Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Webinar I&AM czyli identyfikacja i kontrola dostępu w fabryce 4.0

 

Nowe rozporządzenie w sprawie maszyn i nowe wymagania dla systemów bezpieczeństwa

Zgodnie z przyjętym nowym rozporządzeniem UE w sprawie maszyn zagadnienie Cybersecurity staje się obowiązkiem producenta: Nowy punkt 1.1.9 z załącznika III nowego rozporządzenia maszynowego, określa wymagania w zakresie ochrony przed nieuprawnioną ingerencją. Rozporządzenie wymaga, aby podłączenie do maszyny (pamięć USB lub inne media komunikacyjne), jak również łączenie z „urządzeniami zdalnymi”, tj. przez Internet było chronione, nie mogło prowadzić do powstawania niebezpiecznych sytuacji.

W trakcie webinarium nasi eksperci Grzegorz Golan oraz Piotr Kulesza opowiedzą o wymogach i rozwiązaniach dotyczących identyfikacja i kontroli dostępu (I&AM) w ujęciu nowej dyrektywy maszynowej.

Poruszane zagadnienia:

  • Czy mamy się już przejmować cybersecurity?
  • Wymogi nowego rozporządzenia w sprawie maszyn w zakresie ochrony przed naruszeniem integralności systemu
  • Demonstracja systemu PITreader realizującego funkcję identyfikacji i kontroli dostępu
  • Przykłady zastosowań: identyfikacja pracownika, kontrola dostępu do funkcji maszyny, bezpieczne przełączanie trybów pracy, prace konserwacyjne, cyberbezpieczeństwo.

Wymagana rejestracja. Ilość miejsc ograniczona.

Organizator

Pilz Polska Sp. z o.o.

Pilz Polska Sp. z o.o.

Pilz GmbH & Co. KG jest liderem w bezpiecznej technologii automatyzacji. Na tym polu Pilz nieustannie umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy kompletnych rozwiązań z zakresu technologii bezpieczeństwa i automatyzacji. Celem firmy Pilz jest automatyzacja maszyn i instalacji w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi, maszyn i środowiska.