Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/09/sick_photo_6.jpg

Wyzwania w produkcji żywności i napojów


W przyszłości przemysł będzie powiązany w większym stopniu z decentralizacją i kontrolą procesu. Maksymalna wydajność oraz mnogość wariantów produktów wiążą się z koncepcją Industry 4.0. Systemy produkcyjne muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, a proces nadzorują inteligentne czujniki. Szczególną uwagę przy decentralizacji sterowania kładzie się na przeniesieniu pewnych funkcji na czujniki. SICK oferuje czujniki, systemy oraz kompleksowe rozwiązania do branży spożywczej i opakowalnictwa, dopasowane do szybko zmieniających się wymagań. Spełniają one wymagające standardy oraz zasady bezpieczeństwa.

Elastyczna automatyzacja – Wykrywanie i Pomiar

Różnorodne wersje produktów oraz indywidualne zapotrzebowania klientów wymagają elastycznych maszyn i szerokiego spektrum inteligentnych czujników, celem wykrywania obiektów, czy pomiarów wielkości i parametrów fizycznych. Smart Sensors firmy SICK wyposażone m.in. w zautomatyzowane funkcje uczenia i diagnostyki wnoszą znaczący wkład w przyszłość automatyki. Konserwacja i diagnostyka zapobiegawcza obniża ryzyko przestojów. Smart Tasks zwiększają wydajność – właściwa informacja w odpowiednim czasie, bezpośrednio z czujnika. Tworzy to rzeczywistość Industry 4.0

Bezpieczeństwo – Zabezpieczenie

Modułowa budowa nowoczesnych maszyn pakujących i zakładów wymaga pomysłu na inteligentne i elastyczne zapewnienie bezpieczeństwa. Bezpieczne rozwiązania SICK zapewniają bezpieczeństwo personelowi i maszynom, optymalizację produkcji oraz obniżają MACHINE FOOTPRINT REQUIREMENTS. Naszym nadrzędnym zadaniem jest rozwój i oferowanie bezpiecznych technologii serwisowych, które są znormalizowane na całym świecie. Zaliczają się do tego uruchomienia, naprawy i modernizacje. SICK jako akredytowane centrum inspekcji oferuje inspekcje w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na całym świecie, zgodne z obecnymi standardami i regulacjami.

Zobacz portfolio naszych czujników

Kontrola jakości – Monitoring i Kontrolowanie

We wszystkich obszarach przemysłu opakowaniowego związanego z farmaceutyką, produkcją kosmetyków, żywności i napojów, dóbr gospodarstwa domowego czy higieny, utrzymanie wysokiej jakości jest jednym z kluczowych celów. Celem zapewnienia wysokiej jakości przy osiąganiu wysokiej wydajności linii i maszyn, wymagany jest odpowiedni system kontroli jakości. Czy jest to technologia standardowych czujników, kompletny system lub usługi, SICK oferuje najwyższy poziom wiedzy i wykonania inteligentnych rozwiązań, opartych na czujnikach we wszystkich obszarach branży.

Identyfikacja i Śledzenie

Pewna identyfikacja obiektów jest podstawą śledzenia produktów o dużych seriach. Rozwiązania w postaci kompletnych systemów są wymagane przy gospodarce magazynowej czy zarządzaniu opakowaniami wielokrotnego użytku.

Rozwiązania o wysokim stopniu higieniczności

Brak osadów i zabrudzeń oznacza brak zagrożeń dla produktu: To prosta zasada jeśli chodzi o linie produkujące żywność, napoje czy farmaceutyki. Rozwiązania czujnikowe w wykonaniu higienicznym są zgodne z rekomendacjami EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group). SICK oferuje systemową sterylność powiązaną z wysoką funkcjonalnością w aplikacjach typu Track & Trace, bezpieczeństwa, kontroli jakości i elastycznej automatyzacji.Utworzono: / Kategoria: , ,
  • Autor: SICK Sp. z o.o.
  • Od przeszło 70 lat dostarczamy produkty i systemy automatyki. Świadczymy także wsparcie techniczne oraz serwis dotyczący rozwiązań do każdej fazy produkcji w wielu branżach przemysłu takich jak: - automatyka przemysłowa, - logistyka, - automatyka procesowa. Nasz serwis oprócz konfiguracji i uruchomienia zaawansowanych produktów oraz gotowych systemów, proponuje również kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia projektów i ich realizacji zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.
  • Profil Autora
  • http://www.sick.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTYSICK Sp. z o.o.