PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

ZDALNA WIZUALIZACJA ZA MNIEJ NIŻ 1000 ZŁ – CZY TO MOŻLIWE?

722 wyświetleń, autor: Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o..

cMT-SVR-100 – panel bez ekranu do zdalnej wizualizacji, panel “w chmurze”, czy jak ktoś woli – serwer danych. Katalogowo kosztuje 235 euro netto i jest do dostania w Multiprojekcie. Patrząc na dzisiejszy kurs euro, to trochę więcej niż 1000 zł. Ale od czego są rabaty?  Można by napisać, że tani jak barszcz – tym bardziej, jak zobaczycie możliwości tej “skrzyneczki” i ocenicie sami, co dostajecie za tę kwotę.

Czym w ogóle jest cMT-SVR-100, oraz jakie daje możliwości i przewagę nad klasycznymi rozwiązaniami HMI?

cMT-SVR-100 był pierwszym z serii paneli “w chmurze” zaprezentowanych przez Weinteka, łamiący klasyczną architekturę HMI – “po co ten ekran, wyrzućmy go” – jak pomyśleli, tak zrobili. Ale zaraz, zaraz – panel HMI do wizualizacji bez wizualizacji? Otóż nie! Wizualizację można uruchomić w dedykowanej aplikacji (cMT Viewer), jednocześnie nawiązując do 10      połączeń korzystając z następujących urządzeń:

 • komputerów PC z systemem Windows,
 • urządzeń z systemem Android,
 • urządzeń z systemem iOS.

Jeśli nadal byłoby nam mało urządzeń, to i tak nie ma problemu – można dokupić dedykowany wyświetlacz cMT-iV5:

Jak tworzyć wizualizację?

 • Pobierz darmowe oprogramowanie EBpro: link do pobrania.
 • Zainstaluj i uruchom oprogramowanie EBpro.
 • Utwórz nowy projekt wybierając cMT-SVR-100 z listy paneli lub otwórz program demonstracyjny znajdujący się w katalogu instalacyjnym programu, najczęściej: C:EBproprojectcmt_svr_demo_1024x748.cmtp

 • Zobacz jakie elementy zostały użyte w projekcie, lub skorzystaj z rozdziału 13. instrukcji obsługi: link do instrukcji.
 • Uruchom symulację OFF-line:

 • Przetestuj możliwości urządzenia wybierając kolejne zakładki:

 • Chcesz przetestować możliwości pod okiem specjalisty? Dajemy Ci możliwość skorzystania z szkolenia za 50 zł netto: link.
 • Chcesz sprawdzić komunikację ze swoim sterownikiem? Zdefiniuj komunikację w projekcie i uruchom symulację ON-line – komputer będzie zachowywał się jak prawdziwy panel. Możesz również zapytać o wypożyczenie sprzętu: Multiprojekt – kontakt.

A teraz najważniejsze, czyli cechy urządzenia:

Obsługa 300 protokołów komunikacyjnych, z których można korzystać w jednym czasie m. in. do takich sterowników jak: Siemens, Omron, Mitsubishi, Rockwell, Schneider… i długo by wymieniać z czym to może “pogadać” – pełną listę można zobaczyć tutaj: lista.

 • Zdalna wizualizacja z dostosowywaną rozdzielczością, maksymalnie 3600 na 3600 px.
 • Funkcja pass-trough – sterownik nie ma ethernetu, a nie chce nam się latać z kablem do niego? Nic prostszego – będąc podłączonym do panela poprzez Ethernet, możemy użyć go jak “konwertera”, aby dostać się do naszego sterownika.
 • Wbudowany serwer i klient protokołu MQTT oraz wsparcie połączenia z serwerem Amazon Aws IoT.
 • Wbudowana brama modbusowa – możliwość udostępnienia dalej danych z podłączonych do panela sterowników poprzez Modbus TCP/IP.

 • Możliwość wykupienia licencji serwera OPC UA, dającej możliwość udostępnienia danych ze sterowników podłączonych do panela dla nadrzędnych aplikacji np. Scady,
 • Połączenie z bazą danych MySQL – możliwość wpisywania i odczytywania danych z bazy (wysyłanie zapytań SQL-owych).
 • Wielopoziomowa ochrona dostępu – możliwość definiowania użytkowników z różnymi prawami dostępu.
 • Rozbudowana biblioteka graficzna.
 • Logowanie zdarzeń i alarmów.
 • Próbkowanie danych.
 • Obsługa receptur.
 • Możliwość pisania własnych skryptów.
 • Funkcja wysyłania maili.
 • Zdalny dostęp poprzez usługę Easy Access 2.0 do panela, jak i do urządzeń podłączonych do niego. Opcja płatna (smuteczek), ale w cMT-SVR-102 licencja już jest w cenie:

 • Certyfikaty CE i UL.
 • Obsługa modemów 3G.
 • Temperatura pracy do -20° do 55°C.
 • Montaż na szynie DIN.
 • Oprogramowanie i instrukcja obsługi w języku polskim.
 • dwa porty Ethernetowe, złącze karty SD, RS485, RS232 i dużo, dużo więcej.

Linki do pogłębienia wiedzy na temat urządzenia:

Reklama

17 lipca 2018 / Kategoria:
 • Autor: Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.
 • Multiprojekt jest dostawcą komponentów automatyki (między innymi FATEK, WEINTEK, ESTUN, CREVIS, LINMOT) oraz części maszyn. Prowadzimy doradztwo techniczne w zakresie oferowanych przez nas produktów. Zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługę od momentu szkolenia personelu Państwa firmy poprzez pomoc w czasie wykonywania projektów (dobór urządzeń), dostawy podzespołów z naszego magazynu aż do pomocy technicznej przy uruchomieniu. Prowadzimy podstawowe i zaawansowane szkolenia z zakresu oferowanych przez nas produktów, obejmujące również ćwiczenia praktyczne.
 • Profil Autora
 • http://www.multiprojekt.pl/

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo sieci przemysłowej z wykorzystniem rozwiazań Moxa

Bezpieczeństwo sieci przemysłowej z wykorzystniem rozwiazań Moxa

>KLIKNIJ<

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

>KLIKNIJ<

Przewidywanie (przyszłości) z Mitsubishi Electric

Przewidywanie (przyszłości) z Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Studencie! Tutaj B&R pojawi się dla Ciebie!

Studencie! Tutaj B&R pojawi się dla Ciebie!

>KLIKNIJ<

Seminarium SABUR na Automaticon – zapisz się!

Seminarium SABUR na Automaticon – zapisz się!

>KLIKNIJ<

Przedstawienie wybranych funkcji PLCSIM Advanced 2.0

Przedstawienie wybranych funkcji PLCSIM Advanced 2.0

>KLIKNIJ<

Nowe możliwości silników liniowych i liniowo-obrotowych

Nowe możliwości silników liniowych i liniowo-obrotowych

>KLIKNIJ<

Historia awarii, czyli dlaczego należy tworzyć komunikaty na panelach operatorskich

Historia awarii, czyli dlaczego należy tworzyć komunikaty na panelach operatorskich

>KLIKNIJ<

Komunikacja PUT/GET w środowisku TIA Portal

Komunikacja PUT/GET w środowisku TIA Portal

>KLIKNIJ<

Jak zadbać o swoją produkcję – Konferencja “Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”

Jak zadbać o swoją produkcję – Konferencja “Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”

>KLIKNIJ<

Poznaj nowe możliwości z digital twins

Poznaj nowe możliwości z digital twins

>KLIKNIJ<

Robot bez dedykowanego sterowania? – poznaj zintegrowaną robotykę 4.0

Robot bez dedykowanego sterowania? – poznaj zintegrowaną robotykę 4.0

>KLIKNIJ<

Zarządzanie energią i mediami technicznymi. Konferencja Techniczna w Płocku już 3 kwietnia

Zarządzanie energią i mediami technicznymi. Konferencja Techniczna w Płocku już 3 kwietnia

>KLIKNIJ<

Robot KROKI – Montaż i test układu obsługi enkoderów cz.8

Robot KROKI – Montaż i test układu obsługi enkoderów cz.8

>KLIKNIJ<

EMT-Systems rusza z cyklem bezpłatnych warsztatów EMT TOUR

EMT-Systems rusza z cyklem bezpłatnych warsztatów EMT TOUR

>KLIKNIJ<

Regulacja natężenia światła w technologii Master-Slave

Regulacja natężenia światła w technologii Master-Slave

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA MARZEC 2019

KONKURS IAUTOMATYKA MARZEC 2019

>KLIKNIJ<

Zobacz co B&R szykuje na targi Automaticon 2019!

Zobacz co B&R szykuje na targi Automaticon 2019!

>KLIKNIJ<

Flex-6-Nano: wydajny, kompaktowy, elastyczny

Flex-6-Nano: wydajny, kompaktowy, elastyczny

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…