Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Szkoła falowników bez wychodzenia z domu

Falowniki, czy też poprawnie mówiąc, przetwornice częstotliwości ostatnimi czasy stają się coraz bardziej popularne. Wiele zakładów modernizuje swoje układy napędowe tak, by wykorzystać właśnie owe urządzenia. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że co roku wzrasta liczba zakupowanych, a następnie implementowanych przemienników częstotliwości. I to nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Wzrastająca popularność falowników sprawia, że ciężko teraz znaleźć zakład przemysłowy, który na pokładzie nie będzie miał, chociażby jednego przemiennika. Dlatego tak ważne jest, aby każdy, kto ma z nimi do czynienia (lub będzie miał w przyszłości) potrafił je programować i implementować na obiektach.

Powrót kursów online o falownikach

Wielu z Was pytało nas kiedy powracają kursy o falownikach. Niektórzy skorzystali z jednej części kursu i chcieli zakupić drugą, jeszcze innym kursy polecili zadowoleni znajomi i chcieli kupić je dla siebie. Pytań było wiele, lecz oto stało się, sprzedaż kursów falowników została ponownie otwarta.

Jeżeli już teraz jesteście zainteresowani, odsyłam Was na stronę kursów, gdzie poznacie szczegóły i będziecie mogli dokonać zakupów.

Jeśli ktoś jest niezdecydowany, waha się, to z przyjemnością opowiem mu o kursach i mam nadzieję, że go przekonam i zachęcę każdego do zainwestowania w siebie, swój rozwój, przyszłą karierę.

Zacznę może od opowiedzenia o swoim doświadczeniu z tymi kursami. Na początku wakacji  spędziłem kilka dni i wiele godzin z kursami o falownikach. Nauczyłem się wiele a jeszcze więcej dane mi było zobaczyć i sprawdzić jak teoria zmienia się w praktykę.

Dotąd nie miałem żadnego kontaktu z owymi magicznymi urządzeniami zwanymi przemiennikami częstotliwości, czy też potocznie po prostu falownikami. Kursy rozpocząłem zatem z otwartą głową, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że kompletnie pustą jeśli chodzi o przemienniki. Udało mi się przejść oba kursy tzn. zdałem test weryfikujący zdobyte umiejętności, a na zakończenie otrzymałem dwa certyfikaty, które wzbogacą moje CV i ułatwią przyszłe poszukiwanie pracy.

Falowniki #1 – część pierwsza, teoria

Nie od razu Rzym zbudowano – jak głosi pewne starożytne przysłowie. Tak samo jest, moim zdaniem, z falownikami. Aby podejść do nich, programować je i implementować musimy poznać teoretyczne podstawy. Zarówno z racji na bezpieczeństwo nasze, naszego otoczenia, jak i sprzętu, na którym pracujemy. Sam też do wielu spraw podchodzę w taki sposób, że po prostu lubię wiedzieć, w jaki sposób i dlaczego działa coś, z czym pracuje. Owszem, kierownik może Ci powiedzieć, zrób to tak i tak, nastaw taki i taki parametr i będzie działać tak jak trzeba. Jednak wolę samemu zrozumieć, dlaczego dane działanie przynosi taki skutek.

Pierwszą część kursu poświęcona w większości teorii. Pod koniec kursu prowadzący pokaże kilka prostych przykładów użycia falowników, jednak nie jest to celem tej części. Skoro o prowadzącym mowa. Podczas przechodzenia kursu wiele dni i jeszcze więcej godzin spędzicie oglądając i słuchając Dawida Wróblewskiego. Materiał poruszany w kursie jest na poziomie podstawowym. Dlatego nie musicie się martwić, że nie mieliście wcześniej żadnego kontaktu z falownikami.

Dawid przedstawia wszystko w jak najprostszy sposób, zachowując jednak przy tym profesjonalizm. Kurs rozpoczyna wyjaśnienie podstaw techniki napędowej. Bez wiedzy o silnikach ani rusz w dalszej nauce o falownikach. Poznasz najpopularniejsze metody rozruchu silnika m.in. rozruch bezpośredni czy rozruch gwiazda-trójkąt. Dowiesz się, jakie są wady i zalety tych rozwiązań. Ten krótki wstęp jest jednak tylko przystawką przed daniem głównym – czyli falownikami.

Następnie Dawid przedstawi nam „wnętrze” przemiennika. Dowiesz się jak jest zbudowana większość falowników, poznasz jego zaciski siłowe oraz sterownicze. Każdy zacisk zostanie dokładnie omówiony. Następnie poznamy jego funkcje i możliwości. Nauczyzsz się dwóch najpopularniejszych metod sterowania, czyli sterowanie skalarne oraz wektorowe. Całość kursu zwieńczy kilka prostych przykładów, na podstawie których Dawid pokaże omawiane w trakcie wielu godzin funkcje.

Po uważnym obejrzeniu kursu pora na test weryfikujący zdobytą wiedzę i umiejętności. Jeżeli słuchałeś uważnie i solidnie przepracowałeś wszystkie lekcje bez problemu zdobędziesz wymagane 80% punktów. Nagrodą za przepracowane godziny oraz zdany test jest certyfikat w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej. Certyfikat będzie wspaniałym dodatkiem do Waszego CV i jestem pewny, że pomoże wam w zdobyciu wymarzonej pracy.

Falowniki #2 – praktyka, badania, testy, diagnostyka

Końcowe moduły pierwszej, teoretycznej części były tylko przedsmakiem tego co nas czeka w drugiej części kursu o falownikach. Dawid przenosi teorię, którą godzinami wykładał na rzeczywisty falownik. Rozpoczniemy od unboxingu nowego przemiennika. Ponownie omówiona zostanie jego budowa, jego zaciski siłowe jak i sterownicze. Po krótkiej powtórce przechodzimy do mięsa tego kursu, czyli praktycznych zastosowań falowników na stanowisku edukacyjnym.

Dawid zaprezentuje nam sterowanie skalarne oraz wektorowe. Dodatkowo opowie nam o regulatorze PID. Jeśli nie wiesz czym jest ten regulator i jak działa, nie martw się. Dawid wyjaśni Ci w prosty i przejrzysty sposób zasadę jego działania, a następnie wdroży go na pokład falownika. Poznasz zalety stosowania regulatora PID oraz jakie korzyści można osiągnąć implementując go do obiektu.

Zostaną zaprezentowane także dwa przykłady aplikacji HVAC, które mogą być zastosowane w prawdziwym życiu. Jeśli ten skrót nic Ci nie mówi, spokojnie Dawid wszystko wyjaśni. Zobaczysz, w jaki sposób przy użyciu falownika można sterować pompami lub wentylatorami.

Jednak zwieńczeniem całego kursu, jego wisienką na torcie są moduły, w których badamy falowniki pod obciążeniem. Lekcje zostały nagrane na hamowni, która umożliwia przeprowadzenie wiele testów, których nie doświadczymy na „zwykłym” stanowisku edukacyjnym. Poznasz metody hamowania, ich wady i zalety. Dowiesz się, w jaki sposób zabezpieczać układ napędowy i czy falownik sam w sobie może być zabezpieczeniem. Osobiście powiem, że hamownia naprawdę robi wrażenie i najmilej wspominam wszystkie lekcje przeprowadzone pod obciążeniem. Możliwość zobaczenia jak działa silnik oraz falownik z prawdziwego zdarzenia w praktyce była naprawdę owocna i zapadła mi w pamięci.

Kurs praktyczny podobnie jak teoretyczny kończymy testem. Ponownie, jeżeli sumiennie przepracowaliście wszystkie lekcje bez najmniejszego problemu uzyskacie wymagane 80% i na wasze konto wpadnie kolejny certyfikat. Kolejna pozycja, która wzbogaci Wasze CV.

Opinie innych kursantów

Napisałem sporo, zachwalając i polecając kursy o falownikach. Jednak niech najlepszą rekomendacją będą opinie innych ludzi, którzy przebrnęli przez kursy, zdali testy i zdobyli certyfikat. Jesteście ciekawi ich głosów? Poniżej zamieszczę wam kilka wypowiedzi absolwentów kursów o falownikach.

Po obejrzeniu części darmowej postanowiłem, wykupić dalszą część. Na chwilę obecną jestem bardziej teoretykiem niż praktykiem i zawartość kursu dla mnie jest jak najbardziej wystarczająca.
Łukasz ⭐⭐⭐⭐⭐

Pan Dawid w jasny i merytoryczny sposób opowiada o zagadnieniach związanych z przemiennikami częstotliwości. Widać w tym pasję i powołanie, co zachęciło mnie do skorzystania z pełnej wersji kursu.
Mateusz ⭐⭐⭐⭐⭐

Polecam tym wszystkim, którzy chcą zacząć przygodę z przemiennikami częstotliwości. Wiedza podana rzeczowo i bez zbędnego na tym etapie akademickiego, górnolotnego słownictwa.
Tomasz ⭐⭐⭐⭐⭐

Miałem spore wątpliwości przed zakupem, nie wiedziałem, czy kurs jest warty tej ceny. Komentarzy ogólnie nie daje, ale w tym wypadku jest konieczny, ponieważ kurs rozwiał moje wątpliwości. Cena? Za taką wiedzę (a doświadczenia już troszkę mam) zapłaciłbym 2 jak nie 3 razy więcej. Dowiedziałem się sporo wartościowych rzeczy, widać Dawid zjadł zęby i jest świetnym praktykiem. Dzięki i do następnego kursu.

Grzesiek72 ⭐⭐⭐⭐⭐

Same mięcho, jestem w lekkim pozytywnym szoku z tak merytorycznej i praktycznej wiedzy jaką przekazał Pan Dawid. A ponoć jeszcze nie ma całego dodanego materiału! Na dniach mają się pojawić dodatkowe lekcje z kompletnie inną aplikacją 😀 Nie mogę się doczekać! Kawał dobrej roboty 🙂

Krzysztof-UR ⭐⭐⭐⭐⭐

Powyższe cytaty zostały wzięte z opinii znajdujących się pod opisem kursów, jednak informacje zwrotne dostajemy także mailowo. Otrzymaliśmy wiadomość, która brzmiała następująco:

„Chciałem wam serdecznie podziękować, całemu zespołowi iAutomatyka oraz Dawidowi. Po obejrzeniu i przerobieniu drugiej części kursu udało mi się na zakładzie zaimplementować:

  • Suchobiegi pomp na przemiennikach Mitsubishi – wcześniej operator nad tym czuwał i jak można się domyśleć bywały z tym problemy.
  • Wentylatory dachowe zaczęliśmy regulować – wcześniej działały na maximum. Dołożyliśmy czujniki CO2 i teraz ich prędkość jest zmienna.

Szacujemy średnio około 15 % oszczędności, jakie uzyskamy – dam znać po miesiącu pracy jak to wyszło ostatecznie. Przez tyle lat ignorowałem tyle zasadniczych spraw związanych z układami napędowymi. Ten kurs otworzył mi oczy na wiele nowych możliwości. Cena już się zwróciła kilkukrotnie. Polecam gorąco wszystkim zarówno praktykom (można znaleźć wiele smaczków w kursie) jak i początkującym. Czekam na więcej! „

Takie wiadomości naprawdę dają kopa i dają nam tylko informacje, że to, co robimy, robimy po prostu dobrze. Dostarczamy Wam wiedzę w najlepszy możliwy sposób i jesteście z tego niesamowicie zadowoleni.

Zaproszenie

Wszystko, co chciałem Wam powiedzieć zostało powiedziane. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać i zachęcić każdego, kto czyta ten artykuł. Z całego serca polecam kurs. Jestem pewien, że nauczycie się wielu nowych rzeczy i będzie Wam łatwiej w dalszej karierze. Odsyłam po szczegóły na stronę poświęconą kursom, poznacie szczegóły naszej promocji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawne pytania.