PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Zaprogramowaliśmy linie montażowe silników i skrzyń biegów – Sii

1190 wyświetleń, autor: Sii Poznań.

Na portalu iAutomatyka nas do tej pory nie było. Tym wpisem chcemy się z Wami przywitać i w ramach tego przywitania pochwalić się jednym z największych projektów, który mieliśmy przyjemność realizować.

Kilka słów o Sii

Sii to lider usług IT i inżynieryjnych w Polsce, serio! Dzięki zespołowi złożonemu z ponad 3800 pracowników jesteśmy w stanie realizować projekty dla największych firm w Polsce i na świecie. Sii Polska powstała w 2006 roku i w ciągu kilku lat z małej jednoosobowej firmy przekształciła się w prężnie działające przedsiębiorstwo. Nasi inżynierowie wykonują m.in. takie zadania jak projektowanie i modernizacja systemów sterowania, tworzenie wizualizacji SCADA, programowanie sterowników PLC, robotów przemysłowych, uruchomienie zaprojektowanych systemów automatyki, czy wsparcie techniczne na długo po uruchomieniu projektu. Wciąż się rozwijamy i szukamy kolejnych specjalistów.

Projekt i uruchomienie linii montażu automatycznego

ThyssenKrupp System Engineering to jeden z największych dostawców rozwiązań i komponentów niezbędnych w procesie automatyzacji wytwarzania karoserii samochodowych i podzespołów dla branży motoryzacyjnej. Współpraca między ThyssenKrupp i Sii rozpoczęła się w 2012 roku. Przez ostatnie sześć lat współpracy Sii zbudowało ponad 70-osobowy zespół inżynierów realizujących projekty dla tego klienta.

W związku z olbrzymią konkurencją pomiędzy dostawcami usług i rozwiązań dla rynku Automotive, ThyssenKrupp System Engineering stanął przed wyzwaniem stworzenia oferty dla swoich odbiorców, która byłaby dużo bardziej konkurencyjna cenowo przy zachowaniu bardzo wysokich standardów jakości oferowanych rozwiązań. Jak wiadomo, aby obniżyć cenę produktu musi spaść koszt jego produkcji. Na tej podstawowej zasadzie rynku rozwinęła się automatyka. Zautomatyzowanie produkcji pomaga na dokładniejsze i szybsze wytwarzanie produktów, w porównaniu z produkcją tradycyjną.

O projekcie

Właściwie to projektów było kilka. Jeden z nich dotyczył rozbudowy już istniejącej linii produkcyjnej montującej skrzynie biegów dla samochodów General Motors. Do linii produkcyjnej, na której montowane były sześciobiegowe skrzynie biegów włączono dodatkową pętle. W dostawianej części znalazły się nowe maszyny służące do montażu skrzyń ośmiobiegowych.

Inne projekty dotyczyły wdrożenia zupełnie nowych linii produkujących silniki Forda. Były to linie do produkcji zupełnie nowych jednostek napędowych (Ford Panther, Godzilla, Maverick), jak i już istniejących (Ford Sigma, Ford Dragon).

Zakres prac

Zadania Sii polegały na przygotowaniu dokumentacji elektrycznej. W tym celu wykorzystano środowiska Eplan i AutoCad. Następnie przygotowano programy na sterowniki PLC i roboty przemysłowe. Kolejnym etapem było uruchomienie maszyn w lokalizacji klienta (tkSY) oraz lokalizacji końcowej (fabryki w USA, Indiach, Brazylii, Meksyku, UK oraz Rosji). W części z tych lokalizacji braliśmy udział także przy optymalizacji linii (GM, Ford DEP, Ford Meksyk, Ford Brazil) oraz dostarczaliśmy ponad roczny support naszych inżynierów (Ford DEP).

 

Technologia

Podczas pracy nad tak dużymi projektami wykorzystuje się wiele technologii. My skorzystaliśmy w większości z produktów dobrze Wam znanych. Jako sterowniki wykorzystaliśmy produkty Siemensa: S7-300, S7-1200, S7-1500. Wizualizacje procesów tworzyliśmy w WinCC Flexible. Skorzystaliśmy również z modułów bezpieczeństwa Sick Safety i Siemens Safety. Napędy również dostarczył nam Siemens (Sinamics S120), ale też SEW. Przy systemach pneumatyki oparliśmy się na rozwiązaniach Festo, a przy kontroli optycznej o produkty Cognex. Jak widać pracujemy z najlepszymi produktami, a nasi inżynierowie radzą sobie z wieloma technologiami.

Napotkane trudności

Projekty, o których piszemy to długoletnie przedsięwzięcia, podczas ich trwania pojawiały się różne aktualizacje do aplikacji, na których pracowaliśmy. Pierwsze trudności pojawiają się przy zmianach wersji standardu lub środowiska (np. inna wersja TIA Portal, przesiadka na zupełnie inny sterownik).

W momencie pracy w konkretnym już projekcie, najwięcej problemów stwarzają „prototypowe” rozwiązania, innowacje, które nie były wcześniej sprawdzone – większość problemów pojawia się w momencie uruchomienia i testowania procesu. Wszelkie modyfikacje mechaniczne/elektryczne w takim momencie odbijają się na uruchomieniu.

Jednak wszystkie trudności po kilku latach pracy są postrzegane jako możliwości rozwoju, ucieczki w nowe niepoznane jeszcze obszary. Stagnacja nikomu nie służy.

Efekty

Współpraca z Sii pozwoliła Klientowi uzyskać przewagę konkurencyjną i wypracować sobie Unique Selling Point. Dzięki owocnej współpracy w chwili obecnej planujemy rozwinąć współpracę z Klientem o kolejne obszary.

Zapraszamy do kontaktu

Sii Sp. z o.o.
al. Niepodległości 69
02-626 Warszawa
tel. +48 22 486 37 37
https://sii.pl/

Reklama

4 grudnia 2018 / Kategoria: ,

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Zasilacze dla Przemysłu 4.0?! Recenzja PROtop od Weidmuller

Zasilacze dla Przemysłu 4.0?! Recenzja PROtop od Weidmuller

>KLIKNIJ<

Recenzja szkolenia “Programowanie i obsługa sterownika easyE4”

Recenzja szkolenia “Programowanie i obsługa sterownika easyE4”

>KLIKNIJ<

Sterowanie roletami przy użyciu PLC

Sterowanie roletami przy użyciu PLC

>KLIKNIJ<

Sprawdź, jak inżynierowie walczą o easyE4! -wyniki 3/5 eliminacji konkursu

Sprawdź, jak inżynierowie walczą o easyE4! -wyniki 3/5 eliminacji konkursu

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

>KLIKNIJ<

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

>KLIKNIJ<

Praca planisty utrzymania ruchu

Praca planisty utrzymania ruchu

>KLIKNIJ<

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

>KLIKNIJ<

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

>KLIKNIJ<

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

>KLIKNIJ<

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

>KLIKNIJ<

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

>KLIKNIJ<

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

>KLIKNIJ<

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

>KLIKNIJ<

Z czego składa się inteligentny budynek?

Z czego składa się inteligentny budynek?

>KLIKNIJ<

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

>KLIKNIJ<

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

>KLIKNIJ<

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…