Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/06/ixon-główne.jpg

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

autor: IXON.

Poznaj możliwości, dzięki którym możesz uzyskasz szybki dostęp do wszystkich swoich maszyn i systemów.

Konfiguracja bezpiecznego zdalnego dostępu jeszcze nigdy nie była prostsza. Twoje urządzenia przemysłowe mogą zostać udostępnione online w ciągu zaledwie kilku minut. Dzięki temu możesz uzyskać pełny dostęp do sieci fabrycznej, a zatem np. do sterownika PLC lub panelu HMI. IXON Cloud to przemysłowy portal IoT umożliwiający zdalne sterowanie wszystkimi maszynami i systemami przemysłowymi.

Szybsze rozwiązywanie problemów z PLC, HMI, robotem…

Do chmury IXON można podłączyć dowolne urządzenie przemysłowe, takie jak PLC, HMI, komputer przemysłowy, robot lub kamera IP. Możesz użyć jednego z wielu rozwiązań IXON, aby uzyskać dostęp do urządzenia online. Przemysłowe routery VPN, gatewaye i zamieszczone oprogramowanie obsługują wszystkie główne urządzenia przemysłowe. Są bezproblemowo integrowane z IXON Cloud tak, aby stworzyć proste, ale równocześnie wszechstronne rozwiązanie zdalnego dostępu.

Możesz zdalnie programować, rozwiązywać problemy i utrzymywać w ruchu wszystkie urządzenia przemysłowe. Chmura IXON jest zaprojektowana w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić pracę. Dzięki temu będziesz w stanie zniwelować niepotrzebne koszty podróży oraz czas poprzez zapewnienie zdalnej obsługi za pomocą IXON Cloud.

Ze względu na zdalny dostęp, BMO Automation była w stanie poprawić wydajność swojego działu obsługi. Dowiedz się, jak teraz mogą zdalnie rozwiązać 90% problemów z komputerem. Pobierz „case study”.

IXON Cloud – bezpieczna zdalna komunikacja

Sprawiliśmy, że nie będziesz miał teraz problemu ze zdalnym połączeniem do maszyny. Dowiedz się, jak działa zdalny dostęp za pomocą rozwiązania IXON Cloud w trzech prostych krokach.

ZDALNY DOSTĘP W 3 KROKACH

Uwaga! Przetestuj IXON Cloud z IXrouter evaluation kit przez 30 dni za darmo

 1. Stwórz konto firmowe

Aby zarządzać swoimi wszystkimi maszynami załóż darmowe konto swojej firmy na IXON Cloud. Nic prostszego! Zaproś wszystkich ludzi z pracy do przyłączenia się i już możesz zacząć łączyć się ze swoimi urządzeniami – bez żadnych limitów i opłat.

Inżynier może z łatwością użyć chmury IXON do zarządzania maszynami wszystkich swoich klientów i wybrać maszynę, z którą zdalnie chce się połączyć.

 1. Połącz swoje urządzenie z IXON Cloud

Aby połączyć urządzenie z chmurą, wystarczy że podłączysz do niego IXrouter lub zainstalujesz dołączone oprogramowanie na swoim urządzeniu. Następnie, połącz IXrouter z Internetem.  Na chmurze IXON możesz wygenerować plik konfiguracyjny do IXroutera. Ściągnij go na USB i włóż pendrive do IXroutera. Twoje urządzenie jest już gotowe do pracy. Automatycznie połączy się z Twoim kontem firmowym znajdującym się na chmurze IXON w przeciągu minuty.

 1. Skonfiguruj bezpieczne połączenie VPN z PLC lub HMI

Za pomocą jednego kliknięcia na IXON Cloud bezpieczny tunel VPN zostanie skonfigurowany między komputerem na którym pracujesz, a maszyną. Zupełnie tak, jakbyś był na miejscu. Oszczędź sobie stresu związanego z zaawansowanym konfigurowaniem firewalli.

Skonfiguruj dostęp do chmury, aby monitorować i kontrolować HMI (przez VNC) lub uzyskiwać dostęp do serwera WWW maszyny. Instalacja oprogramowania VPN nie jest konieczna do zdalnego dostępu do maszyn. Wszystko skonfigurujesz na portalu IXON Cloud.

Dlaczego IXON jest najlepszą opcją zdalnego dostępu?

Dołączony portal Industrial IoT – z najnowszymi innowacyjnymi funkcjami

 • Dołączony portal Industrial IoT – z najnowszymi innowacyjnymi funkcjami
 • Dostęp do IXON Cloud i korzystanie z funkcji zdalnego dostępu jest całkowicie darmowe. Portal Industrial IoT jest w pełni dostosowywany do marki Twojej firmy.
 • Płacisz tylko raz, za zakup fizycznego urządzenia.

Zdalny dostęp to dopiero początek. IXON Cloud zawiera wiele funkcji, które umożliwiają przechwytywanie danych maszynowych, udostępnianie ich do alarmów lub wizualizację w panelach kontrolnych.

Bezpieczeństwo jest zapisane w naszym DNA

Skorzystaj z wewnętrznego specjalisty ds. Bezpieczeństwa IXON i ekspertów ds. IoT, którzy zapewniają bezpieczeństwo chmury IXON oraz sieci i komputerów klienta. Sprawdź środki bezpieczeństwa IXON.

Stworzony dla skalowalności, łatwości i szybkiego dostępu

Chmura IXON, aby ułatwić pracę każdemu użytkownikowi,  jest wyposażona w najbardziej przyjazny dla użytkownika interfejs. Do korzystania z niej nie jest potrzebna wiedza techniczna! W celu optymalizacji wydajności została wykorzystana najlepsza z możliwych infrastruktura chmury – dzięki temu możemy zapomnieć o jakichkolwiek opóźnieniach, a skalowalność działa zgodnie z potrzebami biznesowymi.

Otwarty ekosystem

Nie musisz martwić się o to, czy będziesz mieć jakieś ograniczenia i blokady związane z dostępem do IXON Cloud. W pełni otwarta platforma SaaS jest otwarta na integracje z innymi firmami, takie jak Tableau BI. Możesz przenieść wszystkie dane maszyny do innych aplikacji SaaS za pomocą wszechstronnego API REST. Dzięki temu jesteś w stanie pobierać surowe dane lub zadawać inteligentne pytania, dla których IXON Cloud natychmiast obliczy odpowiedzi w czasie rzeczywistym.

Solidny i kompaktowy router przemysłowy

IXrouter jest kompaktowym routerem w metalowej obudowie,  jest solidny i pasuje do każdej sytuacji, a to wszystko dzięki swojej kompaktowej budowie. Jest on dostępny w kilku wariantach. Bez względu na sytuację, możesz zawsze podłączyć urządzenie do chmury za pomocą modeli Ethernet, 4G / LTE i Wi-Fi. Do chmury IXON można podłączyć dowolne urządzenie przemysłowe, takie jak PLC, HMI, komputer przemysłowy, robot lub kamera IP.

Wszechstronna kompatybilność

IXrouter jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi markami producentów PLC, takimi jak: Siemens, Beckhoff, Lenze, ABB, B&R, Wago, Allen Bradley, Rockwell Automation, Sigmatek, Festo, Panasonic i wiele innych …

Mam pożegnać się z innymi rozwiązaniami zdalnego dostępu?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pożegnanie się z czymś, co dobrze znasz, jest trudne. Natomiast jeśli chcesz łatwiejszych i bardziej zaawansowanych funkcji, czy też chcesz odblokować nowe modele biznesowe i wprowadzić przyszłościowe rozwiązania, musisz być gotowy na zrobienie następnego kroku.

Dzięki IXON Cloud uzyskasz coś więcej niż tylko zdalny dostęp. A to wszystko w ramach własnego markowego portalu IoT.

Wypróbuj rozwiązanie zdalnego dostępu IXON za darmo z zestawem ewaluacyjnym. W ciągu 30 dni możesz doświadczyć łatwej konfiguracji, solidnego IXroutera i wszystkich innych funkcji IXON Cloud.

Zamów zestaw ewaluacyjny lub zarejestruj swoje konto IXON Cloud, aby rozpocząć.Utworzono: / Kategoria: , , ,
 • Autor: IXON
 • IXON Cloud – platforma do zdalnego dostępu, została wybrana jako „Produkt Roku” w kategorii „Przemysł 4.0” przez czytelników magazynu branżowego Control Engineering Polska oraz strony www.logistyczny.com. IXON to nowa platforma pozwalająca na zdalną kontrolę nad systemami automatyki niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. IXON dzięki platformie IXON Cloud w połączeniu z urządzeniem IXrouter dostarcza kompleksowe i intuicyjne rozwiązanie w zakresie zdalnej konfiguracji, archiwizacji oraz wizualizacji systemów automatyki.
 • Profil Autora
 • https://www.ixon.cloud/pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • Kurs zaczyna się od uniwersalnych porad związanych z czytaniem schematów elektrycznych. Następnie, Agata stopniowo wprowadzi Cię w zagadnienia związane z wykorzystaniem oprogramowania podczas tworzenia kompletnej dokumentacji elektrycznej. ...
  Link: Terminy
 • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
 • Ten kurs zawiera podstawy z dziedziny serwomechanizmów. Składa się z pierwszego modułu wprowadzającego, pełnego kursu o serwomechanizmach. Mini kurs przeprowadzi Cię przez podstawowe zagadnienia związane z serwomechanizmami. Zaczniemy od sa...
 • Zaprojektowane, aby zwiększyć wydajność Sterowniki FX5U/FX5UC zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej zł...