Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Testuj zdalny dostęp do Siemens S7-1200 i WebHMI w EMT-Systems

Firma EMT-Systems – największy ośrodek szkoleń technicznych w Polsce oraz PACE POLAND | Dystrybutor TOSIBOX połączyły siły, aby umożliwić zdalny, i co najważniejsze w dobie cyfrowej, a także idei Industry 4.0, szyfrowany dostęp z komputerów PC i urządzeń mobilnych do demonstracyjnego systemu automatyki.

Cyberbezpieczeństwo jest traktowane po macoszemu, tajemnicą poliszynela są włamania do sieci wielu poważnych i znanych na całym świecie fabryk. Koszty powstałe przy zaniedbaniach i braku wiedzy liczone są w milionach. EMT-Systems nie tylko świadczy usługi szkoleniowe, ale także promuje techniki i urządzenia pomagające podnieść jakość pracy personelu w przemyśle.

Wielu z szefów utrzymania ruchu w przemyśle zżyma się na myśl o rozmowie z działem IT odnośnie zapewnienia zdalnego dostępu do maszyn i linii produkcyjnych dla firm zewnętrznych zapewniających wsparcie serwisowe dla ich fabryki. Mnożone są problemy: brakuje nam wolnych adresów IP, nie chcemy udostępniać sieci korporacyjnej do połączeń z siecią przemysłową, połączenie musi być szyfrowane, ale brak osób, aby wszystko skonfigurować, a później dbać o utrzymanie połączeń i zarządzanie uprawnieniami dostępowymi. Czy szef utrzymania ruchu lub główny automatyk musi w kwestii połączeń zdalnych do swoich maszyn zawsze polegać na dziale IT?

Dariusz Nowak z PACE POLAND mówi:

“Współpracujemy z zakładami produkcyjnymi, gdzie routery TOSIBOX, tak jak Lock 500 zainstalowany w EMT-Systems, pełnią funkcję punktów dostępowych samodzielnie zarządzanych przez dział automatyki lub dział utrzymania ruchu zakładu. Opatentowana przez TOSIBOX technologia rozwiązuje tam kłopotliwy problem konfiguracji łącza VPN i nie wymaga angażowania działu IT. Połączenie punkt-do-punktu jest zestawiane automatycznie, a zaszyfrowane dane są przesyłane bezpośrednio pomiędzy urządzeniami, a nie poprzez serwer pośredniczący zlokalizowany w chmurze. W przypadku awarii linii produkcyjnej administrator systemu nadaje uprawnienia dostępowe do routera TOSIBOX pozwalając na zdalne wykonanie prac diagnostycznych lub serwisowych w systemie sterowania uszkodzonej maszyny. Po zakończeniu prac serwisowych uprawnienia dostępowe są odbierane i mogą zostać nadane innej firmie. “

Temat bezpiecznego podłączania instalacji automatyki w przemyśle jest bardzo aktualny, dotyczy praktycznie wszystkich zakładów produkcyjnych. Ponoszą one koszty nieplanowanych przestojów i serwisu, które można obniżyć umożliwiając zdalną diagnostykę i możliwość wprowadzania poprawek programowych na odległość. To dlatego postanowiliśmy przybliżyć tematykę szyfrowanej zdalnej łączności do maszyn i instalacji automatyki.

Jesteśmy krok za producentami urządzeń, a tematyka cyberbezpieczeństwa jako element Przemysłu 4.0, wpisuje się doskonale w politykę naszej firmy – mówi Kamil Jastrzębski Specjalista ds. Automatyki w EMT-Systems.

Jak uzyskać zdalny dostęp dzięki TOSIBOX?

Aby uzyskać uprawnienia dostępowe do urządzeń zainstalowanych w zestawie prosimy wysłać prośbę o kontakt na adres:  biuro@pacepoland.pl < kliknij w link, aby skorzystać z gotowej wiadomości! Otrzymasz kod i instrukcję! 

Demonstracyjny system automatyki jest zainstalowany w siedzibie firmy EMT-Systems w Gliwicach. Składa się z punktu dostępowego TOSIBOX Lock 500, sterownika PLC SIEMENS SIMATIC S7-1200, urządzenia SCADA WebHMI, panelu HMI SIEMENS. Administracją zdalnych dostępów zajmuje się firma PACE POLAND.

Co dalej?

To niezwykle proste! Wystarczy, że ściągniesz i zainstalujesz oprogramowanie SoftKey ze strony TOSIBOX. W między czasie powinieneś otrzymać kod dostępu na e-mail od biuro@pacepoland.pl, który należy wpisać w SoftKey.  Całą instrukcję krok po kroku dostaniesz na e-mail! 

Operacja zdalnego dostępu wraz z instalacją i wpisaniem kodu nie zajmuje więcej jak 3-4 minuty! Po tym możemy wykonać następujące czynności:

 • Sterować zdalnie siłownikami przez wizualizację wykonaną na WebHMI (te siłowniki na prawdę się ruszają w Gliwicach w EMT-SYSTEMS, na korytarzu, prawie przy samym wejściu!).
 • Przeglądać przygotowane demo wizualizacji pompowni ścieków na WebHMI oraz symulować i zmieniać nastawy.
 • Połączyć się zdalnie, online do sterownika Siemens S7-1200 (należy posiadać  własne oprogramowanie TIA PORTAL).

Reklama

19 listopada 2018 / Kategoria: , , ,
 • Autor: Pace Poland | Przedstawiciel TOSIBOX w Polsce
 • PACE POLAND reprezentuje na rynku polskim fińską firmę TOSIBOX Oy producenta urządzeń sieciowych i oprogramowania. TOSIBOX Oy to firma, która odniosła sukces rozwiązując kłopotliwy problem podłączenia maszyn i urządzeń do Internetu w prosty sposób, bez żadnych kompromisów dotyczących cyberbezpieczeństwa. Opatentowana przez TOSIBOX technologia pozwala na zestawienie połączeń punkt-do-punktu, w których zaszyfrowane dane są przesyłane bezpośrednio pomiędzy urządzeniami a nie poprzez serwer pośredniczący zlokalizowany w chmurze. PACE POLAND współpracuje z producentami maszyn, integratorami, firmami produkcyjnymi oraz handlowymi wdrażającymi rozwiązania sieciowe w segmentach automatyki przemysłowej, automatyki budynkowej w systemach security oraz IT.
 • Profil Autora
 • https://www.allektro.pl/company/tosibox/

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Certyfikat DNV-GL dla systemu XN300 We/Wy – Eaton poszerza swoją ofertę rozwiązań automatyki w przemyśle morskim

Certyfikat DNV-GL dla systemu XN300 We/Wy – Eaton poszerza swoją ofertę rozwiązań automatyki w przemyśle morskim

>KLIKNIJ<

Mały ale WARIAT – nadchodzi nowy sterownik easyE4 od EATON

Mały ale WARIAT – nadchodzi nowy sterownik easyE4 od EATON

>KLIKNIJ<

ROBOT KROKI – Kończymy projekt elektroniki cz.7

ROBOT KROKI – Kończymy projekt elektroniki cz.7

>KLIKNIJ<

LOGO!wanie danych do Excela

LOGO!wanie danych do Excela

>KLIKNIJ<

Amatorski projekt ramienia robota na serwach modelarskich

Amatorski projekt ramienia robota na serwach modelarskich

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Grudzień 2018

Konkurs iAutomatyka Grudzień 2018

>KLIKNIJ<

Nowości w ofercie Weinteka: moduły analogowe serii iR

Nowości w ofercie Weinteka: moduły analogowe serii iR

>KLIKNIJ<

Zaprogramowaliśmy linie montażowe silników i skrzyń biegów – Sii

Zaprogramowaliśmy linie montażowe silników i skrzyń biegów – Sii

>KLIKNIJ<

Postępowanie w problemach z siecią PROFIBUS z punktu widzenia praktyka

Postępowanie w problemach z siecią PROFIBUS z punktu widzenia praktyka

>KLIKNIJ<

Role systemów bezpieczeństwa w automatyce przemysłowej.

Role systemów bezpieczeństwa w automatyce przemysłowej.

>KLIKNIJ<

Jak produkowana jest woda mineralna? – Fabryki w Polsce

Jak produkowana jest woda mineralna? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

10 porad projektowania schematów elektrycznych

10 porad projektowania schematów elektrycznych

>KLIKNIJ<

Softstarty – działanie i dobór

Softstarty – działanie i dobór

>KLIKNIJ<

Komunikacja pomiędzy PLC i Serwo z wykorzystaniem CANopen

Komunikacja pomiędzy PLC i Serwo z wykorzystaniem CANopen

>KLIKNIJ<

ROBOTY cz.2 – Przykłady wykorzystania

ROBOTY cz.2 – Przykłady wykorzystania

>KLIKNIJ<

Dlaczego od pewnego czasu używam przy uruchomieniach kamery termowizyjnej

Dlaczego od pewnego czasu używam przy uruchomieniach kamery termowizyjnej

>KLIKNIJ<

B&R buduje przyszłość jednolitego standardu komunikacji przemysłowej OPC UA over TSN

B&R buduje przyszłość jednolitego standardu komunikacji przemysłowej OPC UA over TSN

>KLIKNIJ<

Przetworniki ciśnienia. Co i jak?

Przetworniki ciśnienia. Co i jak?

>KLIKNIJ<

Za nami jedno z najważniejszych w Polsce spotkań sektora energetycznego – XI Targi Energetyczne ENERGETICS.

Za nami jedno z najważniejszych w Polsce spotkań sektora energetycznego – XI Targi Energetyczne ENERGETICS.

>KLIKNIJ<

Nowości LAPP na targach SPS IDC Drives 2018

Nowości LAPP na targach SPS IDC Drives 2018

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
 • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Dołącz do nas!
Wydarzenia
Bądź na bieżąco!
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…