Data dodania 20 kwietnia 2018 /

Marka Balluff poszerzyła portfolio swoich produktów o zaawansowany koncentrator działający w interfejsie IO-Link. Czujniki i elementy wykonawcze mogą być dzięki niemu zasilane w ramach jednego modułu, co znacząco wpływa na ich wydajność. Projektanci urządzenia zadbali przede wszystkim o to, by rozwiązanie All-in-One było w pełni bezpieczne – właśnie dlatego koncentrator wykorzystuje separację galwaniczną, zapewniającą bezpieczne odłączenie poszczególnych czujników i elementów wykonawczych, przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższego poziomu bezawaryjności.

Najnowszy koncentrator marki Balluff charakteryzuje się wytrzymałą, metalową obudową, możliwością podłączenia kilku czujników i elementów wykonawczych jednocześnie, a przede wszystkim jest urządzeniem przystosowanym do komunikacji w interfejsie IO-Link. Najważniejsze cechy koncentratora dotyczą jednak bezpieczeństwa. Urządzenie jest izolowane galwanicznie (wykorzystana została separacja galwaniczna), co oznacza, że jednoczesna praca czujników i elementów wykonawczych jest możliwa, a ryzyko zakłóceń wyeliminowano do minimum. Ponadto, wspomniana izolacja daje możliwość bezpiecznego odłączania sygnałów wyjściowych, a obecność interfejsu IO-Link pozwala na precyzyjną diagnostykę urządzenia i monitorowanie jego pracy.

Najważniejsze cechy innowacyjnego koncentratora Balluff:

 

  • możliwość podłączenia sygnałów wejściowych i wyjściowych do jednego modułu – dla optymalizacji czasu i efektów pracy,
  • bezpieczne odłączanie sygnałów wyjściowych dzięki zastosowaniu izolacji galwanicznej,
  • możliwość łatwej diagnostyki urządzenia dzięki połączeniu z interfejsem IO-Link oraz dzięki diodom LED, sygnalizującym status koncentratora,
  • wytrzymała obudowa IP67 pozawala na pracę urządzenia w trudnych warunkach (w tym przy wysokiej temperaturze),
  • moduł umożliwia obsługę do ośmiu cyfrowych wejść i wyjść.

Kategoria : Produkty
Profil / Zakres : Sieci i komunikacja

Strona WWW :
www.balluff.pl
POLECANE