Partnerzy portalu iAutomatyka.pl

ZOSTAŃ PARTNEREM PORTALU

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj w tytule
Search in content
Szukaj postów i artykułów
Search in pages
Szukaj w katalogu firm
Szukaj ofert pracy

DOŁĄCZ DO PROJEKTU iAUTOMATYKA

Automatyk Automatykowi Automatycznie

DOŁĄCZ DO PROJEKTU iAUTOMATYKA JAKO AUTOR

ZAŁÓŻ KONTO AUTORA

To proste! Załóż konto w portalu iAutomatyka.pl a po zalogowaniu wybierz typ konta „osoba fizyczna”. ZAŁÓŻ KONTO

CEL PROJEKTU

Główne założenie projektu to gromadzenie wiedzy merytorycznej i praktycznej z zakresu Automatyki. Dzielmy się wiedzą i korzystajmy z wiedzy udostępnianej przez innych. Razem możemy zbudować silną społeczność Automatyków, która będzie pierwszą taką grupą na świecie ! Automatyk Może Więcej !

JAK ?

Po zalogowaniu  w panelu po prawej stronie znajdź przycisk „DODAJ ARTYKUŁ„. Wyświetli się edytor tekstu, który pozwoli napisać artykuł i wysłać go do redakcji lub zapisać szkic do dalszej pracy w przyszłości.

Szczegółowa instrukcja jak dodawać artykuł

REDAKCJA I KONSULTACJE

Wysłany artykuł podlega ocenie redakcji i w razie potrzeby następują konsultacje z Autorem drogą e-mailową. Zaakceptowane artykuły zostaną oznaczone jako Zatwierdzone i zostaną opublikowane w przeciągu 1-4 dni. Konsultacje w sprawie artykułów prosimy kierować na adres email: marcin.faszczewski@iautomatyka.pl

 • CZY UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST DARMOWY ?

  Tak, udział w projekcie iAutomatyka jest darmowy dla osób fizycznych. Jednym z celów projektu to zgromadzenie jak najwięcej wiedzy praktycznej i merytorycznej dlatego zachęcamy osoby mające kontakt z Automatyką do publikacji artykułów. Zespół iAutomatyka.pl stara się pozyskiwać gratyfikacje za najlepsze artykuły.

 • CZY MUSZĘ BYĆ AUTOMATYKIEM ?

  Portal iAutomatyka.pl zawiera treści o Automatyce dlatego musisz mieć pojęcie o tym o czym masz zamiar pisać. Dobrze, gdy autor jest automatykiem ale nie jest to konieczne. Jeśli jesteś studentem, elektrykiem czy samoukiem ale możesz opisać coś co ma związek z Automatyką lub możesz podzielić się ciekawą historią związaną z Automatyką to napisz o tym artykuł.

  Jeśli masz jakieś wątpliwości to możesz się skontaktować z redakcją: redakcja@iautomatyka.pl

 • JAKIE SĄ KATEGORIE ARTYKUŁÓW ?

  Kategorie artykułów są następujące.

  OKIEM AUTOMATYKA – Artykuły dość luźne i rozrywkowe, ciekawe historie z pracy i ogólne ciekawostki z branży automatyki, Wasze projekty, stanowiska itp. oraz artykuły związane z etyką pracy Automatyka.

   

  WIEDZA – Artykuły edukacyjne i merytoryczne, wyjaśnienia zagadnień automatyki, rozwiązanie jakiegoś problemu, artykuły w stylu kursów.  Artykuły przedstawione z praktycznego punktu widzenia cieszą się większym zainteresowaniem.

   

  Z BRANŻY – Kategoria przeznaczona dla publikacji ze strony firm automatyki. Jeśli jednak Twój artykuł pasuje do tej kategorii to możesz go zaproponować.

 • O CZYM PISAĆ ?

  Najlepiej o tym na czym się już znasz lub czegoś doświadczyłeś.

  Na skróty:

  • Wykonaj zdjęcie urządzenia, elementu lub obiektu automatyki i napisz artykuł o tym lub zjawisku zachodzącym podczas działania tego elementu.
  • Nagraj krótki film, umieść go na YouTube, wklej link podczas pisania artykułu (ramka filmu wygeneruje się automatycznie) i opisz co dzieje się w filmie.
  • Znajdź ciekawy film na YouTube, wklej link podczas pisania artykułu (ramka filmu wygeneruje się automatycznie) i opisz co dzieje się w filmie.
  • Znajdź ciekawy artykuł w innym języku, zredaguj i przetłumacz go na język polski, koniecznie podaj źródło artykułu – pamiętaj, że umieszczanie na portalu przetłumaczonego artykułu zagranicznego oraz kopiowanie zdjęć bez zgody autora/administratora jest zabronione.
  • Opisz ciekawą historię związaną z Automatyką. Jeśli to możliwe, dodaj zdjęcia – wtedy czytelnik lepiej „poczuje” opowieść.
  • Napisz relację z wydarzenia z branży Automatyki.
  • i inne metody, grunt to dzielić się wiedzą!

  Bo Automatyk, Automatykowi, Automatycznie

 • JAK PISAĆ?

  Jeśli piszesz artykuł edukacyjny lub merytoryczny to staraj się opisać wszystko w jak najprostszy sposób. Dobrą techniką jest wyobrażenie sobie, że tłumaczysz coś osobie siedzącej obok, która nie za bardzo jeszcze rozumie o czym do niej mówisz :). Do artykułów warto dodawać screeny, rysunki, diagramy, filmy z YouTube oraz wszystko co pomoże lepiej przyswoić treść czytelnikowi.

 • JAK NIE PISAĆ !

  1. Nie kopiuj treści z innych stron internetowych ani bezpośrednio z innych publikacji, artykułów, książek itp. – można wzorować się na gotowych publikacjach ale nie można ich kopiować.
  2. Nie używaj obrazów z innych stron internetowych, chyba że uzyskasz na to pozwolenie ze źródła.
  3. Nie pisz negatywnie o produktach i usługach firm z branży automatyki – nie możemy publikować takich artykułów.
  4. Można używać formy żartobliwej ale nie przesadzaj z „luźnym stylem” pisania, pamiętaj że artykuły o automatyce mogą czytać zarówno początkujący jak i doświadczeni inżynierowie oraz inni z branży automatyki.
  5. Artykuł to nie jeden akapit, powinien zawierać przynajmniej jedną stronę podaniową.
 • JAK DŁUGI POWINIEN BYĆ ARTYKUŁ ?

  Artykuł powinien zawierać minimum jedną stronę podaniową tekstu, choć nie zawsze jest to wymagane kryterium, czasami prezentując „nowinkę techniczną” wystarczy zamieścić film i opisać  go dwoma większymi akapitami.

 • CZY KAŻDY ARTYKUŁ ZOSTANIE OPUBLIKOWANY ?

  Zdarza się, że artykuły są nie dokończone, słabe jakościowo lub kolidujące w interesy portalu lub innych firm z branży itp. Nie publikujemy takich artykułów.

W razie innych pytań, służymy pomocą: marcin.faszczewski@iautomatyka.pl

DOŁĄCZ DO PROJEKTU iAUTOMATYKA

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…