Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2018/09/blurred-background-close-up-coffee-cup-908284.jpg

Cyfryzacja, wizualizacja i komunikacja. Ekonomiczna produkcja z rozwiązaniami B&R


Rosnąca różnorodność produktów i jednostkowe partie produkcyjne sprawiają, że małym i średnim przedsiębiorstwom coraz trudniej jest ekonomicznie zarządzać produkcją. B&R skupia się na wprowadzaniu takich zmian w zakresie cyfryzacji, wirtualizacji i komunikacji, które umożliwią przedsiębiorstwom pokonanie tych trudności. Korzyści z tego są ogromne.

Szerokie możliwości:

·    Kompleksowe rozwiązania z wysokim potencjałem rynkowym

·    W pełni skalowalne rozwiązania w zakresie sprzętu

·    Rozległe przetwarzanie danych na styku IT i OT (ang. Edge Processing)

·    Komunikacja od czujnika do chmury

Architektura Edge zwiększa wydajność sieci

Przemysłowy Internet Rzeczy stawia nowe wyzwania dotychczasowym architekturom sieciowym. W związku z zapotrzebowaniem na wstępne przetwarzanie danych uzyskanych z maszyn, wybieranym rozwiązaniem jest architektura Edge. Gwarantuje ona podejście do problemu całościowo: zaspokaja zapotrzebowania na komunikację w czasie rzeczywistym i zapewnia niezbędną funkcjonalność przetwarzania danych.

Możliwości komunikacyjne

Funkcjonalność architektury Edge zależy od tego, w jakim stopniu łączone maszyny i urządzenia są w stanie dostarczać informacje o swojej dostępności i wykorzystaniu. Zwiększenie funkcjonalności można osiągnąć, wyposażając maszyny w komponenty, które umożliwiają rejestrację i przekazywanie danych o stanie.

Bliźniaki cyfrowe (ang. Digital Twins) dla zaawansowanej analityki

Wirtualizacja umożliwia konstruowanie modeli opisowych w celu symulacji zachowania systemu sterowania ruchem lub pętli sterujących. Dzięki temu na wczesnym etapie można określić wyzwania, z jakimi zmierzymy się w przyszłości. Dla zapewnienia optymalnej współpracy w sieci, maszyny muszą być wyposażone w interfejsy semantyczne. W ten sposób mogą dostarczać dane o procesach w wysokiej rozdzielczości do celów zaawansowanej analityki lub integracji z systemami posiadającymi powiązania funkcjonalne.

Programowanie bazujące na modelach

Połączenie dyscyplin automatyki: czujników, komputerowej obróbki danych, komunikacji i sterowania, skutkuje zwiększeniem złożoności oprogramowania w projektach inżynierskich. Prostym sposobem tworzenia inteligentnych rozwiązań w zakresie oprogramowania jest zastąpienie ręcznego wpisywania rozległego kodu, modelem złożonym z bloków funkcyjnych.

Szybsze wdrożenie z wykorzystaniem programowania obiektowego

Biblioteka ponad 500 bloków funkcyjnych, która ciągle rośnie, pomaga radykalnie ograniczyć czas i koszty wdrożenia procesów maszynowych do oprogramowania sterującego. Specjalne komponenty stworzone dla Przemysłowego Internetu Rzeczy można sprawnie włączać w istniejące rozwiązania z dziedziny automatyki. Dzięki kilku szybkim ustawieniom można na przykład wykorzystać je do wizualizacji parametrów OEE na maszynie.

Ciągły monitoring gwarancją solidnego planu

Dzięki predykcyjnemu utrzymaniu ruchu użytkownicy mogą nieprzerwanie monitorować stan techniczny maszyny i wykorzystywać zebrane na ten temat dane do obliczania terminów serwisowania. Takie podejście zapobiega występowaniu nieplanowanych przestojów i istotnie zwiększa dostępność urządzeń. Specjalnością B&R są zaawansowane technologie zbierania, obróbki i udostępniania danych dla wszystkich uczestników procesu.

Monitoring energii

Dzięki pozyskiwaniu danych o wszystkich mediach – od energii elektrycznej po gaz ziemny i olej opałowy, a nawet sprężone powietrze – możliwa jest automatyczna i kompleksowa rejestracja całkowitego zużycia energii. Możliwość obliczenia i podglądu wielkości zużycia i kosztów znacznie ułatwia wdrażanie systemów zarządzania energią zgodnie z ISO 50001. Ocena i wizualizacja danych historycznych umożliwia analizę zużycia energii na różnych poziomach szczegółowości, w celu dokładnego określenia związków przyczynowo-skutkowych.

Zaawansowana analityka na potrzeby produkcji typu „brownfield”

Dla maszyn nieobjętych dotychczas cyfryzacją, B&R oferuje rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom dostęp do danych dotyczących energii i procesów. Orange Box może odczytywać dane z urządzenia bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w istniejącym sprzęcie lub oprogramowaniu. Jasno zobrazowane mierniki wydajności kierują uwagę na możliwości działań usprawniających, które w rezultacie zwiększają ogólną efektywność pracy maszyn.

OPC UA TSN komunikacyjną przyszłością

Integracja całej komunikacji od poziomu ERP do poziomu procesu jest głównym wymogiem wobec dzisiejszych, najbardziej zaawansowanych systemów produkcji. Aby ściślej powiązać technologie informatyczne z automatyzacją, operatorzy instalacji coraz częściej sięgają po otwarty standard OPC UA. Dotychczasowe ograniczenia tego standardu w zakresie możliwości sterowania w czasie rzeczywistym zostały rozwiązane dzięki mechanizmowi TSN (Time-Sensitive Networking). Tym samym OPC UA TSN stanowi kompletne rozwiązanie komunikacyjne dla wszystkich aplikacji. B&R biorąc czynny udział w rozwoju tej technologii, integruje OPC UA TSN z własnym portfolio produktów.

Najważniejsze cechy:

 • Jednolite rozwiązanie komunikacyjne dla każdej aplikacji
 • W 100 % oparty o otwarte standardy
 • Zintegrowane bezpieczeństwo

B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.

www.br-automation.comUtworzono: / Kategoria:
 • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
 • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Od 6 lipca 2017 B&R stała się jednostką biznesową Grupy ABB. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa. Dzięki standardom komunikacji przemysłowej IoT, takim jak OPC UA, POWERLINK i openSAFETY, a także z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przedefiniowuje przyszłość technologii automatyzacji.
 • Profil Autora
 • http://www.br-automation.com

ReklamaPRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
 • Ten kurs zawiera podstawy z dziedziny serwomechanizmów. Składa się z pierwszego modułu wprowadzającego, pełnego kursu o serwomechanizmach. Mini kurs przeprowadzi Cię przez podstawowe zagadnienia związane z serwomechanizmami. Zaczniemy od sa...
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
 • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
 • Czym jest PRRT? PRRT oznacza Power Remote Reset Technology, opatentowaną funkcję, którą posiadają wybrane switche przemysłowe PoE i media konwertery firmy Antaira. Prezentowana funkcja umożliwia łatwe zresetowanie zasilanego urządzenia w zd...