Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Webinary z EMT-SYSTEMS

 

Programowalna diagnostyka w SIMATIC S7-1500/S7-1200

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez trenerów EMT-Systems. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w wydarzeniach.

W programie:
1. Programowalna diagnostyka PLC w SIMATIC S7-1500/S7-1200
2. Predictive maintenance w oparciu o specjalistyczne funkcje sprzętowe oraz bloki organizacyjne
3. Detekcja odłączenia/podłączenia urządzeń w sieciach PROFINET/PROFIBUS
4. Zabezpieczenie programu przed błędami programisty
5. Narzędzia do pracy z projektem – wykresy, backupy, snapshoty

Zagadnienia:
✅ Implementacja systemu komunikatów tekstowych oparciu o bloki przerwań diagnostycznych
✅ Przegląd narzędzi diagnostycznych środowiska TIA Portal dla sterowników S7-1500/S7-1200
✅ Możliwości sprzętowe modułów S7-1500/S7-1200 pod kątem zdarzeń diagnostycznych
✅ Wykorzystanie zaawansowanych funkcji programowych do archiwizacji alarmów
✅ Wykorzystanie wykresów Traces do automatycznej detekcji sytuacji alarmowych w procesie

Spotkania z tego zakresu poprowadzi mgr inż. Marcin Podsiadły. Programista systemów sterowania specjalizujący się w programowaniu sterowników PLC w środowisku SIEMENS TIA Portal. Wiedzę i praktyczne umiejętności zdobywał w trakcie tworzenia i uruchamiania nowych instalacji zarówno w kraju, jak i za granicą, gdzie do jego obowiązków należało programowanie sterowników PLC i paneli operatorskich HMI, konfiguracja urządzeń automatyki, praca z sieciami przemysłowymi. Doświadczenie zdobywał także w trakcie pracy w dziale Badań i Rozwoju przy projektowaniu systemów nawigacji dla automatycznych wózków samojezdnych AGV. Zwycięzca pierwszej edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC, organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Z tytułu doświadczenia tworzy dla EMT-Systems nowe dokumentacje szkoleniowe obejmujące zarówno kursy eksperckie, jak i kursy programowania sterowników PLC na poziomach podstawowych i zaawansowanych.

Zaawansowane programowanie & funkcje technologiczne SIMATIC S7-1500/S7-1200

Podczas webinaru:
✅ Poznasz obiekty technologiczne w TIA Portal dla S7-1500/S7-1200
✅ Nauczysz się wykorzystania cyfrowego bliźniaka w zakresie prac projektowych na etapie offline’u
✅ Dowiesz się, jak zarządzać niestandardowymi typami danych – praca z szablonami
✅ Poznasz uniwersalne funkcje programowe do obsługi osi
Zagadnienia:
🔥 Cyfrowy bliźniak – zastosowania i możliwości pod kątem uruchomienia funkcji technologicznych w TIA Portal
🔥 Speed axis – konfiguracja i uruchomienie osi w trybie prędkościowym z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka
🔥 PID_Compact – konfiguracja i uruchomienie regulatora PID na przykładzie procesu chłodzenia lub ogrzewania z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka
🔥 Tworzenie uniwersalnych bloków funkcyjnych do obsługi osi
🔥 Szablony danych – uniwersalne i skalujące się bloki programowe
Spotkanie poprowadzi mgr inż. Marcin Podsiadły.

Utrzymanie ruchu 4.0 – strategie utrzymania ruchu w kontekście idei Przemysłu 4.0

Zakres tematyczny:
✅ Proaktywne, predykcyjne i preskryptywne utrzymanie ruchu
✅ Metody predykcyjnego utrzymania ruchu
✅ Geneza, diagnoza i prognoza
✅ Metody inżynierii wiedzy w UR 4.0
✅ Systemy informatyczne w UR 4.0
Spotkanie poprowadzi dr hab. inż. Marek Fidali, ekspert i promotor koncepcji Przemysłu 4.0 w obrębie swojej specjalizacji – Predictive Maintenance. Redaktor naczelny czasopisma „Utrzymanie Ruchu”, a także właściciel firmy inżynierskiej oferującej innowacyjne i dopasowane rozwiązania techniczne dla przemysłu. Obszar zainteresowań zawodowych i badawczych obejmuje: stosowanie metod szeroko pojętej diagnostyki technicznej w tym termografii, wibroakustyki, metod przetwarzania i analizy sygnałów oraz obrazów, a także analizy modalnej i systemów pomiarowych.

PROFINET – wprowadzenie do konfiguracji i diagnostyki

Spotkanie poprowadzi certyfikowany inżynier Profinet, dr inż. Jacek Stój – ekspert z zakresu Informatyki Przemysłowej z 15-letnim doświadczeniem w zakresie projektowania, konfiguracji oprogramowania, modernizacji oraz utrzymania przemysłowych systemów komputerowych. Posiada kwalifikacje w szerokim zakresie: sterowniki PLC, sieci komunikacyjne, systemy SCADA, MES, systemy wbudowane, systemy monitoringu (w tym oparte o sieć GSM). Specjalizuje się w produktach Siemens SIMATIC S7 300/400, STEP 7, sieciach PROFIBUS, PROFINET oraz rozwiązaniach sprzętowych i programowych wielu innych producentów (m.in. GE IP, Beckhoff). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej związanej z systemami przemysłowymi, w tym w prowadzeniu warsztatów i szkoleń.

Układy współrzędnych robotów przemysłowych ABB – uproszczenie czy komplikacja?

Spotkanie poprowadzi Wojciech Szulc.
Wojtek zaprojektował i stworzył pierwszy system platformy szkoleniowej dla robotów przemysłowych zaczynając od robota ABB IRB1200. Podczas pracy integratorskiej czynnie uczestniczył w uruchamianiu linii przemysłowej Land Rovera Discovery oraz modelu Defender w zakładzie JLR Nitra na Słowacji (panel boczny prawy, panel boczny lewy, sekcja dachowa; 15 Sterowników PLC, 90 robotów przemysłowych ABB). Prowadził proces certyfikacji CE zrobotyzowanego stanowiska edukacyjnego dla Politechniki Śląskiej oraz opracował pełną dokumentację stanowiska. Uruchomił i wyszkolił zespół pomiarowy składający się z 3 osób, wykonywał pomiary baz i narzędzi robotów przemysłowych na liniach: Sindelfingen Daimler S-Class, Zwickau VW ID.3, Emden VW Arteon Shooting Break, Bremen Daimler C-Class, gdzie pracował również w charakterze robotyka. Supportował wirtualne uruchomienie dla projektu VW T7 Hannover z zakresu robota ABB. W EMT-Systems Wojtek prowadzi szkolenia z zakresu Programowania Robotów Przemysłowych ABB.

Organizator

EMT-Systems

EMT-Systems

Największy i najbardziej kompleksowy ośrodek SZKOLEŃ TECHNICZNYCH w Polsce. 45 nowoczesnych sal szkoleniowych i laboratoriów wyposażonych w rzeczywiste maszyny i urządzenia przemysłowe różnych producentów. Unikalne stanowiska szkoleniowe zbudowane z KOMPONENTÓW PRZEMYSŁOWYCH. Wyselekcjonowani TRENERZY Z DOŚWIADCZENIEM w przemyśle.