Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Warsztat Inżyniera: Jak prosto połączyć sterownik PLC z własną aplikacją w systemie Windows/ Android

Zapraszamy na kolejny webinar z serii Warsztat Inżyniera

Bartłomiej Grywalski, ekspert aplikacji zrobotyzowanych, a w szczególności związany z systemami wizyjnymi 2D i 3D, zaprezentuje możliwości komunikacji własnej aplikacji ze sterownikiem PLC.

Jak do działa?

Po zaimplementowania tej funkcjonalności uzyskuje się ogromne możliwości monitorowania pracy PLC, jak i też przesyłania nowych danych do sterownika.

Jest wiele sposobów jak można to zrealizować, podczas spotkania skupimy się na jednej z nich, czyli protokole SLMP. Jest on szeroko wykorzystywany w sterownikach Mitsubishi Electric. SLMP jest otwartym i w pełni u dokumentowy protokołu. Dzięki temu nie ma żadnych ograniczeń co do platformy, jak i systemu operacyjnego na którym powstanie aplikacja. Pozwoliło nam to na przygotowanie kilku aplikacji dla PC, jak i Android. Dodatkowym atutem tego protokołu jest szybkość wymiany informacji, która umożliwia szybkie i pewne kontrolowanie maszyn, na przykład robota!

W programie także:

  • Możliwe sposoby połączenia PLC z własną aplikacją
  • Czym jest SLMP? Na co pozwala?
  • Utworzenie pierwszego programu testowego do komunikacji z PLC
  • Aplikacja dla platformy Android: Monitorowanie i kontrola pracy klimatyzacji w budynku
  • Aplikacja wykorzystująca silnik Unity: Sterowanie robotem za pomocą kontrolera do gier

Zaintrygowani?
Więcej dowiecie się podczas spotkania

Organizator

Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric należy do czołówki światowych przedsiębiorstw branży elektrotechnicznej i elektronicznej. Koncern działa w ponad 120 krajach, oferując swoim klientom rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej. Firma oferuje wysoce zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania o najlepszej jakości: ● sterowniki PLC ● panele operatorskie HMI ● zaawansowane roboty przemysłowe MELFA ● technologie serwo oraz motion ● przetwornice częstotliwości ● aparaturę łączeniową niskiego napięcia ● kompletne rozwiązania CNC. Ponadto, klienci mogą liczyć na: ● wykwalifikowany serwis ● kadrę inżynierską odpowiedzialną za wsparcie techniczne ● profesjonalne szkolenia ● branżowe konferencje.