PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

521 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

Wygląd produktów odgrywa ważną rolę w kształtowaniu zachowań konsumentów. Każda branża wykorzystuje swoje metody i techniki do kształtowania pożądanego wizerunku marki. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie termodruku z użyciem folii. Firma Technoshell Automations zasłynęła jako producent maszyn wykorzystujących tę technologię. Aby osiągnąć pożądaną dokładność i precyzję w swoich wysoce złożonych wieloosiowych maszynach, Technoshell stosuje innowacyjną, zaawansowaną technologię automatyzacji firmy B&R.

Technoshell Automation to firma z 28-letnią historią, oferująca szerokiemu gronu odbiorców kompleksowe rozwiązania w dziedzinie druku i pakowania. Wiodącą pozycję w branży zapewnia firmie jej potencjał w zakresie projektowania, mechaniki i rozwoju oprogramowania połączone z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i najnowszej technologii automatyzacji.

Nowy wymiar technologii tłoczenia

Termodruk z użyciem folii i drukowanie transferowe na gorąco to formy dekoracji produktu, w których kombinację ciepła, ciśnienia i czasu prasowania wykorzystuje się w celu trwałego naniesienia metalizowanej lub wstępnie zadrukowanej grafiki na produkt. Maszyny Technoshell Automations do termodruku z folią i urządzenia do drukowania transferowego na gorąco działają na zasadzie „up-down” i „roll-on”, co umożliwia szeroki zakres zastosowań.

Termodruk z folią na powierzchni płaskiej lub o prostej geometrii w dwóch wymiarach jest stosunkowo prostym procesem. Wraz z dodaniem trzeciego wymiaru sprawy się komplikują – zwłaszcza, gdy powierzchnia drukowania jest zakrzywiona.  W takich zastosowaniach wyzwaniem jest utrzymanie wymaganej temperatury, nacisku oraz odpowiedniego kontaktu między wałkiem, folią i przedmiotem.

Termodruk oparty o CNC

Model Pro Hot maszyny do termodruku z folią firmy Technoshell to efekt unowocześnienia konstrukcji i mechaniki urządzenia oraz wdrożenia oprogramowania CNC. Środowisko inżynieryjne B&R Automation Studio pozwoliło w znacznym stopniu uprościć opracowanie maszyny.

Proces termodruku rozpoczyna się od wprowadzenia produktu do maszyny. Podczas tej czynności bezpieczeństwo operatora zapewniają kurtyny świetlne. Blokady zabezpieczające zapobiegają wypadkom. Folia ze wzorem drukowanym na produkcie jest przeciągana przez oś odciągarki nad produktem. Kolejny zestaw ramion mocno przytwierdza do niego folię.

Odpowiedni profil produktu wprowadzony jest do pamięci, a nadruk nakłada się za pomocą dwuosiowego wałka napędzanego silnikiem krokowym. Oś X-Y zapewnia niezbędną swobodę ruchu wałka w pionie i poziomie, natomiast trzecia oś umożliwia obrót o 360°. W procesie termodruku wałek jest podgrzewany do temperatury przekraczającej 100°C.

 Po zakończeniu drukowania ramiona unoszą się, a oś silnika krokowego odciąga folię – urządzenie jest gotowe do kolejnego cyklu. „Nasze maszyny do termodruku z folią zapewniają fotograficzną rozdzielczość i możliwość stosowania kolorów metalicznych. Jedno rozwiązanie umożliwia trwałe i bezpieczne dekorowanie złożonych zakrzywionych powierzchni, co oznacza znaczną oszczędność zasobów w porównaniu z metalizacją produktów” – zaznacza dyrektor Technoshell, Nikhil Baste.

Więcej konfigurowania, mniej programowania

Niemal każda branża notuje rekordowo wysokie tempo wprowadzania na rynek nowych produktów. Zdaniem Baste’a – „Konieczność sprostania tak szybko zmieniającym się wymaganiom jest nie lada wyzwaniem dla producentów maszyn. Dzięki technologii B&R, nasza maszyna z łatwością wywiązuje się z takich zadań, a wszelkie zmiany można wprowadzać bez wizyt u klienta.” Programowanie maszyny na potrzeby wprowadzenia nowych produktów jest bardzo proste i szybkie. G-kod utworzony podczas projektowania produktu można wprowadzić bezpośrednio do pamięci sterownika, można też posłużyć się graficznym interfejsem użytkownika w celu modyfikacji istniejącego produktu lub wprowadzenia nowego.

Model Pro Hot wyposażony jest w Panel PC 2100, który służy jako zintegrowana jednostka HMI/PLC, sterująca całą maszyną. Do tego dochodzą zdalne moduły I/O X20, serwonapędy ACOPOS P3 i ACOPOSmicro połączone siecią Ethernet POWERLINK działającą w czasie rzeczywistym.

We wszystkich aspektach rozwoju oprogramowania maszyny firma Technoshell posłużyła się mapp Technology dostarczoną wraz Automation Studio. Konstruktorzy z Technoshell już poprzednio korzystali z mapp Technology przy projektowaniu innych maszyn, dlatego funkcje i korzyści z jej stosowania były im znane. Filozofia mapp, streszczająca się w haśle „więcej konfigurowania, mniej programowania”, pozwoliła firmie znacznie skrócić czas opracowania oprogramowania.

Dodanie aplikacji CNC do standardowych funkcji sprzętowych i aplikacyjnych byłoby wcześniej nie do pomyślenia, za to z technologią mapp CNC, okazało się to wyjątkowo łatwe. Stosując CNC nadal została zachowana pełna swoboda w programowania maszyn, co zapewnia dużą elastyczność przy wysokich parametrach użytkowych.

Zintegrowana architektura

„Korzystamy z produktów B&R od około 10 lat i wielokrotnie mieliśmy okazję docenić zalety ich zintegrowanego podejścia” – zauważa Baste. „We wszystkich naszych maszynach zastosowaliśmy POWERLINK jako niezależny od dostawcy protokół sieciowy. Ułatwia to wybór z listy dostawców różnych komponentów, a jednocześnie umożliwia ich programowanie i diagnozowanie w ramach Automation Studio.”

Użycie serwonapędów ACOPOS P3 radykalnie zmniejszyło powierzchnię zajmowaną przez szafę sterowniczą – o około 69%. Sieć POWERLINK wymaga tylko jednego kabla Ethernet w szafie do Panel PC 2100. Dzięki temu nakład pracy związany z okablowaniem jest mniejszy, a obsługa techniczna sprawniejsza. Wszystkie systemy są ściśle powiązane ze sobą za pośrednictwem Automation Studio – uniwersalnego narzędzia programistycznego do wszystkich urządzeń B&R. Panel PC 2100 obsługuje system czasu rzeczywistego ARwin oparty na systemie operacyjnym Windows. Urządzenie zapewnia solidność i determinizm wymagany w zastosowaniach przemysłowych.

Krok ku nowej erze

Dzisiejsi producenci wymagają maszyn, które są przygotowane do pracy w warunkach Przemysłowego Internetu Rzeczy. Technoshell już od lat oferuje swoim klientom takie możliwości, jak zdalna diagnostyka i konserwacja, zintegrowane i połączone maszyny, wykorzystanie technologii open source oraz skalowalna i elastyczna konstrukcja maszyn i wiele innych. Łącząc rozwiązania B&R ze specjalistyczną wiedzą branżową, firma Technoshell jest w stanie stale oferować klientom zaawansowane rozwiązania.

 „We wszystkich naszych maszynach zastosowaliśmy POWERLINK jako niezależny od dostawcy protokół sieciowy. Ułatwia to wybór z listy dostawców różnych komponentów, a jednocześnie umożliwia ich programowanie i diagnozowanie w ramach Automation Studio.”

Nikhil Baste
Dyrektor, Technoshell Automations Pvt. Ltd.

11 kwietnia 2019 / Kategoria:
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

>KLIKNIJ<

Szkliwienie porcelitu – robot przemysłowy KUKA

Szkliwienie porcelitu – robot przemysłowy KUKA

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #12: Pasja automatyki, czyli automatyk na swoim

Automatyczny Podcast #12: Pasja automatyki, czyli automatyk na swoim

>KLIKNIJ<

Wirtualne uruchomienia – eliminacja błędów w fazie projektowania maszyn (webinarium)

Wirtualne uruchomienia – eliminacja błędów w fazie projektowania maszyn (webinarium)

>KLIKNIJ<

Proline 300/500 – przepływomierze gotowe na IIoT i Przemysł 4.0

Proline 300/500 – przepływomierze gotowe na IIoT i Przemysł 4.0

>KLIKNIJ<

Jak wykorzystać zewnętrzny gateway do obsługi komunikacji w protokole Modbus?

Jak wykorzystać zewnętrzny gateway do obsługi komunikacji w protokole Modbus?

>KLIKNIJ<

Nie ma innowacji bez współpracy: igus i Nemitech

Nie ma innowacji bez współpracy: igus i Nemitech

>KLIKNIJ<

Konferencja Process Automation 2019 – Eksperci o nowych technologiach w automatyce procesowej

Konferencja Process Automation 2019 – Eksperci o nowych technologiach w automatyce procesowej

>KLIKNIJ<

Bezpłatne warsztaty z robotyki dla studentów? Bierz przykład z firmy Propoint

Bezpłatne warsztaty z robotyki dla studentów? Bierz przykład z firmy Propoint

>KLIKNIJ<

Konferencje na medal! Niezawodność i utrzymanie ruchu za nami. Sprawdź wydarzenia Axon Media!

Konferencje na medal! Niezawodność i utrzymanie ruchu za nami. Sprawdź wydarzenia Axon Media!

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA CZERWIEC 2019

KONKURS IAUTOMATYKA CZERWIEC 2019

>KLIKNIJ<

Cyfrowy dialog z maszyną

Cyfrowy dialog z maszyną

>KLIKNIJ<

Logowanie danych do Excela przy pomocy PLC Siemens S7-1200

Logowanie danych do Excela przy pomocy PLC Siemens S7-1200

>KLIKNIJ<

Pojedynek Człowiek kontra Robot podczas RSC 2019

Pojedynek Człowiek kontra Robot podczas RSC 2019

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
  • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
  • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...
  • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
  • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...
  • Sterowniki kompaktowe, modułowe i zintegrowane, CODESYS V3 (programowanie, wizualizacja, komunikacja), Krótkie cykle czasowe, EtherCAT, BACnet (opcjonalnie), Modbus, CANopen, Porty szeregowe: RS232, RS485, 2 konfigurowalne karty Ethernet, W...POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…