Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Wyzwania w produkcji żywności i napojów

W przyszłości przemysł będzie powiązany w większym stopniu z decentralizacją i kontrolą procesu. Maksymalna wydajność oraz mnogość wariantów produktów wiążą się z koncepcją Industry 4.0. Systemy produkcyjne muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, a proces nadzorują inteligentne czujniki. Szczególną uwagę przy decentralizacji sterowania kładzie się na przeniesieniu pewnych funkcji na czujniki. SICK oferuje czujniki, systemy oraz kompleksowe rozwiązania do branży spożywczej i opakowalnictwa, dopasowane do szybko zmieniających się wymagań. Spełniają one wymagające standardy oraz zasady bezpieczeństwa.

Elastyczna automatyzacja – Wykrywanie i Pomiar

Różnorodne wersje produktów oraz indywidualne zapotrzebowania klientów wymagają elastycznych maszyn i szerokiego spektrum inteligentnych czujników, celem wykrywania obiektów, czy pomiarów wielkości i parametrów fizycznych. Smart Sensors firmy SICK wyposażone m.in. w zautomatyzowane funkcje uczenia i diagnostyki wnoszą znaczący wkład w przyszłość automatyki. Konserwacja i diagnostyka zapobiegawcza obniża ryzyko przestojów. Smart Tasks zwiększają wydajność – właściwa informacja w odpowiednim czasie, bezpośrednio z czujnika. Tworzy to rzeczywistość Industry 4.0

Bezpieczeństwo – Zabezpieczenie

Modułowa budowa nowoczesnych maszyn pakujących i zakładów wymaga pomysłu na inteligentne i elastyczne zapewnienie bezpieczeństwa. Bezpieczne rozwiązania SICK zapewniają bezpieczeństwo personelowi i maszynom, optymalizację produkcji oraz obniżają MACHINE FOOTPRINT REQUIREMENTS. Naszym nadrzędnym zadaniem jest rozwój i oferowanie bezpiecznych technologii serwisowych, które są znormalizowane na całym świecie. Zaliczają się do tego uruchomienia, naprawy i modernizacje. SICK jako akredytowane centrum inspekcji oferuje inspekcje w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na całym świecie, zgodne z obecnymi standardami i regulacjami.

Zobacz portfolio naszych czujników

Kontrola jakości – Monitoring i Kontrolowanie

We wszystkich obszarach przemysłu opakowaniowego związanego z farmaceutyką, produkcją kosmetyków, żywności i napojów, dóbr gospodarstwa domowego czy higieny, utrzymanie wysokiej jakości jest jednym z kluczowych celów. Celem zapewnienia wysokiej jakości przy osiąganiu wysokiej wydajności linii i maszyn, wymagany jest odpowiedni system kontroli jakości. Czy jest to technologia standardowych czujników, kompletny system lub usługi, SICK oferuje najwyższy poziom wiedzy i wykonania inteligentnych rozwiązań, opartych na czujnikach we wszystkich obszarach branży.

Identyfikacja i Śledzenie

Pewna identyfikacja obiektów jest podstawą śledzenia produktów o dużych seriach. Rozwiązania w postaci kompletnych systemów są wymagane przy gospodarce magazynowej czy zarządzaniu opakowaniami wielokrotnego użytku.

Rozwiązania o wysokim stopniu higieniczności

Brak osadów i zabrudzeń oznacza brak zagrożeń dla produktu: To prosta zasada jeśli chodzi o linie produkujące żywność, napoje czy farmaceutyki. Rozwiązania czujnikowe w wykonaniu higienicznym są zgodne z rekomendacjami EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group). SICK oferuje systemową sterylność powiązaną z wysoką funkcjonalnością w aplikacjach typu Track & Trace, bezpieczeństwa, kontroli jakości i elastycznej automatyzacji.