Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog

Logistyka 4.0 – to hasło najbliższej, 4 edycji targów Modernlog. U podstaw najnowszych trendów branży leży cyfryzacja i automatyzacja procesów. To klucz do zwiększenia efektywności magazynu, centrum dystrybucyjnego czy hali produkcyjnej. Jakie rozwiązania wybrać? Co najlepiej się sprawdzi w konkretnej firmie? Tego będzie można dowiedzieć się już 3-6 listopada 2020 r. w Poznaniu.

Targi Logistyki Magazynowania i Transportu Modernlog tradycyjnie będą odbywały się w trakcie jednego z najważniejszych spotkań przemysłowych w tej części Europy – ITM Industry Europe. Dzięki tej synergii – wielki przemysł łączy się z odważnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami w logistyce.

Ekspozycja Modernlog 2020 zostanie podzielona tematycznie na: magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, rozwiązania dla e-commerce i omnichannel, software/iot ale rozmawiamy z partnerami o poszerzeniu zagadnień targów o ofertę profesjonalnych przestrzeni magazynowych.

W związku z wyzwaniami jakie stoją przed branżą logistyczną, a także rozwojem nowoczesnych kanałów sprzedażowych chcielibyśmy aby zwiedzający targi myślący o inwestycji w swoją powierzchnię magazynową mógł, zapoznać się z tematem kompleksowo, a więc od wyboru właściwej powierzchni w konkretnej lokalizacji, po odpowiednie wyposażenie dedykowane konkretnym potrzebom – mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog.

Z pewnością podczas czerwcowego spotkania nie zabraknie zagadnień z zakresu digitalizacji i automatyzacji, od których w intralogistyce nie ma już odwrotu, a dynamicznie zmieniające się warunki makroeknomiczne jeszcze bardziej mogą przyspieszyć ten proces. Dzięki inwestycjom w cyfryzację, praca magazynów jest bardziej efektywna kosztowo, co przekłada się na wyniki finansowe i pozycję rynkową. Dostosowanie firm do standardów logistyki 4.0 to trudny, ale konieczny proces.

Wiatr w magazynowe żagle

Przed rynkiem powierzchni magazynowych w Polsce rysują się w najbliższej przyszłości bardzo optymistyczne perspektywy.

– Polska ma potencjał, żeby w ciągu najbliższych lat podwoić zasoby powierzchni magazynowej, którą trzeba będzie dostosować do konkretnego klienta. Na Modernlog pokażemy rozwiązania, które pozwolą taki magazyn zaprojektować w optymalny sposób. Jak wynika z analiz firmy JLL w ubiegłym roku zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe sięgnęło 3,7 mln m², a jeśli pominąć umowy odnawiane wynik ten wynosi 2,9 mln m². Dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego wciąż znajduje odzwierciedlenie w wysokiej aktywności na rynku deweloperskim. Przez pierwsze dwa kwartały 2019 r. do użytku oddano ponad 1,1 miliona m² i był to najwyższy wynik odnotowany w I półroczu w historii rynku. Całkowite zasoby magazynowe w Polsce osiągnęły 16,9 miliona m². W 2018 roku odnotowano też rekordową wartość inwestycji dotyczących magazynów – 1,84 mld euro. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie automatyzacją procesów logistycznych- dlatego oferta najbliższej edycji Modernlog na pewno w ten trend się wpisze – przekonuje Mateusz Nowakowski.

#Smart Warehouse czyli siła praktycznej wiedzy

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionej edycji Modernlog była konferencja #Smart Warehouse, w trakcie której uczestnicy mogli dowiedzieć się jak zwiększyć wydajność swoich magazynów, poznali także konkretne historie wdrożeń.

– #Smart Warehouse – nowy punkt na mapie wydarzeń Modernlog okazał się strzałem w dziesiątkę. Wysoka frekwencja i pozytywne recenzje skłoniły nas do kontynuacji tego wydarzenia. Możemy zapewnić, że zaprosimy do dyskusji ludzi, którzy nowe trendy znają tylko z praktyki a nie z teorii. Podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem w automatyzacji procesów logistycznych. Co ważne będzie też czas na zadawanie pytań i porady indywidualne. Do współpracy przy projekcie już zaprosiliśmy czołowe firmy i organizacje działające w duchu logistyki 4.0. Trwają intensywne prace nad szczegółowym programem Smart Warehouse 2020, ale na pewno nie zabraknie w nim aktualnych trendów w automatyzacji i digitalizacji. Era cyfrowa już nadeszła, widać to w nowoczesnej logistyce, widać to na Modernlog- dodaje Mateusz Nowakowski.

Logistyczne innowacje

Tłumy zainteresowanych pracą nowoczesnych urządzeń magazynowych, hałas maszyn, interesujące prezentacje – tak w kilku słowach można określić wydarzenie In4Log Industry.

Projekt na stałe zagościł w programie Modernlog. Organizatorzy za każdym razem do udziału zapraszają firmy, których sprzęt i wdrożenia pozwalają odpowiedzieć na pytania jak wpływać na wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych, oraz jak wykorzystać w tym celu dostępne na rynku maszyny i urządzenia.

Prezentowane dobre praktyki, stają się dla widzów-uczestników pokazów prawdziwym źródłem inspiracji. Pomagają w kreatywnym podejściu do własnej logistyki wewnętrznej. Projekt In4log Industry, to doskonałe miejsce, aby spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób i nadać im niespotykaną produktywność, poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Będzie to już dziewiąta edycja tego wydarzenia.

Modernlog odbędą się 2-5 czerwca 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednocześnie będzie można zwiedzić ekspozycję targów: ITM Industry Europe, Forum Odlewniczego Focast, 3D Solutions oraz Subcontracting.