Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/06/xinje_1.jpg

XINJE – nowy gracz na rynku automatyki


XINJE – bardzo możliwe, że pierwszy raz spotykasz się z tą marką. Nie jest ona jeszcze popularna w Polsce, za to bardzo znana i ceniona na rynku azjatyckim. Firma produkcyjna Xinje dąży do tego, aby stać się pierwszorzędnym na świecie dostawcą inteligentnych i kompleksowych rozwiązań automatyki przemysłowej. W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów Xinje jest T-Matic Grupa Computer Plus. Poznaj Xinje!

Produkty, które możesz wykorzystać naprawdę w każdej aplikacji

W ofercie Xinje znajdziemy główne grupy produktowe: sterowniki PLC, panele HMI oraz napędy. Dodatkowo Xinje oferuje moduły i akcesoria komunikacyjne dedykowane swoim produktom.

Sterowniki PLC Xinje

Programowalne sterowniki logiczne marki Xinje wyróżnia duża funkcjonalność w bardzo przystępnej cenie. Szeroka gama dostępnych modeli pozwala na zastosowanie ich od małych aplikacji po te zaawansowane. Pośród sterowników PLC znajdziemy zarówno proste sterowniki kompaktowe jak i zaawansowane technologicznie sterowniki modułowe.

Na potrzeby różnych aplikacji w ofercie znajdują się sterowniki serii:

 • XC – do prostych i średnio-zaawansowanych aplikacji sterowania, układów regulacji oraz sterowania silnikami krokowymi i serwomotorami, budowa kompaktowa, ze względu na koniec produkcji do nowych aplikacji producent zaleca wykorzystywanie sterowników serii XD,
 • XD – ulepszona wersja poprzedniej serii, do średnio-zaawansowanych i zaawansowanych aplikacji sterowania, idealna w procesach powtarzalnych z aplikacjami wymagającymi obróbki danych, budowa kompaktowa,
 • XL – ultracienkie sterowniki kompaktowe przeznaczone do średniozaawansowanych aplikacji sterowania, szaf sterowniczych o ograniczonej przestrzeni i aplikacji wykorzystujących zegar czasu rzeczywistego RTC,
 • XG – najbardziej zaawansowane technicznie sterowniki przeznaczone do zaawansowanych procesów sterowania z dużym potencjałem rozbudowy, możliwość sterowania 32 osiami z wykorzystaniem magistrali EtherCAT.

Sterowniki PLC Xinje sprawdzą się również, jako zamienniki popularnych modeli sterowników innych producentów.

Panele operatorskie Xinje

Xinje oferuje szeroką gamę paneli operatorskich. Od monochromatycznych paneli HMI do podstawowych zastosowań serii OP do dotykowych paneli serii TG, po wersję mobilną panelu operatorskiego serii MTG pozwalającego na bezprzewodową łączność panelu ze sterownikiem PLC. W ofercie znajdują się także zintegrowane w jednej obudowie kompaktowe rozwiązania typu HMI+PLC (panel operatorski i sterownik programowalny), które pozwalają oszczędzić miejsce zachowując pełną funkcjonalność sterownika PLC i panelu HMI.

Serwomotory i serwowzmacniacze Xinje

W ofercie Xinje znajdują się systemy serwo, które składają się z serwomotorów, dopasowanych do potrzeb każdej aplikacji oraz serwo-wzmacniaczy pozwalających na sterowanie serwomotorami.

Produkty te wyróżniają się:

 • wysoką jakością i wydajnością,
 • przystępną ceną,
 • przyjazną użytkownikowi obsługą.

Czas uruchomienia jest skracany do minimum dzięki zestawom fabrycznym. Konfiguracja fabryczna pozwala na natychmiastowe uruchomienie urządzenia w trybie sterowania pozycją. Możliwy jest także prosty wybór innego trybu sterowania, dzięki zmianie pojedynczego parametru.

Serwonapędy Xinje pozwalają na sterowanie pozycją, prędkością oraz momentem obrotowym. Sprawia to że w zależności od potrzeb jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni tryb do aplikacji. Zastosowanie serwonapędów Xinje nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej do uzyskania podstawowej funkcjonalności.

Serwo-wzmacniacze Xinje zostały wyposażone w szereg konfigurowalnych wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych. Dzięki temu możemy wysyłać sygnały ze sterownika PLC do napędu i odbierać określone informacje. W wymagających zastosowaniach możliwe jest dołączenie dodatkowego rezystora hamującego.

Obejrzyj film o produktach Xinje i dowiedź się więcej

Darmowe dedykowane środowisko programistyczne

Zwykle cena sterownika PLC nie jest jedynym kosztem w jego nabyciu. Niezbędna jest również licencja do oprogramowania. Chociaż ceny urządzeń systematycznie spadają, to koszty oprogramowania rosną.

Produkty Xinje posiadają darmowe, dedykowane środowisko programistyczne. Kupując produkty Xinje: sterownik, panel operatorski lub serwonapęd otrzymasz w pakiecie oprogramowanie pozwalające na konfigurację i programowanie zupełnie za darmo. Do sterowników – XCPPro (lub XDPPro) oraz do paneli operatorskich – TouchWin Edit Tool (lub OP20 Edit Tool).

Środowisko programowania sterowników PLC pozwala na tworzenie programu w dwóch językach LAD (drabinkowy) lub IL (lista instrukcji). Oprogramowanie oferuje narzędzia do wygodnego zarządzania strukturą tworzonego programu, poprzez grupowanie, opisywanie jego fragmentów oraz obszerną bibliotekę instrukcji.

Środowisko programowania paneli HMI pozwala na budowanie zaawansowanych wizualizacji zawierających ekrany, okna, przyciski, lampki, przyciski funkcyjne, trendy, alarmy, receptury,
skrypty pisane w języku C i wiele innych.  Oprogramowanie posiada bogatą bibliotekę symboli, które można rozszerzać o własne grafiki.

Kontakt

Więcej informacji o produktach tej marki znajdziesz na stronie internetowej Xinje. Jeśli masz jakieś pytanie, skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktowy.Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: T-Matic Grupa Computer Plus Sp. z o.o.
 • Dostarczamy firmom i instytucjom nowoczesne rozwiązania kompleksowo wykorzystujące najnowsze technologie gromadzenia, przetwarzania, zarządzania i udostępniania informacji, danych, dokumentów i wiedzy. Naszym celem jest aby dostarczane przez nas rozwiązania przynosiły korzyści ekonomiczne współpracującym z nami klientom. Efekt ten osiągamy łącząc światowej klasy technologie oraz partnerski model współpracy, który pozwala nam w pełni rozumieć potrzeby naszych klientów.
 • Profil Autora
 • https://computerplus.com.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Autor: Paweł Wiącek, Kierownik Produktu Czujniki Przemysłowe, SICK Sp. Z o.o. SLT – Smart Light Tower, czyli inteligentna optyczna kolumna sygnalizacyjna pracująca po IO-Link   SLT zapewnia elastyczność w wizualizacji przebiegu procesó...
 • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
 • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
 • ITP14 to uniwersalny wyświetlacz procesowy do monitorowania i kontroli procesów przemysłowych. To urządzenie ma zwartą, znormalizowaną konstrukcję i pasuje do standardowego otworu montażowego ⌀22,5 mm na lampy sygnalizacyjne. Zapewnia to sz...
 • 1,000 PLN
  Zdobądź wiedzę i bądź pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Nie musisz przekopywać się przez tony katalogów i instrukcji. Oferujemy Ci kompleksowy system szkoleń, który sprawi, że najpierw zbudujesz fundamenty swojej wiedzy, a później pod okiem n...
  Czas trwania: 7h - 14 h
  Link: Terminy
 • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....