Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2018/06/tosibox.jpg

TOSIBOX – Zdalne połączenie z obiektami automatyki przemysłowej w stylu PLUG & GO™


Przemysł 4.0 i Internet rzeczy (IoT) to hasła które w ostatnim czasie pojawiają się wszędzie. Z tymi hasłami wiąże się też zdalny dostęp do urządzeń automatyki. Dzięki ogólnoświatowemu dostępowi do Internetu nawiązanie takiego połączenia pomiędzy urządzeniami na dwóch krańcach świata jest możliwe. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne z punktu widzenia programisty lub serwisanta jednak na pierwszym miejscu powinno znajdować się bezpieczeństwo. Większość inżynierów utrzymania ruchu odwraca się na pięcie słysząc, że jego maszyna będzie podłączona do Internetu z obawy przed możliwymi problemami. Źle skonfigurowane połączenie zdalne niesie za sobą niebezpieczeństwa w postaci ataków hakerskich, niechcianego dostępu lub wycieku danych, a skonfigurowanie bezpiecznego połączenia wymaga sporej wiedzy z zakresu sieci komputerowych. Przyjrzyjmy się temu tematowi!


Po co komu zdalne połączenie do obiektu automatyki?

Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze albo o czas. Z kolei czas to pieniądze. Zdalne połączenie do obiektu i układu sterowania to przede wszystkim duże oszczędności, szczególnie w okresie gwarancyjnym lub zaraz po uruchomieniu obiektu. Jeśli jesteś Integratorem lub Producentem Maszyn  to zapewne doskonale wiesz, że zdarzają się powroty na drugi koniec Polski zaraz po oddaniu obiektu z powodu „Wracaj bo nie działa”. W większości przypadków „nie działa” z powodu błędu w programie lub błędu który powoduje jakiś czujnik lub przetwornik. W praktyce większość problemów można by zdiagnozować a nawet wyeliminować właśnie dzięki zdalnemu połączeniu do sieci obiektu czyli do sterowników PLC, Wizualizacji SCADA, analizatorów, serwerów czy paneli HMI. Bez zdalnego połączenia? Niestety, trzeba jechać. Na miejscu okazuje się, że inżynier po 10 minutach usuwa usterkę ale na bazę wraca 8 godzin a w tym czasie mógł podgonić inne „tematy”.

Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu oraz kontynuacji artykułu w którym zwracamy uwagę na istotne szczegóły i przedstawiamy więcej możliwych rozwiązań.

Aktualizacja: Po obejrzeniu filmu często pada pytanie „Czy można łączyć więcej kluczy do jednego TOSBIOX i odwrotnie?„. Oczywiście że tak! Na Końcu artykułu w akapicie KLUCZE wszystko szczegółowo wyjaśniamy.

Gdzie kupić?

Najlepiej będzie się skontaktować z PACEPOLAND

Klasyczne możliwości zdalnego połączenia i problemy z nim związane

Kiedy słyszymy o zdalnym połączeniu pomiędzy urządzeniami w automatyce, z jednym krańcem świata i drugim to zaczynamy myśleć o skomplikowanej sieci i konfiguracji tuneli VPN albo o chmurze w której trzeba przekazać swoje dane do firmy zewnętrznej, aby się zarejestrować. Kolejna myśl może być skierowana w stronę modemów 3G i 4G ale sprawa również jest skomplikowana bo musimy uzyskać u operatora stałe adresy IP dla kart SIM, wykupić usługę APN lub kombinować z usługami typu dynDNS, które też są płatne. Oprócz tego musimy zadbać o właściwe nadanie uprawnień dostępowych do urządzeń, bezpieczeństwo danych przesyłanych przez sieć publiczną i niejednokrotnie przekonać dział IT klienta, który chce mieć pewność, że nie otworzy swojej sieci biurowej na zagrożenia z zewnątrz.  W przypadku maszyn produkcyjnych czeka nas rozmowa z szefem utrzymania ruchu, że  dane i maszyny w jego sieci OT będą bezpieczne.

Podsumujmy zatem klasyczne rozwiązania:

 • Ręczna konfiguracja tunelu VPN – połączenie jest szyfrowane ale wymaga specjalistycznej wiedzy, konfiguracji infrastruktury sieci po stronie klienta i uzgodnień z lokalnym działem IT. Po uruchomieniu mogą pojawić się dodatkowe problemy związane ze zmianami w sieci i zdalne połączenie trzeba konfigurować od nowa. Jednym słowem sprawa jest skomplikowana.
 • Połączenie w oparciu o chmurę – w tym modelu decydujemy, aby dostawcą usługi zdalnego dostępu była firma trzecia, która będzie przesyłać dane przez swoje serwery. Uruchomienie usługi wymaga zgody na przekazania danych w celu rejestracji firmy, założenia konta oraz wyboru licencji. Dostęp do urządzeń jest uzyskiwany przez aplikację internetową dostawcy usługi. Firmy oferujące usługi w chmurze oferują różne modele subskrypcji, w których licencje darmowe oferują tylko podstawowe usługi.
 • Połączenie przez modemy 3G i 4G – musimy zaopatrzyć się w dodatkowe modemy, ale również w kartę SIM ze stałym adresem IP od operatora sieci i przystąpić do konfiguracji VPN jeżeli chcemy aby przesyłane dane były szyfrowane. Można wykupić usługę prywatnej sieci APN od operatora Internetu co wiąże się z kosztami, w zamian otrzymujemy większy poziom bezpieczeństwa. Alternatywą jest wykupienie usługi dynDNS.

Zbuduj swoją sieć – nowoczesne możliwości zdalnego połączenia

Technologia jednak idzie do przodu i w ostatnich latach pojawiły się nowe możliwości zdalnych połączeń. Mowa tutaj o:

 • Automatyczne połączenie zdalne konfigurowalne metodą PLUG&GO czyli… podłącz i działaj. W praktyce to wygląda następująco: Instalujesz urządzenie sieciowe, w 5 minut konfigurujesz zdalny dostęp i zaczynasz działać! 5 minut! Nie obchodzi nas nic więcej, bez angażowania firm zewnętrznych, chmury, dodatkowych opłat, stałych adresów IP i długiej przeprawy z działem IT. Nie obchodzi nas nawet zapora firewall ani infrastruktura lokalnej sieci. Podłączasz i działasz.

Wystarczy dostęp do publicznego Internetu aby wykonać zdalne i bezpieczne połączenie! 

Jak to możliwe?

Odpowiedzią na powyższe problemy jest Tosibox – rozwiązanie, które zapewnia bezpieczne, szyfrowane, zdalne połączenie. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia podwójna weryfikacja dostępu – aby dostać się do sieci i nawiązać połączenie potrzebujemy klucza TOSIBOX Key oraz hasła.

Nawiązywanie połączenia może być możliwe także wówczas gdy obie strony są schowane za firewallami lub korzystają z translacji adresów sieciowych. Daje to spore możliwości zdalnego serwisu maszyn lub diagnostyki, nawet gdy dział IT w przedsiębiorstwie nie chce zezwalać na dostęp poprzez sieć korporacyjną. Najważniejsze jest jednak to, że konfiguracja jest ograniczona do minimum a samo połączenie zestawiane jest automatycznie. 

Do stworzenia zdalnego połączenia przy użyciu urządzeń TOSIBOX potrzebujemy jeden TOSIBOX Lock (100, 200 lub 500), jeden TOSIBOX Key oraz 5 minut wolnego czasu. TOSIBOX Lock to solidny router przemysłowy zamknięty w aluminiowej obudowie. Dzięki niemu będziesz miał zdalny dostęp do swoich obiektów automatyki.

Automatyczne połączenie VPN – TOSIBOX®

Aby nawiązać zdalne połączenie TOSIBOX® w sposób automatyczny tworzy VPN , co jest skrótem od Virtual Private Network, czyli Wirtualna Prywatna Sieć. Wirtualna oznacza, że użytkownik zdalny nie ma fizycznego połączenia do urządzeń, tak jak w sieci LAN, natomiast przymiotnik prywatna oznacza szyfrowanie danych przesyłanych przez sieć publiczną. Sama konfiguracja takiego połączenia VPN i zarządzenie dostępami może być problemowe, szczególnie dla osoby bez specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu sieci komputerowych. Nie dotyczy to jednak urządzeń TOSIBOX, gdyż w tym przypadku połączenie jest tworzone automatycznie.

KROK 1 – sprzętowa wymiana certyfikatów

W pierwszej kolejności musimy powiązać klucz z routerem TOSIBOX. Podłączamy router do zasilania, a następnie wsadzamy klucz do portu USB. W tej chwili TOSIBOX w sposób automatyczny paruje oba urządzenia. Trwa to 10 sekund i nie wymaga od nas nic więcej. Po tej operacji port USB routera jest zarezerwowany dla tego klucza, który staje się Masterem. Do kluczy Master można przypisywać inne licencje kluczy więc do jednego TOSIBOX’a może być przypisanych wiele kluczy. Tak jak wiele routerów TOSIBOX może być przypisanych do jednego klucza.

KROK 2 – podłączenie Lock’a do jakiegokolwiek Internetu

Kolejnym krokiem jest podłączenie routera TOSIBOX do jakiegokolwiek Internetu. Możemy to zrobić podłączając kabel z dostępem do Internetu do portu WAN, skonfigurować router Tosibox jako klienta sieci Wi-Fi lub podłączyć do portu USB routera modem 3G lub 4G z kartą SIM z dynamicznym adresem IP. Nie musimy się martwić o zapory firewall, stałe adresy IP czy przekierowania portów, ważne aby był dostęp do Internetu.

KROK 3 – podłączenie urządzeń do locka

Aby dostać się do konfiguracji routera wykorzystujemy port serwisowy. Łączymy komputer z urządzeniem, a w przeglądarce wpisujemy IP serwisowe oraz domyślne hasło, które podane jest na spodzie urządzenia. Jeśli chcemy używać routera w istniejącej już podsieci to musimy zmienić adres IP urządzenia. Do portów LAN routera pełniących funkcję switcha podłączamy urządzenia przemysłowe lub inne urządzenia IP do których chcemy mieć zdalny dostęp.

KROK 4 – instalacja klucza na PC i zdalne połączenie

Po stronie układu sterowania zrobiliśmy już wszystko. Teraz przechodzimy do drugiej strony zdalnego połączenia. Podłączamy klucz TOSIBOX do komputera i instalujemy aplikację TOSIBOX Key. Nie musimy się martwić skąd pobrać aplikację, ponieważ pliki instalacyjne znajdują się we wbudowanej pamięci klucza. Po instalacji aplikacja uruchomi się i jeśli komputer ma dostęp do Internetu to automatycznie nawiąże połączenie z routerem.
Właśnie zostało utworzone prywatne szyfrowane połączenie VPN. Wygląda to tak jakbyśmy byli cały czas podłączeni do routera przez klasyczny LAN, w praktyce znajdujemy się w różnych sieciach. Wszystko odbyło się w metodzie PLUG & GO. Podłączyliśmy i działamy 🙂

Najlepiej przedstawić zagadnienie na przykładzie. Wybraliśmy do tego popularny sterownik Siemens S7-1200 i oprogramowanie TIA Portal.

Przykład: zdalna komunikacja ze sterownikiem PLC Siemens S7-1200

Zaczynamy zatem na przykładzie i bardziej szczegółowo. Do stworzenia zdalnego połączenia przy użyciu urządzeń TOSIBOX potrzebujemy jeden router TOSIBOX Lock (100, 200 lub 500), jeden TOSIBOX Key.

Podłącz router TOSIBOX Lock do zasilania. Możesz do tego wykorzystać dołączony do zestawu zasilacz 12V DC lub zasilić urządzenie napięciem 24V DC.

Włóż TOSIBOX Key do portu USB routera aby sparować urządzenia. Odczekaj około 10 sekund. Gotowe.

Urządzenia TOSIBOX są reklamowane hasłem Plug & Go i w niektórych przypadkach nie jest konieczne nawet logowanie się do interfejsu ustawień urządzenia. Przy zdalnym łączeniu się ze sterownikiem Siemens S7-1200 konieczna jest jednak szybka zmiana ustawień w dwóch miejscach.

W tym celu za pomocą portu serwisowego podłączamy komputer do urządzenia TOSIBOX Lock 100. W przeglądarce połącz się z adresem 172.17.17.17. Login: admin, a domyślne hasło jest umieszczone na spodzie urządzenia. Z menu na górze wybieramy SETTINGS, a następnie Keys and Locks. Należy odznaczyć checkboxa Deny Access Towards Client i zmienić  typ połączenia dla naszego klucza.  W polu Connection type z listy rozwijalnej wybieramy opcję Layer 2 – bridged. Zatwierdzamy zmiany przyciskiem Save na dole strony.

W interfejsie użytkownika routera Tosibox Lock 100 zaznaczamy checkboxa Allow VLAN 0 pass-through, który ukrywa się w zakładce SETTINGS -> Advanced Settings. Jest to opcja dla urządzeń Siemens oraz innych urządzeń sterujących z funkcją Broadcast IP Address komunikujących się w warstwie-2 (połączenie mostkowe). Zapisujemy zmiany przyciskiem Save.

Aby komunikacja była możliwa to adresy sterownika PLC i routera TOSIBOX Lock muszą być w tej samej podsieci. Wyjścia z tej sytuacji są dwa. Możemy ustalić adres IP sterownika na należący do puli lokalnych adresów IP urządzenia TOSIBOX lub zmienić adres IP routera. W tym celu szukamy w menu na górze zakładki NETWORK a następnie zakładki LAN. W polu IPv4 address wpisujemy nowy adres urządzenia oraz podajemy właściwą maskę podsieci. Przycisk Save i gotowe.

Połącz router TOSIBOX Lock’a ze światem. Możliwe jest to na trzy sposoby. Wykorzystując port WAN urządzenia, za pomocą zewnętrznego modemu 3G/4G lub konfigurując urządzenie jako klienta w sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Wybór należy do Ciebie. Gdy router TOSIBOX Lock ma dostęp do Internetu to pozostaje nam już tylko podłączenie sterownika PLC do jednego z portów LAN.

Na komputerze, na którym chcesz mieć zdalne połączenie, włóż TOSIBOX Key do portu USB. Zainstaluj aplikację TOSIBOX Key. Jeśli ten komputer ma dostęp do Internetu to połączenie zostanie nawiązane automatycznie.

Możemy teraz w środowisku TIA Portal odszukać nasz sterownik. Przy wyszukiwaniu urządzenia pamiętaj o wyborze interfejsu Tosibox TAP-Windows Adapter (karta sieciowa może występować pod inną nazwą np ze słowem Microsoft) oraz o zaznaczeniu opcji Show devices with the same address.

Klucze TOSIBOX

Można połączyć wiele kluczy do TOSIBOX oraz wiele routerów TOSIBOX może być zarządzane z jednego klucza. Rozwiązanie jest skalowalne.  Można nawet łączyć dwa i więcej TOSIBOX pomiędzy sobą aby obiekty ze sobą się komunikowały.

Posiadając główny klucz sprzętowy (Master Key) możemy dodawać nowe klucze, zarządzać wszystkimi kluczami i kontrolować uprawnienia do odpowiednich urządzeń TOSIBOX. Klucz Master Key powstaje podczas sprzętowego parowania klucza z routerem Tosibox i jest kluczem głównym administratora systemu.

Klucze TOSIBOX można podzielić na trzy kategorie:

 • klucze Sub Keys – użytkownik, który posiada tak skonfigurowany klucz może nawiązywać zdalne połączenie z urządzeniami, ale nie posiada praw do dodawania nowych kluczy ani zarządzania nimi. Klucze Sub Keys są dostępne w dwóch wersjach, jako fizyczny klucz lub w wersji SoftKey. SoftKey jest kluczem cyfrowym, przypisanym jako dodatkowa licencja do klucza fizycznego administratora systemu. Proces dodawania takiego klucza jest bardzo prosty i może zostać wykonany zdalnie poprzez Internet.

W skrócie wygląda to tak:

 1. na komputerze z podłączonym kluczem głównym, na którym dysponujemy wolna licencją Tosibox SoftKey generowany jest jednorazowy kod aktywacyjny
 2. na komputerze nowego użytkownika instalujemy oprogramowanie TOSIBOX Key podajemy kod i aktywujemy klucz
 3. na komputerze z kluczem głównym zatwierdzamy aktywację SoftKey’a i nadajemy uprawnienia dostępowe do poszczególnych urządzeń

 

Od strony komputera z kluczem głównym wygląda to następująco:

Od strony komputera na którym chcemy aktywować klucz SoftKey wygląda to tak:

 

Warto jeszcze dodać, że w każdej chwili możemy usunąć aktywną licencję klucza SoftKey komputera, który został przez nas autoryzowany. Licencja wróci do puli wolnych licencji na kluczu głównym administratora i możemy aktywować ją ponownie na innym komputerze.

 • klucze Backup Keys – są to sprzętowe kopie zapasowe klucza głównego. Do wykonania takiej kopii zapasowej potrzebujemy nowego, fizycznego TOSIBOX Key. Taki klucz przyda się, gdy chcemy mieć kilku administratorów do zarządzania całą siecią i dodawania nowych urządzeń (routerów, kluczy). Dodatkowo mamy pewność, że w przypadku zgubienia klucza Master możemy odtworzyć go z klucza typu Back Up.
 • klucz Mobile Client – do każdego klucza fizycznego nieodpłatnie dołączona jest jedna licencja klienta mobilnego. Pozwala ona na autoryzajcę urządzenia mobilnego i nawiązanie połączenia VPN za pomocą smartfona z Androidem lub systemem iOS.

Nawiązanie połączenia VPN za pomocą smartfona

Aplikację TOSIBOX Mobile Client znajdziemy w  sklepach Google Play lub App Store. Proces autoryzacji i nawiązania połączenia z routerem TOSIBOX Lock na urządzeniu mobilnym jest równie prosty jak w przypadku komputerów. Instrukcję krok po kroku znajdziesz poniżej.

Otwórz TOSIBOX Key na komputerze:

 1. Wybierz z menu na górze Devices -> Manage Keys
 2. Przejdź do zakładki Mobile Clients i wciśnij przycisk Add New…
 3. Zmień nazwę klucza lub zostaw nazwę domyślną i wciśnij Next
 4. Wybierz do jakich routerów TOSIBOX Lock dane urządzenie mobilne ma mieć dostęp i ponownie wciśnij Next

Pobierz aplikację i otwórz TOSIBOX Mobile Client na urządzeniu mobilnym:

 1. Dotnij ekranu aby rozpocząć parowanie.
 2. Zeskanuj kod QR lub wprowadź wygenerowany kod aktywacyjny.
 3. Po zakończeniu parowania ustaw nowe hasło zabezpieczające dostęp do aplikacji.

Urządzenie mobilne jest już gotowe do nawiązania komunikacji. Rozpoczynanie i kończenie połączenia odbywa się poprzez wybranie routera z którym chcemy się połączyć. Możemy teraz połączyć się z Web Serverem sterownika, WebHMI lub innymi urządzeniami, będąc w dowolnym miejscu na Ziemi. Potrzebujemy tylko dostępu do Internetu na naszym urządzeniu mobilnym.

Dodatkowe funkcje urządzeń i aplikacji TOSIBOX Key

Urządzenia TOSIBOX pozwalają na szybkie i bezpieczne nawiązanie połączenia VPN, poza tym skrywają jeszcze kilka ciekawych funkcji, które znacznie zwiększają możliwości urządzeń i bezpieczeństwo. Poniżej przedstawiam opisy wybranych funkcji.

 • Zdalne parowanie klucza i routera TOSIBOX Lock. Wcześniej w artykule wspomniałem o sprzętowym parowaniu urządzeń przy użyciu portu USB routera TOSIBOX Lock. Taki proces parowania można też wykonać zdalnie. Odbywa się to poprzez wygenerowanie kodu parowania, który uzyskujemy po zalogowaniu się do interfejsu użytkownika routera TOSIBOX Lock. Po przesłaniu kodu i wprowadzeniu go do interfejsu klucza sprzętowego, router zostanie zdalnie sparowany z kluczem sprzętowym administratora. Może to być szczególnie przydatne, kiedy punkt dostępowy Tosibox Lock zostanie uszkodzony i będzie musiał zostać wymieniony na nowy lub gdy firma zainstaluje nową maszynę z routerem TOSIBOX Lock, a dopiero po powrocie okaże się, że zapomniano wykonać parowanie fizyczne.

Generowanie kodu do zdalnego parowania

 • Łączenie routerów TOSIBOX Lock w jedną podsieć. Polega to na sparowaniu dwóch lub większej liczby routerów TOSIBOX Lock ze sobą. Okno łączenia routerów TOSIBOX Lock znajduje się w interfejsie klucza w zakładce Devices -> Connect Locks. Podczas wykonaniu parowania urządzeń decydujemy, który router ma pełnić rolę routera głównego Lock, pozostałe routery automatycznie konfigurują się jako Sublock’i. Przykład takiej sieci pokazano poniżej. Urządzenia z dwóch sieci są połączone stałym tunelem VPN poprzez routery TOSIBOX Lock, tworząc jedna sieć. Użytkownik z kluczem sprzętowym ma możliwość wykonywania połączeń serwisowych do wszystkich urządzeń.
 • Filtrowanie adresów IP/MAC w celu ograniczenia dostępu do urządzeń w podsieci routera. Tą opcję znajdziemy w ustawieniach sieciowych routerów TOSIBOX Lock. Definiując regułę filtru podajemy docelowy adres IP lub MAC i wybieramy klucze, które mają mieć uprawnienia do przesyłania pakietów. Takie rozwiązanie pozwala na zawężenie listy urządzeń IP z podsieci routera i jest przydatne np. dla działu utrzymania ruchu, w którym router Tosibox pełni rolę punktu dostępowego do linii produkcyjnej dla kilku firm zewnętrznych świadczących usługi serwisowe.
 • Dodatkowe zabezpieczenie dostępu za pomocą hasła. Do każdego klucza Tosibox możemy ustalić hasło dostępu, które należy podać po włożeniu klucza do portu USB komputera lub uruchomieniu programu. Dwustopniowe uwierzytelnienie dostępu tak jak w przypadku kart bankowych wymaga posiadania elementu fizycznego, w tym wypadku klucza sprzętowego oraz hasła nadawanego przez użytkownika. Kasowanie i zmiana zapomnianego hasła jest możliwa za pomocą kodu PUK dołączanego do każdego klucza fizycznego.


Produkty TOSIBOX

Wśród produktów firmy TOSIBOX znajdziemy 3 wersje routerów TOSIBOX Lock, które różnią się wyglądem oraz niektórymi parametrami pracy, między innymi przepustowością oraz liczbą jednoczesnych połączeń. W tabeli poniżej znajdziesz specyfikację wszystkich urządzeń.

 TOSIBOX 100:

 • Porty:
  • 1 x USB 2.0
  • 1 x RJ-45 do połączenia WAN
  • 3 x RJ-45 do połączeń LAN
  • 1x RJ-45 do połączenia serwisowego
 • 2 anteny do komunikacji bezprzewodowej
 • do 10 jednoczesnych połączeń VPN
 • przepustowość połączenia VPN: 6 Mb/s
 • Wsparcie dla USB – modemy 2G/3G/4G
 • Zasilanie 8-30V DC z ochroną odwrotnej polaryzacji
 • aluminiowa obudowa
 • wbudowany firewall
 • możliwość montażu na szynie DIN
 
TOSIBOX 200:

 • Porty:
  • 1 x USB 2.0
  • 1 x RJ-45 do połączenia WAN
  • 3 x RJ-45 do połączeń LAN
  • 1x RJ-45 do połączenia serwisowego
 • port WAN z wejściem PoE
 • porty LAN z wyjściem PoE
 • do 50 jednoczesnych połączeń VPN
 • przepustowość połączenia VPN: 15 Mb/s
 • Wsparcie dla USB modemów 3G/4G
 • Zasilanie 8-27V DC z ochroną odwrotnej polaryzacji
 • aluminiowa obudowa
 • wbudowany firewall
 • możliwość montażu na szynie DIN
 TOSIBOX 500:

 • Porty:
  • 1 x USB 2.0
  • 1 x RJ-45 do połączenia WAN
  • 3 x RJ-45 do połączeń LAN
 • 2 wejścia i 2 wyjścia cyfrowe 24V DC
 • do 50 jednoczesnych połączeń VPN
 • przepustowość połączenia VPN: 90 Mb/s
 • wbudowany modem LTE, dwa porty kart SIM
 • możliwość komunikacji bezprzewodowej
 • Zasilanie 12 – 48V DC z ochroną odwrotnej polaryzacji
 • aluminiowa obudowa
 • wbudowany firewall
 • możliwość montażu na szynie DIN
 TOSIBOX Key:

 • procesor szyfrujący 2048 bit RSA
 • 4GB pamięci flash przeznaczonej na dodatkowe licencje TOSIBOX Key
 • dołączona jedna licencja mobilna dla urządzeń z androidem lub iOS
 • obudowa aluminiowa
 
Tosibox SoftKey:

 • Dożywotnia licencja programowa przypisywana do klucza sprzętowego administratora systemu
 • typ 4096 bit RSA
 • Klucz służy do autoryzacji bezpośredniego połączenia VPN pomiędzy komputerem a urządzeniami podłączonymi do routera Tosibox
 • Zdalne nadawanie i zarządzanie uprawnieniami dla klucza programowego odbywa się poprzez interfejs użytkownika klucza sprzętowego administratora systemu
 

Podsumowanie

Urządzenia TOSIBOX to rozwiązanie bezpieczne, wygodne oraz oszczędzające czas. Podczas testów tego urządzenia miło zaskoczyło mnie to, jak proste i szybkie jest nawiązanie zdalnego połączenia. Jak widać zdalne połączenia nie muszą być wcale takie skomplikowane.
Po więcej szczegółów technicznych odsyłamy do bazy wiedzy na temat TOSIBOX.
Autorzy:
Marcin Faszczewski – iAutomatyka.pl 
Łukasz Gudel – iAutomatyka.pl 
Dariusz Nowak – Pace Poland


Utworzono: / Kategoria: , , , , , ,
 • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
 • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
 • Profil Autora
 • https://iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Chcieliby Państwo być informowani z wyprzedzeniem o stanie maszyny lub techniki napędowej? Nic prostszego! Aplikacja DriveRadar® oferuje kompleksowe zarządzanie konserwacją w oparciu o cyfrowe rejestrowanie danych, na podstawie których możl...
 • Drukarka i aplikator owijek Wraptor A6500r™ A6500. Automatyzuje proces identyfikacji przewodów i kabli. Wraptor automatycznie drukuje i nakłada etykiety samolaminujących w pięć sekund a tym samym zwiększa wydajność produkcji i oszczę...
 • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
 • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
 • Czym jest PRRT? PRRT oznacza Power Remote Reset Technology, opatentowaną funkcję, którą posiadają wybrane switche przemysłowe PoE i media konwertery firmy Antaira. Prezentowana funkcja umożliwia łatwe zresetowanie zasilanego urządzenia w zd...
 • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...