Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Webinaria z Mitsubishi Electric – Fabryka Przyszłości

Webinaria z Mitsubishi Electric – Fabryka Przyszłości

Robotyzacja – jak to się robi w Japonii?

Termin: 29 październik 2020, godz. 10.30

Polska wciąż ma wiele do nadrobienia w zakresie robotyzacji. Dlatego warto uczyć się od najlepszych! Zapraszamy po garść inspiracji i nieco innego spojrzenia na wdrażanie robotów prosto z Japonii.

Omówimy konkretny przypadek aplikacji w naszej fabryce styczników w Kani. Będzie też okazja przyjrzeć się procesowi montażu konsol PlayStation w fabryce Sony w Kisarazu. Myślisz, że roboty nadają się tylko do prostego przenoszenia detali? Dołącz i poznaj pełnię możliwości robotów Mitsubishi Electric!

Agenda:

 1. Wstęp
 2. Fabryka styczników Mitsubishi Electric Kani (Japonia) – studium przypadku
 3. Fabryka Sony w Kisarazu (Japonia) – studium przypadku
 4. Od prostego przenoszenia po wyrafinowany montaż – rozwój aplikacji zrobotyzowanych

Jak zautomatyzować linię do pakowania? – część I – Paletyzacja

Termin: 5 listopad 2020, godz. 10.30

Paletyzacja jest jednym z ostatnich procesów na liniach pakujących. Automatyzacja na tym poziomie pozwala na obniżenie kosztów produkcyjnych i optymalizację całego procesu pakowania. Wyróżnia się paletyzację bazującą na robotach przemysłowych, jak również układach kartezjańskich, systemach windowych, czy płytowych. Każde z nich jest preferowane do innego typu produktu, posiada inną wydajność, czy też elastyczność pracy. Wiedza jakimi cechami charakteryzuje się każde rozwiązanie pomoże Państwu w ocenie, którą paletyzację zastosować na produkcji.

Plan spotkania:

 • Zalety i wady rozwiązań w aplikacjach do paletyzacji
 • Układy sterowania oraz napędowe w paletyzacji
 • Rozwiązania mechaniczne, napędy liniowe
 • Dedykowane interfejsy graficzne

Jak zwiększać efektywność zmniejszając straty?

Termin: 12 listopad 2020, godz. 10.30

Zdecydowana większość z nas na pytanie czy zysk dla naszej firmy jest ważny odpowiada stanowcze: tak! Problem pojawia się z pytaniem: „Czy Twoja firma pracuje i zarabia na 100% swoich możliwości produkcyjnych?” A wiec zadajmy sobie kolejne pytanie, co możemy zrobić, aby zwiększyć produktywność?
Jednym z najważniejszych elementów w poprawie naszej produktywności jest znalezienie strat. Dopiero gdy je znajdziemy, jesteśmy w stanie je zredukować i tym sposobem zwiększyć efektywność produkcyjną.
Podczas webinara postaramy się Państwu przybliżyć najczęściej występujące straty w procesie produkcyjnym. Pokażemy pełne podejście do analizy strat współczynników OEE. Przedstawimy kompleksowe rozwiązanie, które pomoże w odnalezieniu tych strat, możliwości ich analizy co przełoży się na zwiększenie wydajności dzięki ich redukcji.
                                            .
Plan spotkania:
 •  Sześć głównych strat oraz szersze spojrzenie na OEE.
 •  Szczegółowa analiza stanów pracy maszyny.
 • Praktyczny schemat implementacji rozwiązań redukcji strat.
 • Zbieranie danych, czyli pierwszy krok do sukcesu. Przegląd rozwiązań.
 • e-F@ctory Information Center jako kompleksowe rozwiązanie do każdego zastosowania.

Retrofit jako alternatywa dla zakupu nowych maszyn

Termin: 19 listopad 2020, godz. 10.30

I cześć: Wywiad Jacek Taczała Automotive Development Manager z przedstawicielami firmy Prima Sosnowiec Complex Plastic Systems Sp. z o.o: Sebastianem Bartos Kierownik Utrzymania Ruchu oraz Dariuszem Kordyl Inżynier Utrzymania Ruchu. 

Dobre praktyki dla modernizacji maszyn wtryskowych

 • przygotowanie do procesu modernizacji maszyny wtryskowej dla zderzaków dla Fiat 500,
 • czynniki wyboru właściwego układu napędowego,
 • przeszkody i ich realizacja.

II część: Andrzej Górczak Product Manager – PLC oraz Wojciech Bracha Product Manager INV & LVS,

Sieć Time Sensitive Network dla sterowania i zbierania danych utrzymaniowych w układach automatyki napędowej.

 • wtryskarki ślimakowe – zalety i korzyści stosowania falowników serii FR-A800,
 • jak sieć TSN sprawdza się w układach sterowania i nadzorowania danych dla realizacji predictive maintenance.

Bezpieczne wdrożenie cobota – wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać

Termin: 26 listopad 2020, godz. 10.30

Czy wdrożenie cobota jest łatwiejsze od klasycznego robota przemysłowego? Na co należy zwrócić uwagę przy projektowaniu i wdrożeniu? Czy pomiar sił jest konieczny?

Na te i kilka innych pytań odpowiemy wspólnie z Kamilem Wójcikiem – ekspertem bezpieczeństwa z firmy Pilz.

Plan spotkania:

 • Wdrożenie cobota – jak się za to zabrać?
 • Normy a cobot – o czym mówią i czy muszę je stosować?
 • Co cobot wnosi do oceny ryzyka?
 • Pomiar sił i dobiegów – jak i po co?
 • Dokumentacja – co powinno się w niej znaleźć?
 • Cobot – kiedy faktycznie ma to sens?

Inne nadchodzące wydarzenia tego organizatora

Organizator

Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric należy do czołówki światowych przedsiębiorstw branży elektrotechnicznej i elektronicznej. Koncern działa w ponad 120 krajach, oferując swoim klientom rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej. Firma oferuje wysoce zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania o najlepszej jakości: ● sterowniki PLC ● panele operatorskie HMI ● zaawansowane roboty przemysłowe MELFA ● technologie serwo oraz motion ● przetwornice częstotliwości ● aparaturę łączeniową niskiego napięcia ● kompletne rozwiązania CNC. Ponadto, klienci mogą liczyć na: ● wykwalifikowany serwis ● kadrę inżynierską odpowiedzialną za wsparcie techniczne ● profesjonalne szkolenia ● branżowe konferencje.