Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Webinar KUKA: Ulga na robotyzację – dla kogo i dlaczego warto?

Jakie korzyści niesie za sobą ulga na robotyzację oraz inne elementy nowego systemu ulg podatkowych wspierających innowacje i rozwój? Kto może skorzystać z ulg podatkowych i na jakich zasadach?

 

O dofinansowaniu projektów robotyzacji i transformacji za pomocą ulg podatkowych opowiedzą specjaliści z zakresu robotów przemysłowych oraz doradztwa podatkowego.

 

Zapraszamy na wspólny webinar KUKA oraz EY!

Podczas webinaru „Ulga na robotyzację – dla kogo i dlaczego warto?” opowiemy o uldze na robotyzację, z której mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które planują (lub prowadzą) inwestycje w zrobotyzowane i zautomatyzowane rozwiązania. Skorzystanie z ulgi na robotyzację pozwoli obniżyć podstawę opodatkowania o dodatkowe 50% kwalifikowanych wydatków na robotyzację, czyli, biorąc pod uwagę 19% stawkę CIT, wygenerować do 9,5% poniesionych kosztów robotyzacji.

  • W trakcie dyskusji poruszymy między innymi następujące kwestie:
  • Jak zmienił się system ulg podatkowych wspierających innowację i produkcję w kontekście Polskiego Ładu?
  • W jaki sposób stosować ulgę i jakie wydatki na robotyzację kwalifikują się do ulgi?
  • Czy korzyści z ulg mogą ekonomicznie zrównoważyć wzrost cen robotów oraz presję płacową ze strony wysoko wykwalifikowanych pracowników, których dotkną podwyżki PIT?

Lucyna Bluszcz (EY Doradztwo Podatkowe) oraz Janusz Jakieła (KUKA) na przykładzie case study zobrazują korzyści, które czekają na przedsiębiorców chcących skorzystać z ulgi na robotyzację!

Organizator

Kuka

Kuka

KUKA jest koncernem działającym na arenie międzynarodowej w branży automatyzacyjnej. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Augsburgu. Jako z wiodących na rynku światowym producentów inteligentnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji firma KUKA oferuje klientom kompleksowe produkty: od robotów poprzez moduły aż do w pełni zautomatyzowanych instalacji i ich połączeń sieciowych w branżach takich jak przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, metali i tworzyw sztucznych, produkcja dóbr konsumpcyjnych, handel elektroniczny/detaliczny i ochrona zdrowia.