Data dodania 21 października 2020 /

To rozwiązanie oparte o technologię LoRaWAN pozwala skutecznie realizować działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa . Możliwość automatycznej kontroli dystansu z jednoczesnym monitoringiem relacji i wstecznym śledzeniem kontaktów pomiędzy pracownikami pozwala na zatrzymanie wirusa na jak najwcześniejszym etapie chroniąc jednocześnie zdrowie pracownika i interesy pracodawcy.

 

Pomaga w utrzymywaniu bezpiecznej odległości i ogranicza interakcję wirusów

każdy pracownik może być wyposażony w kompaktowy czujnik zbliżeniowy do noszenia na ciele. Umożliwia on łatwe monitorowanie interakcji w obszarach wspólnych, a także współpracuje z identyfikatorami bezpieczeństwa do kontroli dostępu.

 

Wzmacnia działanie ustanowionych w przedsiębiorstwie procedur i ich przestrzeganie

Zastosowanie czujników ułatwia przestrzeganie i monitorowanie wprowadzonych w przedsiębiorstwie procedur strefowych, wyrażonych jako maksymalne ilości osób mogących przebywać jednocześnie w konkretnej strefie lub pomieszczeniu. Ten sam mechanizm pozwala na uzyskanie informacji na temat dezynfekcji aktywów wspólnych.

 

Umożliwia dostęp do informacji o interakcjach między pracownikami, w celu wykrycia klastra zakażenia.

Działy HR/BHP/Administracji mogą szybko i skutecznie wykrywać ośrodki zakażenia, a funkcja wstecznego śledzenia osoby zakażonej (dla potrzeb GIODO informacje dostarczane przez czujniki mogą być anonimizowane lub nie) umożliwia natychmiastowe zidentyfikowanie pracowników, z którymi zakażony wchodził w relację i ograniczenie negatywnego wpływu wirusa do minimum.

 

Automatyzacja bardziej skuteczna niż intuicja
Niezależnie od ilości dostępnych środków dezynfekcyjnych, ustalonych zasad, procedur, nakazów i zakazów najbardziej istotnym czynnikiem, decydującym o sukcesie lub porażce jest czynnik ludzki. Niefrasobliwość lub brak wiedzy jednego pracownika może zniweczyć wysiłek pozostałych. Zmiana nawyków pracy i przestrzeganie z pozoru abstrakcyjnych zasad gęstości czy polityki strefowej może być trudne. Proponowane rozwiązanie pozwala zmaterializować pojęcie  „dystansu”, „strefy pracy” czy „ograniczonej gęstości” i postępować zgodnie z wytycznymi obowiązującej polityki sanitarnej. Rolą pracownika jest jedynie reagowanie na sygnały otrzymywane z systemu. To zdecydowanie mniej odpowiedzialne i dużo łatwiejsze do realizacji zadanie.

Szczegóły rozwiązania na stronie: https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/lacznosc-bezprzewodowa/lorawan/anty-covid19/

 

POLECANE