Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/09/eap1-848x567.jpg

Elmatic EA01 – Nowoczesne rozwiązanie edukacyjne


W 2019 roku firma Elmark Automatyka podjęła współpracę partnerską z Technikum Mechatronicznym nr 1 w Warszawie, najlepszym technikum w Polsce według Rankingu Perspektywy 2019 oraz 2020. Pierwotnie, naszym celem było wyposażenie szkoły w sprzęt przeznaczony do przeprowadzania egzaminów E.19, EE.02 oraz EE.21. Postanowiliśmy pójść jednak o krok dalej.

Elmark Dydaktyka

Powołaliśmy specjalny zespół zajmujący się opracowywaniem rozwiązań dydaktycznych, dopasowanych do potrzeb techników oraz uczelni wyższych. Podczas prac R&D, zrozumieliśmy, że samo przekazanie sprzętu będzie niewystarczające. W oparciu o doświadczenia naszej firmy, sugestie szkoły oraz wymagania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej stworzyliśmy nowoczesne rozwiązanie Bi-Learningowe, które gwarantuje największą efektywność kształcenia.

Nasze podejście do partnera edukacyjnego jest kompleksowe – stworzyliśmy kompletne rozwiązanie edukacyjne. 

ELMATIC EA01

Głównym elementem składowym projektu Elmark Dydaktyka jest nasze autorskie stanowisko edukacyjne – Elmatic EA01. Stanowisko jest wykonane z blachy o grubości 2,5mm, pokrytej czarną powłoką odporną na zarysowanie. Wymiary obszaru roboczego to 900mm na 650mm.

Stanowisko jest zaprojektowane i wykonane tak, aby sprostać potrzebom uczniów. Konstrukcja jest lekka (około 20 kg z wyposażeniem), wytrzymała, a przy tym stabilna. To, co wyróżnia nasze rozwiązanie na tle konkurencji to otwarty charakter układu, prostota modyfikacji oraz duże możliwości skalowania i dodawania nowych komponentów. Zależy nam na pobudzeniu kreatywności uczniów, dostarczamy im sprzęt, instrukcje, przykładowe scenariusze i co najważniejsze – wolną rękę w realizacji swoich pomysłów.

Komponenty Unitronics w dydaktyce

Opracowując stanowisko edukacyjne postawiliśmy na sprawdzony sprzęt firmy Unitronics. Odrzuciliśmy wszystkie kompromisy z zakresu funkcjonalności naszego rozwiązania edukacyjnego. Sercem układu jest sterownik PLC ze wbudowanym, dotykowym ekranem HMI flagowej serii UniStream w wersji PRO: Unitronics UniStream US7-B10-RA28. 

Sterownik ten sprawdza się idealnie w sektorze edukacji – jest nowoczesny, oferuje wsparcie większości popularnych protokołów komunikacyjnych oraz posiada ciekawe funkcje zwiększające jego walory dydaktyczne (np obsługa skryptów przygotowanych w MATLAB). Do sterownika dodajemy moduł rozszerzeń Unitronics UID-8080R, dzięki któremu zyskujemy pewność, że nawet w najbardziej złożonych zadaniach egzaminacyjnych nie zabraknie nam I/O.

Kolejną przewagą wyposażenia zestawu Elmatic EA01 jest falownik firmy Unitronics. Na życzenie klienta możliwość montażu falownika jednofazowego bądź trójfazowego w szerokim zakresie mocy.

PLC, HMI, moduł rozszerzeń I/O oraz falownik konfigurujemy w jednym, darmowym oprogramowaniu UniLogic – nie jest wymaganie nawet odnawianie licencji, zawsze mamy dostęp do najnowszej wersji.

Komponenty egzaminacyjne

Wersja Basic posiada komplet elementów wymaganych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną do przeprowadzenia egzaminów E.19, EE.21, EE.02 oraz ELM.06. Jesteśmy otwarci na opracowanie wersji dopasowanych do profilu nauczania szkoły takich jak automatyka budynkowa (magistrala KNX), rozwiązania sieciowe AnyBus oraz Moxa itp.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą wyposażenia stanowiska.

Autorskie materiały dydaktyczne

W oparciu o nasze doświadczenia oraz sugestie nauczycieli i absolwentów Technikum Mechatronicznego nr 1 stworzyliśmy pokaźną ilość materiałów dydaktycznych takich jak tutoriale, przykładowe rozwiązania egzaminów oraz zbiór zadań, w którym przedstawiamy najpopularniejsze typy zadań tworzonych przez CKE oraz proponujemy własne scenariusze automatyzacji, sprawdzające kompetencje ucznia w bardziej sensowny niż ogólnopolskie egzaminy. Rozwiązania i opisy publikujemy w naszym repozytorium na GitHub.

Dołącz do Elmark Dydaktyka

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszym rozwiązaniem edukacyjnym prosimy o kontakt przez formularz na stronie Elamtic EA01 lub bezpośrednio na adres dydaktyka@elmark.com.pl.

Jeżeli jesteś uczniem/studentem i chciałbyś, aby nasz zestaw edukacyjny trafił również do pracowni w Twojej szkole lub uczelni – daj nam znać!Utworzono: / Kategoria: ,
 • Autor: Elmark Automatyka
 • Nasza Firma została założona w roku 1983. Od roku 1998 działamy jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Elmark Automatyka. Przez kilka pierwszych lat zajmowaliśmy się projektowaniem i produkcją modułowych sterowników mikroprocesorowych "MIKROSTER", opartych na elementach rodziny Intel-8080 i Z-80. Nasze produkty wyróżniały się na rynku wysoką jakością sprzętu i dokumentacji oraz niezawodnością działania. W roku 1989 rozpoczęliśmy dystrybucję na terenie Polski sprzętu firmy Advantech, a następnie wielu innych wiodących producentów elementów i systemów automatyki przemysłowej. Od kilkunastu lat prowadzimy szkolenia dotyczące sprzętu i oprogramowania będącego w naszej ofercie. Wszystkim Klientom dokonującym u nas zakupów zapewniamy bezpłatne doradztwo przed złożeniem zamówienia i profesjonalne wsparcie techniczne po dostarczeniu sprzętu. Posiadamy własny dział serwisu wyposażony w nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz sprzęt do montażu SMD i BGA. Dużą część napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych wykonujemy w naszej Firmie, bez konieczności odsyłania sprzętu do producenta. Pracujemy w trzech lokalizacjach. W dzielnicy Wesoła na przedmieściach Warszawy znajduje się nasza siedziba główna, serwis i montownia komputerów przemysłowych. Przy ul. Bukowińskiej na Mokotowie działa Centrum Szkoleniowe, a na terenie Biznes Parku „City Point” na warszawskim Targówku, mamy nowoczesny magazyn. Łączna powierzchnia naszych biur i magazynów wynosi około 1.800 m. kw. Zatrudniamy 60 wysoko wykwalifikowanych osób. Dzięki naszym Klientom, udaje się nam stale zwiększać nasz potencjał i zakres działalności. Wartość sprzedaży produktów i usług w roku 2018 wyniosła 81 milionów zł. Zrealizowaliśmy ponad 20.000 zamówień. Pamiętamy o tym, że jedynym sposobem na osiągnięcie zysku i rozwoju Firmy jest zadowolenie naszych Klientów.
 • Profil Autora
 • https://www.elmark.com.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...
 • 1,000 PLN
  Zdobądź wiedzę i bądź pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Nie musisz przekopywać się przez tony katalogów i instrukcji. Oferujemy Ci kompleksowy system szkoleń, który sprawi, że najpierw zbudujesz fundamenty swojej wiedzy, a później pod okiem n...
  Czas trwania: 7h - 14 h
  Link: Terminy
 • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
 • Inteligentny chwytak równoległy SCHUNK EGI z certyfikowanym interfejsem PROFINET-IRT został zaprojektowany z myślą o rozmaitych wymagających zastosowaniach z zakresu przenoszenia w branży elektronicznej, farmaceutycznej i laboratoryjnej. Te...
 • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@stapor&#x...