Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Webinarium – responsywne interfejsy SCADA/HMI bez programowania

Webinarium – responsywne interfejsy SCADA/HMI bez programowania

Zapisz się na webinarium dotyczące oprogramowania ICONICS GENESIS64 – najnowocześniejszego oprogramowania SCADA na rynku.

Zobacz, jak proste i szybkie może być tworzenie funkcjonalnych interfejsów graficznych – zarówno ekranów HMI, jak i aplikacji mobilnych oraz w pełni skalowalnych aplikacji wielo-monitorowych.

Dzięki zastosowaniu narzędzi od ICONICS nie potrzebujesz wiedzy z zakresu programowania, aby zaprojektować ekran skalujący się do dowolnego urządzenia oraz współpracujący z przeglądarkami wykorzystującymi HTML5.

Weź udział w webinarium SCADA - interfejsy HMI

Niżej przedstawiono bardziej szczegółowy opis niektórych zagadnień prezentowanych na naszym webinarium o systemie SCADA.

Zbuduj interfejs SCADA korzystając z gotowych komponentów

Pierwszym aspektem poruszanym podczas prezentacji jest budowanie interfejsów na każde urządzenie. Ponadto, duży nacisk kładzie się na ułatwianie sobie pracy poprzez używanie bogatych bibliotek gotowych modeli 2D i 3D.

Wbudowane modele elementów są responsywne, interaktywne oraz przedstawiają komponenty charakterystyczne dla wielu gałęzi przemysłu, jak na przykład: automatyka budynkowa, gazownictwo, przemysł wydobywczy, przetwórczy i wiele innych.

Dzięki wykorzystaniu narzędzi od ICONICS, interfejsy SCADA tworzy się zupełnie bez pisania skryptów. Jest tak dlatego, że oprogramowanie SCADA od ICONICS oferuje wiele wbudowanych komend oraz akcji dynamicznych, które można przypisać do gotowych modeli 2D i 3D. Konfiguracja tych komend polega natomiast na odpowiednim wypełnieniu pól z ustawieniami – podaniu źródeł zmiennych czy pożądanych parametrów.

Narzędzie do projektowania graficznych interfejsów użytkownika – GraphWorX64 oferuje również możliwość dodawania własnych skryptów. Nie jest to jednak konieczne w zdecydowanej większości przypadków, choć użytkownicy mają możliwość łączenia wbudowanych komend z własnym kodem.

Interfejs SCADA na każde urządzenie

Graficzny interfejs użytkownika, o którym wspomniano wyżej, może być w prosty sposób opublikowany w technologii HTML5 do odtwarzania w popularnych przeglądarkach, jak na przykład Chrome lub Firefox. Publikacja interfejsu również nie wymaga umiejętności programowania. Wszystko opiera się bowiem o kopiowanie pliku do pożądanej lokalizacji lub wskazanie ścieżek we wcześniej przygotowanych polach konfiguracyjnych.

Wśród narzędzi od ICONICS znajduje się również aplikacja mobilna – MobileHMI, dostępna do pobrania za darmo z większości sklepów. Można ją zainstalować na urządzeniach z systemami Windows, Android oraz iOS. Dzięki niej łatwo przeniesiesz swój graficzny interfejs SCADA na każde urządzenie mobilne, w tym również na komputer nasobny!

Zaawansowana prezentacja danych w 3D

Narzędzie wizualizacyjne – GraphWorX64 wykorzystuje technologię Windows Presentation Foundation (WPF) do obsługi zaawansowanych wizualizacji. Dzięki temu, przy tworzeniu interfejsów możesz:

  • używać gotowych symboli 3D z wbudowanych bogatych bibliotek,
  • importować grafikę z plików CAD,
  • wczytywać informacje z systemów BIM.

Modele 3D zaimportowane do GraphWorX są ponadto w pełni interaktywne, a utworzenie i obsługa ich animacji nie wymagają programowania. Wszystko dzieje się podobnie, jak dla ich dwuwymiarowych odpowiedników.

Interfejsy wykorzystujące grafikę 3D również można opublikować w sieci – za pomocą natywnego narzędzia. W efekcie, można później je wyświetlać i obsługiwać przez przeglądarkę.

Wygodna wizualizacja danych Business Intelligence (BI)

ICONICS posiada w swojej ofercie proste narzędzie do wizualizacji zmiennych czasu rzeczywistego oraz zaawansowanych zestawów danych BI. Dzięki KPIWorX możesz zbudować swój własny samoobsługowy pulpit menadżerski po prostu „przeciągając” pożądane informacje na interfejs.

Dlatego, że pulpity wizualizacyjne KPIWorX tworzy się głównie w systemie „drag & drop”,każdy może zrobić swój własny interfejs prezentujący informacje o przedsiębiorstwie.

Narzędzie KPIWorX, nawet w trybie konfiguracji, jest dostępne z poziomu:

  • serwera SCADA (Desktop),
  • przeglądarki obsługującej HTML5 (np. Chrome lub Firefox),
  • aplikacji mobilnej KPIWorX dostępnej do bezpłatnego zainstalowania na urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS.

Organizator

Elmark Automatyka

Nasza Firma została założona w roku 1983. Od roku 1998 działamy jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Elmark Automatyka. Przez kilka pierwszych lat zajmowaliśmy się projektowaniem i produkcją modułowych sterowników mikroprocesorowych "MIKROSTER", opartych na elementach rodziny Intel-8080 i Z-80. Nasze produkty wyróżniały się na rynku wysoką jakością sprzętu i dokumentacji oraz niezawodnością działania. W roku 1989 rozpoczęliśmy dystrybucję na terenie Polski sprzętu firmy Advantech, a następnie wielu innych wiodących producentów elementów i systemów automatyki przemysłowej. Od kilkunastu lat prowadzimy szkolenia dotyczące sprzętu i oprogramowania będącego w naszej ofercie. Wszystkim Klientom dokonującym u nas zakupów zapewniamy bezpłatne doradztwo przed złożeniem zamówienia i profesjonalne wsparcie techniczne po dostarczeniu sprzętu. Posiadamy własny dział serwisu wyposażony w nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz sprzęt do montażu SMD i BGA. Dużą część napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych wykonujemy w naszej Firmie, bez konieczności odsyłania sprzętu do producenta. Pracujemy w trzech lokalizacjach. W dzielnicy Wesoła na przedmieściach Warszawy znajduje się nasza siedziba główna, serwis i montownia komputerów przemysłowych. Przy ul. Bukowińskiej na Mokotowie działa Centrum Szkoleniowe, a na terenie Biznes Parku „City Point” na warszawskim Targówku, mamy nowoczesny magazyn. Łączna powierzchnia naszych biur i magazynów wynosi około 1.800 m. kw. Zatrudniamy 60 wysoko wykwalifikowanych osób. Dzięki naszym Klientom, udaje się nam stale zwiększać nasz potencjał i zakres działalności. Wartość sprzedaży produktów i usług w roku 2018 wyniosła 81 milionów zł. Zrealizowaliśmy ponad 20.000 zamówień. Pamiętamy o tym, że jedynym sposobem na osiągnięcie zysku i rozwoju Firmy jest zadowolenie naszych Klientów.