełnia te oczekiwania bez kompromisów. Sprawdzone w wielu aplikacjach przetworniki ewoluowały w kierunku bycia bardziej przyjaznymi i łatwiejszymi w obsłudze. To pozwala obniżyć koszty oraz oszczędzać czas w całym cyklu życia urządzeń pomiarowych – od zakupu, poprzez uruchomienie, aż do codziennej pracy. Takie podejście ułatwia obsługę nawet bardziej skomplikowanych urządzeń pomiarowych.

Bezkompromisowa jakość i nowe podejście

Proline 10 pozwala oszczędzać czas i pieniądze przez cały okres życia urządzenia. To wszystko jest możliwe bez żadnych kompromisów w kwestii dokładności pomiarów, ponieważ każdy czujnik jest testowany na akredytowanych stacjach kalibracyjnych (ISO/IEC 17025). Przepływomierze z rodziny Proline 10 łączą w sobie uproszczoną koncepcję obsługi, bezpieczeństwo pracy i niezawodność. Sam dobór odpowiedniego czujnika jest niezwykle prosty. Podobnie, jak praca z nim: zintegrowany kreator uruchomienia pozwala na łatwą konfigurację na miejscu za pośrednictwem wygodnego ekranu dotykowego lub łączności Bluetooth i darmowej aplikacji SmartBlue. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna w sytuacjach, gdy urządzenie jest zamontowane w miejscach trudnodostępnych. Nawet w przypadku pojawienia się ostrzeżenia lub błędu, Proline 10 nie zostawi użytkownika samemu sobie. Wbudowana diagnostyka sygnalizuje błędy zgodnie ze standardem NAMUR NE 107, a zintegrowane wskazówki serwisowe wskazują przyczynę oraz podpowiadają najlepsze rozwiązanie. Ta szybka i wygodna metoda daje użytkownikowi komfort pracy oraz znaczną oszczędność czasu.

Najlepsze przepływomierze do mniej wymagających zastosowań we wszystkich branżach

Duży wybór czujników, współpracujących z przetwornikami Proline 10, pozwala na zastosowanie ich w szerokiej gamie aplikacji w praktycznie każdej gałęzi przemysłu.

Przepływomierze elektromagnetyczne Proline Promag sprawdzą się przy pomiarze objętościowym mediów przewodzących. Urządzenia równocześnie spełniają surowe wymagania stawiane w większości aplikacji przemysłowych, a także przy mediach użytkowych. Najczęściej stosowne są do pomiaru wody surowej, chłodniczej, procesowej czy ścieków, ale również do mniej wymagających aplikacji higienicznych czy monitorowania procesu, i kontroli pracy pomp.

Proline Promass K 10

Proline Promass K 10

Przepływomierz masowy Proline Promass K 10 jest niezależny od przewodności mierzonego medium i może mierzyć zarówno ciecze, jak i gazy, minimalizując przy tym koszty eksploatacji. Można go wykorzystywać w procesach monitoringu, ale również kontroli smarowania instalacji. W przemyśle chemicznym Promass K 10 sprawdzi się w pomiarach bardziej wymagających mediów, takich jak roztwory kwasów oraz alkoholi i węglowodorów. W branży spożywczej z powodzeniem zmierzy tłuszcze zwierzęce (np. masło) lub dwutlenek węgla podczas procesu nagazowywania napojów. Ponadto Proline Promass K 10 może pracować w sieciach dystrybucyjnych, gdzie wyróżnia go wysoka dokładność i powtarzalność pomiarów. W przemyśle biotechnologicznym może być stosowany do pomiarów wody oczyszczonej (demi) do celów wtryskiwania (WFI) lub w kompletnych skidach pomiarowych.

Simply clever – uproszczona koncepcja, wiele możliwości

Przepływomierze Proline 10 zapewniają optymalną kontrolę jakości produktu i procesu dzięki jednoczesnemu pomiarowi dodatkowych wartości. Oprócz pomiaru przepływu masy Promass K 10 może również mierzyć przepływ objętościowy, temperaturę i opcjonalnie gęstość. Dzięki unikatowej funkcji „Gas Fraction Handler” może on zapewnić wiarygodne i dokładne pomiary nawet cieczy niejednorodnych o niewielkim stopniu nagazowania. Proline Promag 10 może natomiast być opcjonalnie wyposażony w pomiar przewodności (Promag W/P/H) lub temperatury (Promag H). Dodatkową wyjątkową cechą serii Proline 10 jest możliwość pracy bez wymaganych odcinków prostych (Promag W/P). Jest to realizowane za pomocą unikatowych algorytmów analizy profilu przepływu i opatentowanej konstrukcji urządzenia – bez wewnętrznego przewężenia, dzięki czemu nie występują dodatkowe spadki ciśnienia, a użytkownik nie ma problemów z zarastaniem rurociągu za potencjalnym przewężeniem. Konstrukcja 0xDN o pełnym przelocie (Full Bore) pozwala na dokładne i wiarygodne pomiary nawet bezpośrednio za przeszkodą czy kolanem.

Heartbeat Technology – najwyższe bezpieczeństwo

Przepływomierze Proline 10 wyposażono w funkcję ciągłej autodiagnostyki oraz możliwość weryfikacji poprawności pracy bez przerywania procesu. Weryfikacja ta jest również zgodna z ISO9001, a zegar czasu rzeczywistego pozwala na dokładne określenie czasu każdej weryfikacji. Heartbeat Technology pomaga zmniejszyć ryzyko, a co za tym idzie zwiększyć niezawodność i dostępność instalacji.

HistoROM – pamięć absolutna

Koncepcja niezawodnego przechowania danych (HistoROM) zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Kopia wszystkich parametrów urządzenia jest przechowana w specjalnym module pamięci oraz jest automatycznie przesyłana w trakcie prac konserwacyjnych, np. po wymianie podzespołu na nowy. Dzięki temu instalacja części zamiennych jest łatwa, oszczędza czas i skraca przestojów.

Łatwa integracja przetwornika

Czujniki Promag i Promass mogą współpracować z aż czterema różnymi wersjami przetworników Proline 10 w wersji kompaktowej:

  • Bez wyświetlacza – dane pomiarowe są przesyłane za pomocą protokołów komunikacyjnych
  • Uproszczona z dwiema diodami LED, wskazującymi status urządzenia – możliwość sterowania za pomocą Bluetooth i aplikacji mobilnej SmartBlue
  • Z ekranem LCD o przekątnej 2,4 cala, który może być używany do odczytu wartości mierzonych, natomiast obsługa odbywa się za pomocą aplikacji SmartBlue
  • Z dotykowym ekranem LCD o przekątnej 2,4 cala, który można obsługiwać za pomocą gestów, sterowanie jest również możliwe za pomocą aplikacji SmartBlue

Przetworniki Proline 10 cechują się wyjątkową wydajnością i dokładnością pomiaru. Przetwarzanie sygnału cyfrowego rozpoczyna się już w inteligentnym czujniku i jest podstawą dla wiarygodnego oraz precyzyjnego pomiaru. Przetwornik może jednocześnie rejestrować kilka rodzajów wartości, a następnie przesyłać je do systemu sterującego. Pełen dostęp do danych pomiarowych, jak również diagnostycznych, gromadzonych przez Heartbeat Technology, jest możliwy w każdej chwili za pośrednictwem protokołu HART lub Modbus RS485 i poprzez wyjścia sygnałowe.

Więcej informacji na temat przepływomierzy Proline 10.Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: Endress+Hauser
  • Endress+Hauser to światowy lider w obszarze aparatury kontrolno-pomiarowej, usług i rozwiązań dla automatyki przemysłowej. Firma produkuje urządzenia do pomiaru przepływu, poziomu, ciśnienia, temperatury, gazów, analizy cieczy oraz rejestracji danych. Optymalizujemy procesy produkcyjne pod kątem wzrostu wydajności i bezpieczeństwa. Bazując na ponad 65-letnim doświadczeniu, tworzymy urządzenia dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, a także Przemysłu 4.0. Działamy w następujących obszarach: przemysł spożywczy, chemiczny, wydobywczy, naftowo-gazowniczy, energetyka, przetwórstwo kruszyw, farmacja, biotechnologia, gospodarka wodno-ściekowa.
  • Profil Autora
  • http://www.pl.endress.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTYEndress+Hauser