Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/07/OMRON_2.jpg

Zintegrowane, inteligentne i interaktywne rozwiązania od OMRON na automatica 2022

autor: OMRON.

Firma zaprezentowała na tegorocznych targach automatica swoje najnowsze rozwiązania w zakresie automatyki przemysłowej. OMRON ogłosił też współpracę z firmą Techman – celem jest wspólne opracowanie innowacyjnych rozwiązań robotycznych.

Odwiedzający stoisko OMRON mogli się zapoznać z rozwiązaniami ułatwiającymi elastyczną produkcję z pełną integracją poziomą i pionową, mniejszym zużyciem energii i większym wskaźnikiem OEE, a także rozwiązaniami dostosowanymi do ery cyfrowej. Firma OMRON zaprezentowała też ewolucję koncepcji i-Automation!, która łączy inteligentne, zintegrowane i interaktywne aplikacje w całej fabryce. Pomaga ona realizować elastyczną, wydajną i zrównoważoną produkcję.

Elastyczne procesy produkcyjne dla wymogów krótkich serii o wysokiej różnorodności 

Producenci mierzą się obecnie z szybko zmieniającym się popytem i niedoborem siły roboczej. Elastyczne linie produkcyjne mogą poradzić sobie ze zmianami popytu, modyfikacjami i małymi rozmiarami partii. Łącząc czujniki, sterowanie, wizję, sztuczną inteligencję i robotykę, firma OMRON może zapewnić pełne, zwinne i skalowalne rozwiązania automatyzacji dla produkcji niskonakładowej o wysokim stopniu zróżnicowania. Odwiedzający stoisko mogli zobaczyć, w jaki sposób OMRON opracował technologię umożliwiającą rozwój współpracy między ludźmi i maszynami.

Współpraca OMRON i Techman

Niedawno firma OMRON ogłosiła, że wejdzie w posiadanie ok. 10% udziałów w firmie Techman, oferującej technologię robotów współpracujących. Dzięki tej inwestycji OMRON zamierza wspólnie z firmą Techman opracować innowacyjne rozwiązania robotyczne, które łączą urządzenia OMRON do automatyzacji fabryk z cobotami firmy Techman. Zapewni to zarówno bezpieczeństwo, jak i produktywność oraz pozwoli rozwiązać problem niedoboru siły roboczej. Odwiedzający targi automatica mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć w akcji najnowsze osiągnięcia technologiczne, w tym sprzęt i oprogramowanie cobotów, mające na celu poprawę harmonii pracy między ludźmi i maszynami.

Fabryka przyszłości: zrównoważona produkcja 

Firma OMRON zademonstrowała również na swoim stoisku rozwiązanie oparte o Data space, które śledzi w czasie rzeczywistym produkcję CO2 w dwóch fabrykach, w Holandii i w Japonii. Celem jest poprawa efektywności energetycznej w obu fabrykach poprzez porównanie emisji CO2 przy produkcji podobnych produktów.Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: OMRON
  • Światowy lider w produkcji technologicznie zaawansowanych produktów do automatyzacji przemysłu i źródło fachowej wiedzy. OMRON Industrial Automation zapewnia niezrównane produkty dla automatyki i fachowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.
  • Profil Autora
  • http://industrial.omron.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆOMRON