Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Podstawy ethernetu przemysłowego oraz sieć PROFINET IO w praktyce

Podstawy ethernetu przemysłowego oraz sieć PROFINET IO w praktyce

AGENDA

9:00 – 9:45 Omówienie teoretycznych podstaw komunikacji Ethernet i Profinet
• Niezbędne teoretyczne podstawy Ethernetu i protokołów Ethernetowych
• Teoretyczne podstawy technologii PROFINET I/O

9:45 -10.00 Przerwa

10:00 – 11:30 Projektowanie i konfiguracja sieci Profinet
• Omówienie urządzeń zestawu szkoleniowego
• Szybki wstęp do środowiska PcWorx
• Przygotowanie nowego projektu i konfiguracja sterownika PLC do roli kontrolera Profinetu
• Wyszukiwanie i dodawanie urządzeń w sieci Profinet
• Omówienie możliwości diagnostycznych

11:30 -12:15 Przerwa obiadowa

12:20 -14.00 Ćwiczenia praktyczne
• Tworzenie „krok po kroku” przykładowych programów z urządzeniami Profinet I/O

GRUPA DOCELOWA

automatycy, programiści PLC, projektanci systemów sterowania, inżynierowie utrzymania ruchu


Zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu komunikacji Profinet I/O, konfiguracji urządzeń Profinet I/O, oraz zasad projektowania niezawodnych sieci. Poznasz możliwiości diagnostyki Profinet w najbardziej popularnych środowiskach programistycznych.

Organizator

PhoenixContact

Phoenix Contact lider w technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej. Nasza praca jest ukierunkowana na tworzenie postępu za pomocą innowacyjnych i inspirujących rozwiązań oraz relacji z klientami jak i partnerami biznesowymi zorientowanymi na wspólne i długotrwałe korzyści.