Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2018/10/sii-skrzynie-biegow-panele-hmi.jpg

Zaprogramowaliśmy linie montażowe silników i skrzyń biegów – Sii

autor: Sii Poznań.

Na portalu iAutomatyka nas do tej pory nie było. Tym wpisem chcemy się z Wami przywitać i w ramach tego przywitania pochwalić się jednym z największych projektów, który mieliśmy przyjemność realizować.

Kilka słów o Sii

Sii to lider usług IT i inżynieryjnych w Polsce, serio! Dzięki zespołowi złożonemu z ponad 3800 pracowników jesteśmy w stanie realizować projekty dla największych firm w Polsce i na świecie. Sii Polska powstała w 2006 roku i w ciągu kilku lat z małej jednoosobowej firmy przekształciła się w prężnie działające przedsiębiorstwo. Nasi inżynierowie wykonują m.in. takie zadania jak projektowanie i modernizacja systemów sterowania, tworzenie wizualizacji SCADA, programowanie sterowników PLC, robotów przemysłowych, uruchomienie zaprojektowanych systemów automatyki, czy wsparcie techniczne na długo po uruchomieniu projektu. Wciąż się rozwijamy i szukamy kolejnych specjalistów.

Projekt i uruchomienie linii montażu automatycznego

ThyssenKrupp System Engineering to jeden z największych dostawców rozwiązań i komponentów niezbędnych w procesie automatyzacji wytwarzania karoserii samochodowych i podzespołów dla branży motoryzacyjnej. Współpraca między ThyssenKrupp i Sii rozpoczęła się w 2012 roku. Przez ostatnie sześć lat współpracy Sii zbudowało ponad 70-osobowy zespół inżynierów realizujących projekty dla tego klienta.

W związku z olbrzymią konkurencją pomiędzy dostawcami usług i rozwiązań dla rynku Automotive, ThyssenKrupp System Engineering stanął przed wyzwaniem stworzenia oferty dla swoich odbiorców, która byłaby dużo bardziej konkurencyjna cenowo przy zachowaniu bardzo wysokich standardów jakości oferowanych rozwiązań. Jak wiadomo, aby obniżyć cenę produktu musi spaść koszt jego produkcji. Na tej podstawowej zasadzie rynku rozwinęła się automatyka. Zautomatyzowanie produkcji pomaga na dokładniejsze i szybsze wytwarzanie produktów, w porównaniu z produkcją tradycyjną.

O projekcie

Właściwie to projektów było kilka. Jeden z nich dotyczył rozbudowy już istniejącej linii produkcyjnej montującej skrzynie biegów dla samochodów General Motors. Do linii produkcyjnej, na której montowane były sześciobiegowe skrzynie biegów włączono dodatkową pętle. W dostawianej części znalazły się nowe maszyny służące do montażu skrzyń ośmiobiegowych.

Inne projekty dotyczyły wdrożenia zupełnie nowych linii produkujących silniki Forda. Były to linie do produkcji zupełnie nowych jednostek napędowych (Ford Panther, Godzilla, Maverick), jak i już istniejących (Ford Sigma, Ford Dragon).

Zakres prac

Zadania Sii polegały na przygotowaniu dokumentacji elektrycznej. W tym celu wykorzystano środowiska Eplan i AutoCad. Następnie przygotowano programy na sterowniki PLC i roboty przemysłowe. Kolejnym etapem było uruchomienie maszyn w lokalizacji klienta (tkSY) oraz lokalizacji końcowej (fabryki w USA, Indiach, Brazylii, Meksyku, UK oraz Rosji). W części z tych lokalizacji braliśmy udział także przy optymalizacji linii (GM, Ford DEP, Ford Meksyk, Ford Brazil) oraz dostarczaliśmy ponad roczny support naszych inżynierów (Ford DEP).

 

Technologia

Podczas pracy nad tak dużymi projektami wykorzystuje się wiele technologii. My skorzystaliśmy w większości z produktów dobrze Wam znanych. Jako sterowniki wykorzystaliśmy produkty Siemensa: S7-300, S7-1200, S7-1500. Wizualizacje procesów tworzyliśmy w WinCC Flexible. Skorzystaliśmy również z modułów bezpieczeństwa Sick Safety i Siemens Safety. Napędy również dostarczył nam Siemens (Sinamics S120), ale też SEW. Przy systemach pneumatyki oparliśmy się na rozwiązaniach Festo, a przy kontroli optycznej o produkty Cognex. Jak widać pracujemy z najlepszymi produktami, a nasi inżynierowie radzą sobie z wieloma technologiami.

Napotkane trudności

Projekty, o których piszemy to długoletnie przedsięwzięcia, podczas ich trwania pojawiały się różne aktualizacje do aplikacji, na których pracowaliśmy. Pierwsze trudności pojawiają się przy zmianach wersji standardu lub środowiska (np. inna wersja TIA Portal, przesiadka na zupełnie inny sterownik).

W momencie pracy w konkretnym już projekcie, najwięcej problemów stwarzają „prototypowe” rozwiązania, innowacje, które nie były wcześniej sprawdzone – większość problemów pojawia się w momencie uruchomienia i testowania procesu. Wszelkie modyfikacje mechaniczne/elektryczne w takim momencie odbijają się na uruchomieniu.

Jednak wszystkie trudności po kilku latach pracy są postrzegane jako możliwości rozwoju, ucieczki w nowe niepoznane jeszcze obszary. Stagnacja nikomu nie służy.

Efekty

Współpraca z Sii pozwoliła Klientowi uzyskać przewagę konkurencyjną i wypracować sobie Unique Selling Point. Dzięki owocnej współpracy w chwili obecnej planujemy rozwinąć współpracę z Klientem o kolejne obszary.

Zapraszamy do kontaktu

Sii Sp. z o.o.
al. Niepodległości 69
02-626 Warszawa
tel. +48 22 486 37 37
https://sii.pl/

 Utworzono: / Kategoria: ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Kurs zaczyna się od uniwersalnych porad związanych z czytaniem schematów elektrycznych. Następnie, Agata stopniowo wprowadzi Cię w zagadnienia związane z wykorzystaniem oprogramowania podczas tworzenia kompletnej dokumentacji elektrycznej. ...
    Link: Terminy
  • SIR6W, to nowa seria przekaźników interfejsowych przeznaczonych do separacji wejść/wyjść w aplikacjach PLC oraz do wielu różnych aplikacji jako elementy pośredniczące i wykonawcze. • SIR6W, to przekaźniki o niewielkich wymiarach 88,6 x 6,2 ...
  • PR200 to uniwersalne i łatwe w obsłudze urządzenie zaprojektowane w plastikowej obudowie do montażu na szynie DIN jako alternatywa dla PLC. Przekaźnik jest dostępny w kilku wersjach dla napięcia stałego i przemiennego. Jest wyposażony w cyf...
  • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
  • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
  • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...