PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

419 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

Wygląd produktów odgrywa ważną rolę w kształtowaniu zachowań konsumentów. Każda branża wykorzystuje swoje metody i techniki do kształtowania pożądanego wizerunku marki. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie termodruku z użyciem folii. Firma Technoshell Automations zasłynęła jako producent maszyn wykorzystujących tę technologię. Aby osiągnąć pożądaną dokładność i precyzję w swoich wysoce złożonych wieloosiowych maszynach, Technoshell stosuje innowacyjną, zaawansowaną technologię automatyzacji firmy B&R.

Technoshell Automation to firma z 28-letnią historią, oferująca szerokiemu gronu odbiorców kompleksowe rozwiązania w dziedzinie druku i pakowania. Wiodącą pozycję w branży zapewnia firmie jej potencjał w zakresie projektowania, mechaniki i rozwoju oprogramowania połączone z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i najnowszej technologii automatyzacji.

Nowy wymiar technologii tłoczenia

Termodruk z użyciem folii i drukowanie transferowe na gorąco to formy dekoracji produktu, w których kombinację ciepła, ciśnienia i czasu prasowania wykorzystuje się w celu trwałego naniesienia metalizowanej lub wstępnie zadrukowanej grafiki na produkt. Maszyny Technoshell Automations do termodruku z folią i urządzenia do drukowania transferowego na gorąco działają na zasadzie „up-down” i „roll-on”, co umożliwia szeroki zakres zastosowań.

Termodruk z folią na powierzchni płaskiej lub o prostej geometrii w dwóch wymiarach jest stosunkowo prostym procesem. Wraz z dodaniem trzeciego wymiaru sprawy się komplikują – zwłaszcza, gdy powierzchnia drukowania jest zakrzywiona.  W takich zastosowaniach wyzwaniem jest utrzymanie wymaganej temperatury, nacisku oraz odpowiedniego kontaktu między wałkiem, folią i przedmiotem.

Termodruk oparty o CNC

Model Pro Hot maszyny do termodruku z folią firmy Technoshell to efekt unowocześnienia konstrukcji i mechaniki urządzenia oraz wdrożenia oprogramowania CNC. Środowisko inżynieryjne B&R Automation Studio pozwoliło w znacznym stopniu uprościć opracowanie maszyny.

Proces termodruku rozpoczyna się od wprowadzenia produktu do maszyny. Podczas tej czynności bezpieczeństwo operatora zapewniają kurtyny świetlne. Blokady zabezpieczające zapobiegają wypadkom. Folia ze wzorem drukowanym na produkcie jest przeciągana przez oś odciągarki nad produktem. Kolejny zestaw ramion mocno przytwierdza do niego folię.

Odpowiedni profil produktu wprowadzony jest do pamięci, a nadruk nakłada się za pomocą dwuosiowego wałka napędzanego silnikiem krokowym. Oś X-Y zapewnia niezbędną swobodę ruchu wałka w pionie i poziomie, natomiast trzecia oś umożliwia obrót o 360°. W procesie termodruku wałek jest podgrzewany do temperatury przekraczającej 100°C.

 Po zakończeniu drukowania ramiona unoszą się, a oś silnika krokowego odciąga folię – urządzenie jest gotowe do kolejnego cyklu. „Nasze maszyny do termodruku z folią zapewniają fotograficzną rozdzielczość i możliwość stosowania kolorów metalicznych. Jedno rozwiązanie umożliwia trwałe i bezpieczne dekorowanie złożonych zakrzywionych powierzchni, co oznacza znaczną oszczędność zasobów w porównaniu z metalizacją produktów” – zaznacza dyrektor Technoshell, Nikhil Baste.

Więcej konfigurowania, mniej programowania

Niemal każda branża notuje rekordowo wysokie tempo wprowadzania na rynek nowych produktów. Zdaniem Baste’a – „Konieczność sprostania tak szybko zmieniającym się wymaganiom jest nie lada wyzwaniem dla producentów maszyn. Dzięki technologii B&R, nasza maszyna z łatwością wywiązuje się z takich zadań, a wszelkie zmiany można wprowadzać bez wizyt u klienta.” Programowanie maszyny na potrzeby wprowadzenia nowych produktów jest bardzo proste i szybkie. G-kod utworzony podczas projektowania produktu można wprowadzić bezpośrednio do pamięci sterownika, można też posłużyć się graficznym interfejsem użytkownika w celu modyfikacji istniejącego produktu lub wprowadzenia nowego.

Model Pro Hot wyposażony jest w Panel PC 2100, który służy jako zintegrowana jednostka HMI/PLC, sterująca całą maszyną. Do tego dochodzą zdalne moduły I/O X20, serwonapędy ACOPOS P3 i ACOPOSmicro połączone siecią Ethernet POWERLINK działającą w czasie rzeczywistym.

We wszystkich aspektach rozwoju oprogramowania maszyny firma Technoshell posłużyła się mapp Technology dostarczoną wraz Automation Studio. Konstruktorzy z Technoshell już poprzednio korzystali z mapp Technology przy projektowaniu innych maszyn, dlatego funkcje i korzyści z jej stosowania były im znane. Filozofia mapp, streszczająca się w haśle „więcej konfigurowania, mniej programowania”, pozwoliła firmie znacznie skrócić czas opracowania oprogramowania.

Dodanie aplikacji CNC do standardowych funkcji sprzętowych i aplikacyjnych byłoby wcześniej nie do pomyślenia, za to z technologią mapp CNC, okazało się to wyjątkowo łatwe. Stosując CNC nadal została zachowana pełna swoboda w programowania maszyn, co zapewnia dużą elastyczność przy wysokich parametrach użytkowych.

Zintegrowana architektura

„Korzystamy z produktów B&R od około 10 lat i wielokrotnie mieliśmy okazję docenić zalety ich zintegrowanego podejścia” – zauważa Baste. „We wszystkich naszych maszynach zastosowaliśmy POWERLINK jako niezależny od dostawcy protokół sieciowy. Ułatwia to wybór z listy dostawców różnych komponentów, a jednocześnie umożliwia ich programowanie i diagnozowanie w ramach Automation Studio.”

Użycie serwonapędów ACOPOS P3 radykalnie zmniejszyło powierzchnię zajmowaną przez szafę sterowniczą – o około 69%. Sieć POWERLINK wymaga tylko jednego kabla Ethernet w szafie do Panel PC 2100. Dzięki temu nakład pracy związany z okablowaniem jest mniejszy, a obsługa techniczna sprawniejsza. Wszystkie systemy są ściśle powiązane ze sobą za pośrednictwem Automation Studio – uniwersalnego narzędzia programistycznego do wszystkich urządzeń B&R. Panel PC 2100 obsługuje system czasu rzeczywistego ARwin oparty na systemie operacyjnym Windows. Urządzenie zapewnia solidność i determinizm wymagany w zastosowaniach przemysłowych.

Krok ku nowej erze

Dzisiejsi producenci wymagają maszyn, które są przygotowane do pracy w warunkach Przemysłowego Internetu Rzeczy. Technoshell już od lat oferuje swoim klientom takie możliwości, jak zdalna diagnostyka i konserwacja, zintegrowane i połączone maszyny, wykorzystanie technologii open source oraz skalowalna i elastyczna konstrukcja maszyn i wiele innych. Łącząc rozwiązania B&R ze specjalistyczną wiedzą branżową, firma Technoshell jest w stanie stale oferować klientom zaawansowane rozwiązania.

 „We wszystkich naszych maszynach zastosowaliśmy POWERLINK jako niezależny od dostawcy protokół sieciowy. Ułatwia to wybór z listy dostawców różnych komponentów, a jednocześnie umożliwia ich programowanie i diagnozowanie w ramach Automation Studio.”

Nikhil Baste
Dyrektor, Technoshell Automations Pvt. Ltd.

11 kwietnia 2019 / Kategoria:
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

>KLIKNIJ<

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

>KLIKNIJ<

Praca planisty utrzymania ruchu

Praca planisty utrzymania ruchu

>KLIKNIJ<

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

>KLIKNIJ<

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

>KLIKNIJ<

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

>KLIKNIJ<

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

>KLIKNIJ<

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

>KLIKNIJ<

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

>KLIKNIJ<

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

>KLIKNIJ<

Z czego składa się inteligentny budynek?

Z czego składa się inteligentny budynek?

>KLIKNIJ<

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

>KLIKNIJ<

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

>KLIKNIJ<

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

>KLIKNIJ<

Relacja ze szkolenia z elektrotechniki i aparatury szaf sterowniczych

Relacja ze szkolenia z elektrotechniki i aparatury szaf sterowniczych

>KLIKNIJ<

36 pomysłów gdzie zastosować sterownik easyE4! Eliminacje 1/5 konkursu “Złap easyE4!”

36 pomysłów gdzie zastosować sterownik easyE4! Eliminacje 1/5 konkursu “Złap easyE4!”

>KLIKNIJ<

Wywiad iAutomatyka: Premiera easyE4 na Automaticon 2019

Wywiad iAutomatyka: Premiera easyE4 na Automaticon 2019

>KLIKNIJ<

Znamy już zawodników Mistrzostw Polski w Lutowaniu RSC 2019

Znamy już zawodników Mistrzostw Polski w Lutowaniu RSC 2019

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…