Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Webinary Mitsubishi Electric

Webinary Mitsubishi Electric

Zapraszamy na kolejny tydzień z webinarami Mitsubishi Electric. Poniżej dostępne są linki rejestracyjne oraz program spotkań. Pamiętaj też, że po każdym spotkaniu dostaniesz link do nagrania!

10.06.2020 – Sterowanie falownikiem – pozycjonowanie oraz funkcja PLC

Podczas webinara zaprezentujemy praktyczne podejście do realizacji zaawansowanych funkcji pozycjonowania. W czasie prezentacji zostaną omówione najważniejsze różnice w funkcjonalnościach między poszczególnymi seriami falowników. Zgłębiona zostanie wiedza na temat realizacji funkcji pozycjonowania z wykorzystaniem opcjonalnej karty enkoderowej. Zaprezentujemy również możliwość sterowania falownikiem za pomocą wbudowanego sterownika PLC.

 • Przegląd funkcjonalności poszczególnych serii przetwornic
 • Podstawowe parametry pracy
 • Konfiguracja karty enkoderowej
 • Uruchomienie Trybu wektorowego
 • Realizacja tabeli pozycji
 • Wykorzystanie wbudowanego PLC do sterowania falownikiem

17.06.2020 – iQ-F Simple Motion cz.3 – Nóż obrotowy

To już kolejne spotkanie z serii: iQ-F- Simple Motion.  Pierwsze dwie części miały na celu wprowadzenie do zagadnień sterowania serwonapędami typu B. Na trzecim spotkaniu zajmiemy się pisaniem programu do uruchomienia aplikacji „nóż obrotowy”. W ten sposób pokazujemy, że stosując serwonapędy typu B jesteśmy w prosty sposób w stanie uruchomić aplikację w ciągu trzech spotkań.

 • Przypomnienie (szybka powtórka) poprzednich spotkań.
 • Wprowadzenie do świata wirtualnego serwonapędów.
 • Omówienie działania noża obrotowego (założenia, implementacja).
 •  Przykład wygenerowania krzywki wirtualnej do zaproponowanego przykładu aplikacji noża obrotowego.
 •  Wykorzystanie symulatora Simple Motion do sprawdzenie poprawności aplikacji.

19.06.2020 – Konfiguracja przekaźników bezpieczeństwa FX5-SF ze sterownikami FX5

Bezpieczeństwo w maszynie bez kompromisów wobec wydajności. Dzięki nowym modułom rozszerzeniowym FX5-SF, kompaktowy FX5 w bardzo prosty sposób rozszerza swoją funkcjonalność o funkcje bezpieczeństwa. Aby to zrealizować wystarczy nam jeden przekaźnik. Dzięki wbudowanym programom możemy przypisać różne schematy działania wejściom i wyjściom. Eliminuje to konieczność stosowania różnych przekaźników dla różnych funkcji. Zwiększamy diagnostykę, zmniejszamy okablowanie, otrzymujemy lepszą maszynę.

Podczas spotkania zaprezentujemy schemat integrowania przekaźnika w kilku krokach:

 • Prosty program dostarczający schemat okablowania naszej aplikacji.
 • Konfigurowanie modułu bezpieczeństwa.
 • Diagnostyka i statusy w GXWorks3.

Śledź nasz kalendarz, aby być na bieżąco – https://mitsubishielectric.clickmeeting.com

Organizator

Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric należy do czołówki światowych przedsiębiorstw branży elektrotechnicznej i elektronicznej. Koncern działa w ponad 120 krajach, oferując swoim klientom rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej. Firma oferuje wysoce zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania o najlepszej jakości: ● sterowniki PLC ● panele operatorskie HMI ● zaawansowane roboty przemysłowe MELFA ● technologie serwo oraz motion ● przetwornice częstotliwości ● aparaturę łączeniową niskiego napięcia ● kompletne rozwiązania CNC. Ponadto, klienci mogą liczyć na: ● wykwalifikowany serwis ● kadrę inżynierską odpowiedzialną za wsparcie techniczne ● profesjonalne szkolenia ● branżowe konferencje.