Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Warsztat Inżyniera: Jak prosto połączyć sterownik PLC z własną aplikacją w systemie Windows/ Android

Warsztat Inżyniera: Jak prosto połączyć sterownik PLC z własną aplikacją w systemie Windows/ Android

Zapraszamy na kolejny webinar z serii Warsztat Inżyniera

Bartłomiej Grywalski, ekspert aplikacji zrobotyzowanych, a w szczególności związany z systemami wizyjnymi 2D i 3D, zaprezentuje możliwości komunikacji własnej aplikacji ze sterownikiem PLC.

Jak do działa?

Po zaimplementowania tej funkcjonalności uzyskuje się ogromne możliwości monitorowania pracy PLC, jak i też przesyłania nowych danych do sterownika.

Jest wiele sposobów jak można to zrealizować, podczas spotkania skupimy się na jednej z nich, czyli protokole SLMP. Jest on szeroko wykorzystywany w sterownikach Mitsubishi Electric. SLMP jest otwartym i w pełni u dokumentowy protokołu. Dzięki temu nie ma żadnych ograniczeń co do platformy, jak i systemu operacyjnego na którym powstanie aplikacja. Pozwoliło nam to na przygotowanie kilku aplikacji dla PC, jak i Android. Dodatkowym atutem tego protokołu jest szybkość wymiany informacji, która umożliwia szybkie i pewne kontrolowanie maszyn, na przykład robota!

W programie także:

  • Możliwe sposoby połączenia PLC z własną aplikacją
  • Czym jest SLMP? Na co pozwala?
  • Utworzenie pierwszego programu testowego do komunikacji z PLC
  • Aplikacja dla platformy Android: Monitorowanie i kontrola pracy klimatyzacji w budynku
  • Aplikacja wykorzystująca silnik Unity: Sterowanie robotem za pomocą kontrolera do gier

Zaintrygowani?
Więcej dowiecie się podczas spotkania

Inne nadchodzące wydarzenia tego organizatora

Organizator

Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric należy do czołówki światowych przedsiębiorstw branży elektrotechnicznej i elektronicznej. Koncern działa w ponad 120 krajach, oferując swoim klientom rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej. Firma oferuje wysoce zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania o najlepszej jakości: ● sterowniki PLC ● panele operatorskie HMI ● zaawansowane roboty przemysłowe MELFA ● technologie serwo oraz motion ● przetwornice częstotliwości ● aparaturę łączeniową niskiego napięcia ● kompletne rozwiązania CNC. Ponadto, klienci mogą liczyć na: ● wykwalifikowany serwis ● kadrę inżynierską odpowiedzialną za wsparcie techniczne ● profesjonalne szkolenia ● branżowe konferencje.