Data dodania 4 września 2019 /

Chwytak ORG firmy SCHUNK zaprojektowany został do niezawodnego i automatycznego chwytania i montażu o-ringów. Chwytak z 6 palcami jest pierwszym na świecie chwytakiem, który pasuje do pierścieni uszczelniających typu o-ring, o przekroju kwadratowym oraz innych pierścieni do wałów i otworów przelotowych.

ORG może współpracować z pierścieniami o średnicy od 5 do 160 milimetrów do montażu zewnętrznego i średnicą od 10 do 120 milimetrów do montażu wewnętrznego. Maksymalna grubość pierścienia o-ring to 4 mm. Skok dwóch zestawów potrójnych palców wynosi od 0 do 21 mm dla zestawu A i od 0 do 15 mm dla zestawu B. Możliwość połączenia z systemem czujników, specjalnymi palcami do wewnętrznego montażu o-ringów oraz tulejami centrującymi, zapewnia większą wydajność i wyższą precyzję

Osiągnięcie niezawodnego procesu jest częstym problemem w przypadku konwencjonalnych chwytaków z wieloma palcami, które są zwykle używane do montażu pierścieni O-ring. Z jednej strony mogą one jedynie obsługiwać mocowanie zewnętrzne (np. na wale), z drugiej strony, po zamontowaniu pierścienie O-ring nie zawsze są prawidłowo umieszczone w rowku. Dwa potrójne zestawy szczęk chwytaka ORG, które poruszają się niezależnie od siebie oraz integralny skok umożliwiają procedurę montażu bez precedensu, co redefiniuje pojęcie „niezawodności eksploatacyjnej”.

Zalety- Państwa korzyści

  • Montaż średnic wewnętrznych i zewnętrznych przy pomocy jednego chwytaka
    dla elastyczności i oszczędności kosztów.
  • Niezawodne działanie dzięki nowej zasadzie montażu
    dla wyższej dostępności
  • Standardowe palce montażowe dla średnic zewnętrznych
    dla standardowych rozmiarów o-ringów dla szybkiego uruchomienia.
POLECANE