Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/12/Automat-YAMAHA-YSM20.jpg

YAMAHA wspiera badania nad 3D MID na Uniwersytecie w Norymberdze

autor: RENEX Group.

Jak informuje RENEX Group – partner YAMAHA w Europie Środkowo-Wchodniej, Sekcja SMT YAMAHA Motor Europe Robotics, wsparła właśnie Instytut Automatyki Fabrycznej i Systemów Produkcyjnych (FAPS) na Uniwersytecie Friedricha Alexandra w Norymberdze. Celem działania jest rozwój badań nad technologią 3D MID.

YAMAHA Motor Europe Robotics dostarczyła FAPS modułową maszynę Yamaha S20 do dozowania i montażu 3D. Urządzenie umożliwi jednostce badawczej tworzenie produktów 3D MID poprzez dozowanie kleju i/lub pasty lutowniczej oraz montaż elementów elektronicznych w ramach jednego etapu produkcyjnego. YAMAHA zapewni również wsparcie techniczne, wiedzę fachową i doświadczenie swoich specjalistów, aby pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu urządzenia oraz prowadzonych badaniach.

Współpraca z FAPS opiera się na członkostwie YAMAHA w niemieckim stowarzyszeniu Forschungsvereinigung 3D MID e.V., w którym firma działa od kwietnia 2020 roku w celu dalszego rozwoju technologii 3D MID. Umieszczenie obwodów i komponentów bezpośrednio na formowanym podłożu, jakim jest np. obudowa urządzenia, umożliwia prostą i wydajną kosztowo produkcję zaawansowanych, a przy tym niewielkich i lekkich produktów. Jest to idealna technologia dla najnowocześniejszych produktów konsumenckich, elektroniki samochodowej, a także urządzeń końcowych Internetu Rzeczy takich jak inteligentne czujniki i siłowniki.

„Zaangażowanie firmy YAMAHA zwiększa jakość edukacji, jaką zapewniamy naszym studentom i daje naszym naukowcom możliwość sprostania nowym, ekscytującym wyzwaniom. Możemy zrobić o wiele więcej, teraz gdy mamy całkowicie zautomatyzowaną linię 3D MID, a wsparcie zespołu YAMAHA daje nam poczucie pewności, aby przecierać dalsze szlaki i odkrywać pełen zakres możliwości tej technologii”, powiedział Dyrektor Instytutu Automatyki Fabrycznej i Systemów Produkcyjnych (FAPS) prof. dr inż. Jörg Franke.

Od lewej do prawej: M.Sc. Nils Thielen (Asystent Badań FAPS), M.Sc. Philipp Bräuer (Asystent Badań FAPS i 3D MID e.V.), Prof. Dr.-Ing. Jörg Franke (Szef Instytutu FAPS)

 Richard Vereijssen Product Marketing Manager firmy YAMAHA Motor Europe Robotics, powiedział: „Program 3D MID Instytutu FAPS jest ściśle związany z naszą wizją przyszłości i z przyjemnością pomagamy inżynierom budującym nasze jutro w zdobywaniu praktycznej wiedzy”. Dodał również: „Również dla nas jest to szansa poszerzenia wiedzy, ponieważ nadal rozwijamy przyszłe generacje sprzętu i usług, w celu wspierania naszych klientów komercyjnych”.

Automat S20

Modułowy automat hybrydowy Yamaha S20, dostarczony do FAPS, stanowi obecnie standard w produkcji 3D MID. Urządzenie łączy w sobie manipulator robota 3D z wieloma głowicami dozującymi i głowicami do montażu powierzchniowego typu pick-and-place w celu połączenia dozowania pasty lutowniczej i/lub kleju i układania komponentów w jednej platformie. Poza oszczędnością miejsca i usprawnieniem montażu 3D MID, S20 charakteryzuje się również prostotą programowania zwiększającą wydajność pracy we wszystkich typach procesu – od prototypowania po produkcję masową.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej:

https://sklep.renex.pl/automat-yamaha-i-pulse-s20-do-montazu-smd,3,24937,16407

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR YAMAHA SMT oraz YAMAHA ROBOTICS – RENEX Group

Wyłącznym dystrybutorem YAMAHA SMT oraz YAMAHA ROBOTICS w Polsce i krajach Europy Centralno-Wschodniej jest RENEX Group. Urządzenia YAMAHA, jak i inne produkty z oferty RENEX można zobaczyć i sprawdzić w działaniu w warunkach testowych linii produkcyjnych (również na własnych komponentach i podzespołach) w CENTRUM TECHNOLOGICZNYM i DEMOROOM RENEX. Poza urządzeniami Grupa RENEX dostarcza kompleksowy zakres usług konsultacyjnych i doradczych z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych.

W Centrum prowadzone są również szkolenia z programowania i obsługi zarówno urządzeń SMT jak i robotów przemysłowych.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX Group – dth@renex.pl.

Szkolenia w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX

 

CENTRUM TECHNICZNO-SZKOLENIOWE RENEX – Robotyka

 

CENTRUM TECHNICZNO-SZKOLENIOWE RENEX – Linie SMT

Więcej o CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX w poniższych materiałach video:

Więcej na www.renex.plUtworzono: / Kategoria:
  • Autor: RENEX Group
  • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
  • Profil Autora
  • http://www.renex.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY