Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/09/wyłączniki-zawiasowe-artykuł-1200.jpg

Wyłączniki zawiasowe Pizzato serii HP i HX


Firma Pizzato posiada w swojej ofercie wyłączniki zawiasowe, które łączą w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz estetyczny design.

Wyłącznik bezpieczeństwa jest ukryty w mechanicznym zawiasie, co sprawia, że urządzenie świetnie się prezentuje, a zabezpieczenie ciężej obejść. Dzięki montażowi bez widocznych śrub wyłącznik idealnie wkomponuje się w konstrukcje nowocześnie wyglądających maszyn. Dostępne są również czysto mechaniczne zawiasy, które pełnią rolę wspomagającą wyłącznik w przypadku drzwi i osłon o dużych rozmiarach (np. 800×1600 mm lub 1000×2500 mm).

Regulacja punktu pracy i kąta zadziałania

Punkt pracy wyłącznika można dostosować za pomocą śrubokrętu płaskiego. Regulacja punktu pracy pozwala poprawnie ustawić wyłącznik w przypadku pracy z nieprecyzyjnie dopasowanymi do siebie osłonami. Po ustawieniu wyłącznika należy zatkać otwór do regulacji zaślepką (VF AC7032). Na zamówienie dostępne są również wyłączniki zawiasowe o kącie zadziałania, który jest wielokrotnością kąta 15° (np. 45° lub 90°). Zmiana kąta zadziałania nie ma wpływu na maksymalny zakres mechanicznego działania wyłącznika, który wynosi 180°.

Wyjścia kablowe

Wyłączniki zawiasowe serii HP i HX mogą posiadać przewód wyprowadzony od góry, od dołu, a także z tyłu wyłącznika. Wyprowadzenie przewodu z tyłu pozytywnie wpływa na estetykę urządzenia ze względu na to, że przewód jest niewidoczny z zewnątrz. Dostępnych jest wiele przewodów oraz złączy, aby jak najlepiej dopasować wyłącznik do stawianych mu wymagań. Dostępne są m. in.,: złącza M12, przewody poliuretanowe, przewody PVC, przewody kolejowe i inne.

Stopień ochrony IP67 i IP69k

Wyłączniki zawiasowe Pizzato serii HP i HX pozytywnie przeszły testy zanurzeniowe IP67 wg IEC 60529. Urządzenia mogą osiągnąć również stopień ochrony IP69k, gdy przewody zostaną poprowadzone w peszlu. Urządzenia zostały przetestowane pod względem stopnia ochrony IP69k zgodnie z normą ISO 20653 przy użyciu strumienia wody o ciśnieniu 100 atmosfer i temperaturze 80°C.

Wersje dla osłon szklanych lub poliwęglanowych

Do montażu na osłonach szklanych lub poliwęglanowych bez ramek dostępne są specjalnie ukształtowane wyłączniki. Szersze ramię zawiasu i odpowiednio rozstawione punkty mocowania zapobiegają powstawaniu pęknięć spowodowanych wierceniem otworów zbyt blisko krawędzi osłony.

Wyłączniki zawiasowe serii HX

Wyłączniki zawiasowe serii HX są wykonane ze stali nierdzewnej austenitycznej ANSI316L. Sprawdzą się one idealnie w środowiskach, gdzie wymagana jest czystość i higiena oraz wysoka odporność na działanie wody, np. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym lub morskim. Wyłączniki serii HX wykonane są z materiałów o zwiększonej grubości oraz wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Wyłącznik jest w stanie wykonać milion cykli operacyjnych bez smarowania przy obciążeniu osiowym wynoszącym nawet do 2000 N oraz obciążeniu promieniowym aż do 600 N. Wyłączniki serii HX posiadają również laserowo grawerowane oznaczenia, co sprawia, że napisy są trwałe i czytelne.

Elektroniczny blok stykowy

Wyłączniki zawiasowe serii HX mogą zostać wyposażone w blok stykowy, który posiada elektroniczne monitorowane wyjścia bezpieczeństwa. Wyłączniki z blokiem elektronicznym są wyposażone w cztery diody sygnalizacyjne LED na obudowie. Każda dioda reprezentuje konkretną funkcję wyłącznika zawiasowego, co znacznie ułatwia na proces regulacji punktu zadziałania, bo instalator widzi od razu w którym momencie i przy jakim kącie zaświeci się dioda odpowiadająca funkcji „ACT”. Oprócz diody „ACT” Na obudowie znajdują się również trzy inne diody LED: jedna sygnalizuje stan wejść, druga sygnalizuje stan wyjść, a trzecia sygnalizuje czy do urządzenia jest doprowadzone napięcie i czy funkcjonuje ono prawidłowo. Przy łączeniu szeregowym wielu urządzeń diody umożliwiają identyfikację przerw w układzie bezpieczeństwa lub błędów wewnętrznych urządzeń, ponieważ informacja na temat zadziałania wyłącznika wyświetlana jest bezpośrednio przez konkretną diodę bez konieczności identyfikowania sekwencji migania itp.

Maksymalny poziom bezpieczeństwa

Wyłączniki zawiasowe serii HX BEE1 pozwalają stworzyć układ bezpieczeństwa o maksymalnym poziomie bezpieczeństwa PL e oraz SIL 3 nawet przy zastosowaniu aż 32 urządzeń w połączeniu szeregowym. Aby to osiągnąć, dwa elektroniczne wyjścia bezpieczeństwa OSSD ostatniego urządzenia w szeregu muszą zostać podłączone do odpowiedniego modułu bezpieczeństwa (np. Pizzato CS-AR). Wyłączniki zawiasowe Pizzato serii HX mogą zostać połączone również z innymi urządzeniami bezpieczeństwa Pizzato. Opcja ta umożliwia stworzenie układu bezpieczeństwa zawierającego różne urządzenia, np. stworzenie układu bezpieczeństwa łączonego szeregowo, składającego się z wyłączników zawiasowych ze stali nierdzewnej (np. HX BEE1), wyłączników bezpieczeństwa z technologią RFID (np. seria ST), elektrorygli (np. seria NG) przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa PL e SIL 3.

Więcej informacji na stronie INSTOMUtworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: INSTOM sp. z o.o.
  • Firma INSTOM została założona w 1992 roku w Łodzi i prowadzi działalność w dwóch obszarach: zabezpieczenia i automatyka budynkowa oraz automatyka przemysłowa. Dział automatyki przemysłowej skupiony jest na handlu urządzeniami związanymi z bezpieczeństwem pracy maszyn, sygnalizacją i systemami optymalizacji procesów produkcyjnych.
  • Profil Autora
  • http://www.instom.com.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Selektor napędów Panasonic umożliwia przeglądanie napędów z serii MINAS, wyszukiwanie ich w prosty sposób, a nawet porównywanie ze sobą. Dzięki wyszukiwaniu po słowach kluczowych i przy użyciu funkcji filtrowania, potrzeba zaledwie sekund a...
  • SICK oferuje całą gamę elektronicznych przetworników pomiarowych ciśnienia i presostatów, które ze względu na inteligentne i wszechstronne możliwości konfiguracji dają się optymalnie dopasować do indywidualnych wymagań klienta. W typowy dla...
  • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
  • Rozwiązania wizyjne nadają się idealnie do zautomatyzowanych zadań kontrolnych i pomiarowych. Kamery wizyjne 2D i 3D firmy SICK sprawdzają się w ogromnej ilości aplikacji, polegających na pomiarze, lokalizacji, kontroli i identyfikacji. Nas...
  • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
  • PR200 to uniwersalne i łatwe w obsłudze urządzenie zaprojektowane w plastikowej obudowie do montażu na szynie DIN jako alternatywa dla PLC. Przekaźnik jest dostępny w kilku wersjach dla napięcia stałego i przemiennego. Jest wyposażony w cyf...INSTOM sp. z o.o.