Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Cyfryzacja, wizualizacja i komunikacja. Ekonomiczna produkcja z rozwiązaniami B&R

142 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

Rosnąca różnorodność produktów i jednostkowe partie produkcyjne sprawiają, że małym i średnim przedsiębiorstwom coraz trudniej jest ekonomicznie zarządzać produkcją. B&R skupia się na wprowadzaniu takich zmian w zakresie cyfryzacji, wirtualizacji i komunikacji, które umożliwią przedsiębiorstwom pokonanie tych trudności. Korzyści z tego są ogromne.

Szerokie możliwości:

·    Kompleksowe rozwiązania z wysokim potencjałem rynkowym

·    W pełni skalowalne rozwiązania w zakresie sprzętu

·    Rozległe przetwarzanie danych na styku IT i OT (ang. Edge Processing)

·    Komunikacja od czujnika do chmury

Architektura Edge zwiększa wydajność sieci

Przemysłowy Internet Rzeczy stawia nowe wyzwania dotychczasowym architekturom sieciowym. W związku z zapotrzebowaniem na wstępne przetwarzanie danych uzyskanych z maszyn, wybieranym rozwiązaniem jest architektura Edge. Gwarantuje ona podejście do problemu całościowo: zaspokaja zapotrzebowania na komunikację w czasie rzeczywistym i zapewnia niezbędną funkcjonalność przetwarzania danych.

Możliwości komunikacyjne

Funkcjonalność architektury Edge zależy od tego, w jakim stopniu łączone maszyny i urządzenia są w stanie dostarczać informacje o swojej dostępności i wykorzystaniu. Zwiększenie funkcjonalności można osiągnąć, wyposażając maszyny w komponenty, które umożliwiają rejestrację i przekazywanie danych o stanie.

Bliźniaki cyfrowe (ang. Digital Twins) dla zaawansowanej analityki

Wirtualizacja umożliwia konstruowanie modeli opisowych w celu symulacji zachowania systemu sterowania ruchem lub pętli sterujących. Dzięki temu na wczesnym etapie można określić wyzwania, z jakimi zmierzymy się w przyszłości. Dla zapewnienia optymalnej współpracy w sieci, maszyny muszą być wyposażone w interfejsy semantyczne. W ten sposób mogą dostarczać dane o procesach w wysokiej rozdzielczości do celów zaawansowanej analityki lub integracji z systemami posiadającymi powiązania funkcjonalne.

Programowanie bazujące na modelach

Połączenie dyscyplin automatyki: czujników, komputerowej obróbki danych, komunikacji i sterowania, skutkuje zwiększeniem złożoności oprogramowania w projektach inżynierskich. Prostym sposobem tworzenia inteligentnych rozwiązań w zakresie oprogramowania jest zastąpienie ręcznego wpisywania rozległego kodu, modelem złożonym z bloków funkcyjnych.

Szybsze wdrożenie z wykorzystaniem programowania obiektowego

Biblioteka ponad 500 bloków funkcyjnych, która ciągle rośnie, pomaga radykalnie ograniczyć czas i koszty wdrożenia procesów maszynowych do oprogramowania sterującego. Specjalne komponenty stworzone dla Przemysłowego Internetu Rzeczy można sprawnie włączać w istniejące rozwiązania z dziedziny automatyki. Dzięki kilku szybkim ustawieniom można na przykład wykorzystać je do wizualizacji parametrów OEE na maszynie.

Ciągły monitoring gwarancją solidnego planu

Dzięki predykcyjnemu utrzymaniu ruchu użytkownicy mogą nieprzerwanie monitorować stan techniczny maszyny i wykorzystywać zebrane na ten temat dane do obliczania terminów serwisowania. Takie podejście zapobiega występowaniu nieplanowanych przestojów i istotnie zwiększa dostępność urządzeń. Specjalnością B&R są zaawansowane technologie zbierania, obróbki i udostępniania danych dla wszystkich uczestników procesu.

Monitoring energii

Dzięki pozyskiwaniu danych o wszystkich mediach – od energii elektrycznej po gaz ziemny i olej opałowy, a nawet sprężone powietrze – możliwa jest automatyczna i kompleksowa rejestracja całkowitego zużycia energii. Możliwość obliczenia i podglądu wielkości zużycia i kosztów znacznie ułatwia wdrażanie systemów zarządzania energią zgodnie z ISO 50001. Ocena i wizualizacja danych historycznych umożliwia analizę zużycia energii na różnych poziomach szczegółowości, w celu dokładnego określenia związków przyczynowo-skutkowych.

Zaawansowana analityka na potrzeby produkcji typu „brownfield”

Dla maszyn nieobjętych dotychczas cyfryzacją, B&R oferuje rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom dostęp do danych dotyczących energii i procesów. Orange Box może odczytywać dane z urządzenia bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w istniejącym sprzęcie lub oprogramowaniu. Jasno zobrazowane mierniki wydajności kierują uwagę na możliwości działań usprawniających, które w rezultacie zwiększają ogólną efektywność pracy maszyn.

OPC UA TSN komunikacyjną przyszłością

Integracja całej komunikacji od poziomu ERP do poziomu procesu jest głównym wymogiem wobec dzisiejszych, najbardziej zaawansowanych systemów produkcji. Aby ściślej powiązać technologie informatyczne z automatyzacją, operatorzy instalacji coraz częściej sięgają po otwarty standard OPC UA. Dotychczasowe ograniczenia tego standardu w zakresie możliwości sterowania w czasie rzeczywistym zostały rozwiązane dzięki mechanizmowi TSN (Time-Sensitive Networking). Tym samym OPC UA TSN stanowi kompletne rozwiązanie komunikacyjne dla wszystkich aplikacji. B&R biorąc czynny udział w rozwoju tej technologii, integruje OPC UA TSN z własnym portfolio produktów.

Najważniejsze cechy:

  • Jednolite rozwiązanie komunikacyjne dla każdej aplikacji
  • W 100 % oparty o otwarte standardy
  • Zintegrowane bezpieczeństwo

B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.

www.br-automation.com

26 września 2018 / Kategoria:
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo współpracy człowieka z robotem

Bezpieczeństwo współpracy człowieka z robotem

>KLIKNIJ<

Przyjdź na spotkanie w ramach Innovation Tour i poszerz swoją wiedzę o TIA Portal V15

Przyjdź na spotkanie w ramach Innovation Tour i poszerz swoją wiedzę o TIA Portal V15

>KLIKNIJ<

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.1

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.1

>KLIKNIJ<

Szkolenia Pilz Polska

Szkolenia Pilz Polska

>KLIKNIJ<

Czym jest Ethernet?

Czym jest Ethernet?

>KLIKNIJ<

Przewody firmy LAPP w kraterze wulkanu Hekla

Przewody firmy LAPP w kraterze wulkanu Hekla

>KLIKNIJ<

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Prawie jak SCADA, czyli LOGO! Web Editor

Prawie jak SCADA, czyli LOGO! Web Editor

>KLIKNIJ<

7-calowy dotykowy Smart-HMI

7-calowy dotykowy Smart-HMI

>KLIKNIJ<

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwach B&R

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwach B&R

>KLIKNIJ<

Twój komputer jako WebHMI – przetestuj za darmo!

Twój komputer jako WebHMI – przetestuj za darmo!

>KLIKNIJ<

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

>KLIKNIJ<

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

>KLIKNIJ<

Fabryka oświetlenia LED – Fabryki w Polsce

Fabryka oświetlenia LED – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Komunikacja szeregowa na przykładzie Astrady DRV-21 i Horner XL4e

Komunikacja szeregowa na przykładzie Astrady DRV-21 i Horner XL4e

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

>KLIKNIJ<

Darmowe sympozjum “CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji” w Łodzi

Darmowe sympozjum “CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji” w Łodzi

>KLIKNIJ<

Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Jak produkowane są perfumy? – Fabryki w Polsce

Jak produkowane są perfumy? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Monitoring pomaga w bezawaryjności maszyny

Monitoring pomaga w bezawaryjności maszyny

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Dołącz do nas!
Wydarzenia
Bądź na bieżąco!
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…