PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

350 wyświetleń, autor: PhoenixContact.

Przemysłowe znakowanie laserowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzieje się tak, ponieważ liczba jego zastosowań stale rośnie. Co za tym idzie, zwiększają się także wymagania dotyczące jakości i technologicznej doskonałości tego procesu. Drukarka laserowa Topmark NEO, czyli następca modelu Topmark Laser, odpowiada na te potrzeby i proponuje nową jakość, zamkniętą w kompaktowym urządzeniu. Jest precyzyjna i wydajna, ponieważ została wyposażona w 20-watowy laserowy marker światłowodowy, który przetwarza jedną płytę co 0,15 sekundy, czyli ponad 400 płyt na minutę.

Posiadanie drukarki laserowej Topmark NEO w firmie sprawia, że nie trzeba już zlecać oznaczania płytek na zewnątrz, tylko można realizować to zadanie we własnym zakresie. Jest ona uniwersalna – można ją stosować m.in. do oznaczania:

  • konwencjonalnych zacisków,
  • przewodów,
  • urządzeń z plastikowymi etykietami.

Topmark NEO –  jak nią sterować?

Jedną z zalet drukarki laserowej Topmark NEO jest możliwość sterowania nią za pomocą komputera PC lub wielokolorowego ekranu dotykowego wielkości 7 cali, umieszczonego w dedykowanym urządzeniu (oznaczarce laserowej).

Zobacz wszystkie parametry techniczne tej oznaczarki laserowej TOPMARK NEO. Dowiesz się ile waży urządzenie, jakie ma wymiary i poznać wiele innych ważnych informacji, mających znaczenie przy przygotowywaniu stanowiska do druku.

Oprogramowanie Project Complete – jakie daje możliwości?

Do obsługi znakowania przemysłowego za pomocą komputera PC i oznaczarki laserowej ze zintegrowaną aplikacją do oznaczania służy oprogramowanie Project Complete, które można pobrać bezpłatnie ze strony www.phoenixcontact.pl

Wyświetlacz oznaczarki służy nie tylko do projektowania, ale także do sprawdzania procesów zachodzących w urządzeniu. Co więcej, program posiada podręcznik użytkownika i samouczek w formie wideo, który można obejrzeć na tym wyświetlaczu.

Transfer danych – jak się odbywa komunikacja?

Program Project Complete daje możliwość kontrolowania urządzenia także przy pomocy komputera PC i notebooka. Dzięki zastosowanemu złączu RJ45 możliwe jest podłączenie drukarki Topmark NEO do sieci. Odbywa się to za pomocą protokołu DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol). Dużą zaletą tego programu jest również bezpośredni transfer danych z innych programów CAE. To umożliwia szybką implementację projektów, które wspiera Phoenix Contact.

Inteligentne funkcje systemu Project Complete

System Project Complete jest przełomowy, ponieważ nie wymaga identyfikacji i utrzymania wszystkich parametrów materiałowych, jak inne systemy do druku laserowego. Posiada on swoją obszerną bazę parametrów, która jest zaprogramowana w Topmark NEO. Aktualnie obejmuje ona 600 materiałów, ale baza ta jest stale aktualizowana. Dzięki temu urządzenie niezawodnie oznacza każdy rodzaj materiału, odczytując kod kreskowy lub system otworów umieszczonych na arkuszu – operator nie musi mieć specjalnej wiedzy z zakresu druku laserowego, bo urządzenie samo dobierze odpowiednie parametry. Taka automatyczna detekcja materiał ogranicza możliwość popełnienia błędu przy oznakowaniu. To również wpływa na oszczędność czasu – nie trzeba go tracić na poprawianie błędów, a więc znakowanie nawet dużych powierzchni metalowych jest ekonomiczne i efektywne.

Topmark NEO a bezpieczeństwo

Topmark NEO jest równie bezpiecznym urządzeniem, co napęd DVD w komputerze stacjonarnym albo notebooku, ponieważ zgodnie z normą EN 60825-1 stanowi system laserowy klasy 1. Oznacza to, że jest to pierwszy tak bezpieczny system znakowania przemysłowego w tej klasie elastyczności. To wysokowydajne urządzenie znakujące można bez obaw umieścić na biurku.

Integracja grafiki

Grafikę Topmark NEO można zintegrować bezpośrednio z projektami oznaczeniowymi oraz z pojedynczymi płytkami, zapisanymi w rozszerzeniach bmp, png, jpg. Oznacza to, że symbole ostrzegawcze, logo firmowe i inne symbole wizualne, nie muszą być zapisane w formie wektorów. Jeśli jednak oznaczenia są już wektorami, to program proponuje duże ułatwienie: grafika wektorowa może być importowana bezpośrednio w formatach dxf, dwg, hpgl.

Znakowanie przemysłowe na stali nierdzewnej i aluminium

Laserowe znakowanie przemysłowe jest bardzo odporne na korozję, dlatego chętnie używane jest w surowym środowisku przemysłu offshore. Laserowe znakowanie przemysłowe doskonale sprawdza się także przy etykietowaniu metalowych płyt o wysokiej wytrzymałości. To wpływa na częste stosowanie tej metody przez firmy zajmujące się automatyzacją i budową maszyn. Co więcej, odporność tego rodzaju znakowania na działania agresywnych chemikaliów sprawia, że często wykorzystywane jest w przemyśle przetwórczym.

Druk laserowy – grawerowanie

Najpopularniejszą metodą znakowania przemysłowego płytek jest grawerowanie. Drukarka Topmark NEO graweruje w trybach:

  • szkic,
  • standard,
  • wysoka jakość.

Różnią się one od siebie m.in. czasem grawerowania oraz poziomem kontrastu. Sposoby te dają użytkownikowi możliwość elastycznego reagowania na wymagania, jakie stawia aplikacja. Oznacza to, że drukarka może wykonać znakowanie przemysłowe na odpowiednio wysokim poziomie czytelności wydruku i dostosować go do efektywności przepustowości materiału.

Druk metodą wyżarzania

Druga metoda znakowania przemysłowego to wyżarzanie. W tym procesie np. na stali nierdzewnej powstaje tzw. znak wyżarzania, który ma całkowicie gładką powierzchnię. Dzięki temu jest on odporny na zabrudzenia, dlatego metoda ta jest często stosowana w przemyśle spożywczym, w technologiach medycznych i wszystkich tych gałęziach przemysłu, gdzie wymagania w zakresie higieny są bardzo rygorystyczne. W procesie znakowania przemysłowego za pomocą wyżarzania drukarka emituję wiązkę laserową o odpowiednio dobranej energii wejściowej. Pada ona na powierzchnię materiału i utlenia się wraz z tlenem z otoczenia. Wskutek tego procesu kolor powierzchni ulega nagłej zmianie i powstaje wysokokontrastowe znakowanie przemysłowe.

Na blogu Phoenix Contact publikujemy porównanie dostępnych metod, dzięki czemu można z łatwością sprawdzić, kiedy poszczególne z nich mają zastosowanie.

Znakowanie przemysłowe a oszczędność czasu

Na oszczędność czasu wpływa także fakt, że drukarka ma opcję nie tylko oznaczania, ale też rozcinania materiału podczas jednej operacji wydruku. Możliwość ta jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że można otrzymać wymagany kształt i formę, wykorzystując odpowiedni przeźroczysty materiał ABS. Gdy produkowana jest maszyna specjalnego przeznaczenia, to urządzenie umożliwia dobranie odpowiedniego oznacznika przy zastosowaniu materiału jednego rodzaju. (rysunek 3)

Kolejną zaletą tego systemu znakowania laserowego jest oszczędność czasu. Ma on kompaktowy i w pełni zautomatyzowany podajnik UCT. Zastosowane tam pole znakowania, które znajduje się wewnątrz komory lasera, ma wymiary aż 180 × 180 mm. Oznacza to, że jest ono największe w tej klasie. Dzięki tak dużemu obszarowi znakowania można podczas jednej operacji druku oznaczyć zarówno duże znaczniki, jak i szereg tych małych. Sprawia to, że operator nie musi tak często zmieniać materiału.

Project Complete i Topmark NEO – co daje to połączenie?

Znakowanie przemysłowe przy pomocy urządzenia Topmark NEO jest bardzo trwałe i spełnia najwyższe wymagania dotyczące znakowania w środowisku przemysłowym. Technologia laserowa wykorzystywana w tym procesie pozostawia znakowanie równie elastyczne co materiał, na którym zostało ono wykonane. Sprawia to, że znakowanie przemysłowe jest trwałe nawet w przypadku, gdy na materiał działają różnego rodzaju siły. Co więcej, technologia, z jakiej korzysta Topmark NEO jest bardzo wydajna i optymalizuje czas pracy, a program do planowania oznaczania Project Complete, rozpoznaje aż 600 różnych materiałów. Dzięki temu operator nie popełni błędu przy dobieraniu parametrów druku laserowego.

To wszystko sprawia, że urządzenie Topmark NEO sterowane przez oprogramowanie Project Complete to kompleksowe rozwiązanie do druku przemysłowego, które jest najlepiej dopasowane do potrzeb rynku. Co więcej, Phoenix Contact jako producent tego rozwiązania, proponuje swoim klientom dopasowanie systemu drukowania do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo oferujemy druk na życzenie.

Na www.phoenixcontact.pl dowiesz się, jak dopasować system drukowania do ilości potrzebnych oznaczników i znajdziesz wiele innych ważnych informacji. Sprawdź, jak optymalizować i usprawnić znakowanie przemysłowe w Twojej firmie.

Autorzy:

Wiktor Jędrzejak, Młodszy Menadżer Produktu, Phoenix Contact Sp. z o.o.

Benjamin Pradel B.Sc., Menadżer Produktu, Phoenix Contact GmbH & Co. KG, Blomberg

15 marca 2019 / Kategoria: ,
  • Autor: PhoenixContact
  • Phoenix Contact lider w technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej. Nasza praca jest ukierunkowana na tworzenie postępu za pomocą innowacyjnych i inspirujących rozwiązań oraz relacji z klientami jak i partnerami biznesowymi zorientowanymi na wspólne i długotrwałe korzyści.
  • Profil Autora
  • http://www.phoenixcontact.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Wydarzenia Towarzyszące Targom ITM Polska 2019

Wydarzenia Towarzyszące Targom ITM Polska 2019

>KLIKNIJ<

Filtry aktywne w przemyśle – potrzeba stosowania czy już konieczność?

Filtry aktywne w przemyśle – potrzeba stosowania czy już konieczność?

>KLIKNIJ<

Pierwsze kroki ze sterowaniem CNC

Pierwsze kroki ze sterowaniem CNC

>KLIKNIJ<

Python + PLC = Symulacja procesu

Python + PLC = Symulacja procesu

>KLIKNIJ<

Jak zacząć naukę programowania PLC z FPWIN Pro?

Jak zacząć naukę programowania PLC z FPWIN Pro?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #5: Jak zacząć programować sterowniki PLC

Automatyczny Podcast #5: Jak zacząć programować sterowniki PLC

>KLIKNIJ<

Orange Box narzędziem w modernizacji zakładu

Orange Box narzędziem w modernizacji zakładu

>KLIKNIJ<

Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania

Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania

>KLIKNIJ<

Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA dla Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems!

Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA dla Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems!

>KLIKNIJ<

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #2 – WIZUALIZACJA I STEROWANIE ZA POMOCĄ PANELU HMI

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #2 – WIZUALIZACJA I STEROWANIE ZA POMOCĄ PANELU HMI

>KLIKNIJ<

Szkolenia produktowe Pilz w nowej odsłonie dzięki modułom szkoleniowym PES

Szkolenia produktowe Pilz w nowej odsłonie dzięki modułom szkoleniowym PES

>KLIKNIJ<

OnRobot – Seminaria dla integratorów automatyki i robotyki

OnRobot – Seminaria dla integratorów automatyki i robotyki

>KLIKNIJ<

Recenzja SECOMEA SiteManager – routera VPN do zdalnego dostępu

Recenzja SECOMEA SiteManager – routera VPN do zdalnego dostępu

>KLIKNIJ<

PROFINET Truck – Bezpieczeństwo sieci i Cyfryzacja w Industry 4.0

PROFINET Truck – Bezpieczeństwo sieci i Cyfryzacja w Industry 4.0

>KLIKNIJ<

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatna konferencja”Niezawodność & Utrzymanie Ruchu” dla produkcji

Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatna konferencja”Niezawodność & Utrzymanie Ruchu” dla produkcji

>KLIKNIJ<

Przekaźnik, przekaźnik czasowy a może SMARTimer od Finder?

Przekaźnik, przekaźnik czasowy a może SMARTimer od Finder?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast: Ścieżka kariery automatyka

Automatyczny Podcast: Ścieżka kariery automatyka

>KLIKNIJ<

Porozmawiajmy o automatyce na ASTOR TOUR – 7 miast – maj 2019

Porozmawiajmy o automatyce na ASTOR TOUR – 7 miast – maj 2019

>KLIKNIJ<

Wybierz najlepszy pomysł na zastosowanie sterownika easy E4 – runda finałowa!

Wybierz najlepszy pomysł na zastosowanie sterownika easy E4 – runda finałowa!





MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ




Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…