Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/1.png

Yamaha Motor wprowadza na rynek nowy moduł przenośnika liniowego LCMR200

autor: RENEX Group.

Konstruktorzy LCMR200 utrzymali wysoką dokładność i krótki skok charakterystyczne dla dotychczasowego modelu LCM-X poprawiając konstrukcję modułu. W rezultacie otrzymano solidniejszy model, który lepiej nadaje się do pracy w środowiskach, w których obecne są ciała obce i szumy statyczne.

System, w którym do 64 karetek (ang. sliders) jest sterowanych przez jeden sterownik YHX przeniesiono z obecnego modelu LCM-X, ale dzięki stworzeniu nowego modelu programowania przenośnika z użyciem Standardowego Profilu wyeliminowano konieczność programowania pojedynczych zdarzeń kontrolera. Znacząco ułatwia to proces integracji.

Moduły przenośników liniowych – od ich wprowadzenia na rynek w 2013 roku – są stale udoskonalane i rozwijane w oparciu o doświadczenia użytkowników. Nowe urządzenie LCMR200 -jeszcze prostsze w obsłudze – przyczyni się do zwiększenia wydajności procesów w wielu branżach na całym świecie.

Tło rynkowe i zarys produktu

Dostrzegając światowe zjawisko coraz krótszego cyklu życia produktów, YAMAHA skupia zasoby na tworzeniu rozwiązań elastycznych i uniwersalnych – pozwalających na szybkie zmiany produkcji i wytwarzanie różnych produktów i w różnych wielkościach serii.

W związku z tym moduł przenośnika liniowego został stworzony, tak by umożliwiać łatwą rekonfigurację linii – dużo sprawniejszą niż w przypadku konwencjonalnych przenośników taśmowych i rolkowych. Można przewidywać, że LCMR200 będzie stosowany w wielu gałęziach przemysłu, a jego zastosowanie będzie widoczne w fabrykach na całym świecie.

W 2013 roku YAMAHA wprowadziła na rynek moduł przenośnika liniowego LCM100 jako transportu nowej generacji. Od tego czasu jest to wiodący produkt na rynku stosowany w branżach produkcji elektrycznej/elektronicznej oraz automotive – wymagających dużej precyzji i pracy ze stosunkowo niewielkimi komponentami. Nowo opracowany LCMR200 zapewnia większą użyteczność bazując na tych wcześniejszych osiągnięciach.

YAMAHA dostarcza kompleksową linię produktów: od jednoosiowych robotów przez manipulatory wieloosiowe, SCARA po przenośniki liniowe co pozwala na automatyzację zróżnicowanych zakładów produkcyjnych. Oferta ta jest wciąż udoskonalana w kierunku zwiększania wydajności i jakości koniecznej i funkcjonowania w coraz bardziej złożonych i zróżnicowanych zakładach produkcyjnych.

LCMR200 – główne cechy

1) Ruch z dużą prędkością, bardzo precyzyjne zatrzymanie i pozycjonowanie

Napęd bezpośredni poprzez silnik liniowy umożliwia ruch z dużą prędkością, bardzo dokładne zatrzymanie i pozycjonowanie.

2) Solidna struktura

Prawie cała struktura modułu jest montowana bezpośrednio na ramie, dając podstawę prowadnicy liniowej. Prowadnica liniowa i szyna karetki zostały powiększone i wzmocnione, przy zachowaniu tej samej wielkości całkowitej modułu.

3) Większa elastyczność instalacji

Przewody elektryczne mogą być wyprowadzane zarówno z przodu jak i z tyłu modułu co zwiększa stopień swobody w instalacji i poprawia efektywność systemu przy tworzeniu linii powrotnych.

4) Nowy moduł do obsługi cyrkulacji karetek

Nowy moduł do obsługi cyrkulacji karetek znacznie upraszcza utrzymanie dokładności transferu.

5) Kontroler YHX wyposażony w nową funkcję Standard Profile

Dzięki wykorzystaniu standardowego profilu w sterowniku YHX, klienci nie muszą tworzyć programów drabinkowych w sterowniku YHX. Pozwala to również na sterowanie robotem LCMR200 i jednoosiowym jako pozycjonerem z nadrzędnego sterownika PLC.

O sekcji FA YAMAHA Robots

Yamaha Motor Factory Automation Section (FA Section), to dział Yamaha Motor Robotics Business Unit w korporacji Yamaha Motor. Dział specjalizuje się w dostarczaniu uniwersalnych, precyzyjnych robotów przemysłowych dla potrzeb związanych z precyzyjną automatyzacją.

Dzięki swoim korzeniom we wprowadzaniu opracowywaniu robotów do montażu motocykli YAMAHA, dział ten ma ponad 35 lat doświadczenia w rozwiązywaniu problemów związanych z automatyzacją, od tych największych po najmniejsze. Robotom przemysłowym YAMAHA zaufały wiodące firmy na całym świecie, prowadzące tak różnorodną działalność, jak produkcja półprzewodników i montaż produktów elektronicznych, sprzętu gospodarstwa domowego, komponentów samochodowych i dużych paneli ciekłokrystalicznych.

Yamaha Motor FA Section oferuje kompatybilną gamę rozwiązań w zakresie montażu robotów, w tym robotów jednoosiowych, SCARA, kartezjańskich i wieloosiowych. Innowacje, takie jak moduł przenośnika liniowego LCM100; bezwibracyjny, zajmujący mniej miejsca i bardziej wszechstronny następca konwencjonalnych przenośników taśmowych i rolkowych, nadal wyznaczają trendy automatyzacji. Podstawowe konstrukcje robotów, jak również kluczowe komponenty i kompletne systemy są produkowane we własnym zakresie, co zapewnia stałą jakość i kontrolę nad czasem realizacji.

Wyłącznym dystrybutorem urządzeń YAMAHA Robots na Polskę, Chorwację, Słowenię, Serbię, Macedonię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Rumunię i Bułgarię jest RENEX Group. Roboty można przetestować w warunkach symulowanych linii produkcyjnych w Centrum Technologicznym RENEX we Włocławku.

Więcej na www.renexrobotics.plUtworzono: / Kategoria:
 • Autor: RENEX Group
 • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
 • Profil Autora
 • http://www.renex.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • 1,000 PLN
  Zdobądź wiedzę i bądź pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Nie musisz przekopywać się przez tony katalogów i instrukcji. Oferujemy Ci kompleksowy system szkoleń, który sprawi, że najpierw zbudujesz fundamenty swojej wiedzy, a później pod okiem n...
  Czas trwania: 7h - 14 h
  Link: Terminy
 • SIMATIC PN/MF Coupler zapewnia wymianę danych pomiędzy max. 1 sterownikiem PLC na stronę sieci posiada redundantne zasilanie oraz możliwość połączenie sieci Ethernet poprzez SIMATIC BusAdapter (BA). SIMATIC PN/MF Coupler (6ES7158-3MU10-0XA0...
 • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
 • Wyświetlacz słupkowy ITP15 jest kompaktowym wskaźnikiem procesowym, który wizualizuje analogowy sygnał wejściowy w zakresie od 0 do 100% z 10 słupkami po 10%. Sygnałem wejściowym może być liniowy sygnał napięciowy 0 (2) -10 V lub sygnał prą...
 • Czym jest PRRT? PRRT oznacza Power Remote Reset Technology, opatentowaną funkcję, którą posiadają wybrane switche przemysłowe PoE i media konwertery firmy Antaira. Prezentowana funkcja umożliwia łatwe zresetowanie zasilanego urządzenia w zd...