Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Ogólnopolskie Forum Bezpieczna Maszyna VII Edycja | 28 września 2021, Szczecin

Ogólnopolskie Forum Bezpieczna Maszyna VII Edycja | 28 września 2021, Szczecin

Panasonic Industry wraz z  Grupa ASTAT, firmą Elokon oraz Brady ma zaszczyt zaprosić Państwa na VII edycję Ogólnopolskiego Forum Bezpieczna Maszyna, podczas której omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem maszyn. Forum poświęcone będzie zasadom kształtowania bezpieczeństwa przy budowie, eksploatacji oraz modernizacji maszyn, ponadto omówione zostaną  zasady doboru i eksploatacji technicznych środków bezpieczeństwa.

 

Forum skierowane jest do personelu technicznego odpowiedzialnego za zgodność maszyn z wymogami bezpieczeństwa, tj. Projektantów, Konserwatorów, Pracowników Służb BHP, Inżynierów i Kierowników Utrzymania Ruchu, jak również do personelu odpowiedzialnego za odbiór oraz oddanie do użytku nowych lub importowanych maszyn, tj. Pracowników Działu Zakupów, Inżynierów Projektu, Kierowników Produkcji.

 

Celem Forum jest zainspirowanie uczestników do wdrażania nowych rozwiązań oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń. Wykłady wygłoszone zostaną przez specjalistów zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa maszyn i urządzeń w kraju, którzy przybliżą uczestnikom aktualne trendy i stosowane rozwiązania.

 

Forum podzielone zostało na dwa panele tematyczne, w ramach których realizowane będą następujące tematy:

Panel I: Zasady kształtowania bezpieczeństwa przy budowie, eksploatacji i modernizacji maszyn

– Wybór metody oceny ryzyka

– Wymagania bezpieczeństwa dla robotów kolaborujących

– Warsztaty: Praktyczne wykorzystanie oceny ryzyka

 

Panel II: Techniczne środki bezpieczeństwa – zasady doboru i eksploatacji

– Metody zabezpieczania stref niebezpiecznych i ruchomych części maszyn

– Techniczne środki bezpieczeństwa przy projektowaniu i eksploatacji maszyn

– Zastosowanie sygnalizatorów optycznych i dźwiękowych w bezpieczeństwie maszyn

– Bezpieczeństwo podczas prac serwisowych, jak zwiększyć wydajność przy użyciu systemu Lockout/Tagout

– Dyskusja: Co to znaczy (nie)bezpieczna maszyna?

Uczestnicy Forum poza wykładami będą mieli szansę skorzystać z konsultacji technicznych oraz fachowych porad specjalistów. W części wystawienniczej na stoiskach pokazowych będzie można zapoznać się z produktami dedykowanymi do zabezpieczania stref niebezpiecznych.

Termin i lokalizacja:

28.09.2021, Szczecin

Szczegółowe informacje o Forum oraz zaproszenie wraz z kartą zgłoszeniową dostępne na stronie wydarzenia: https://astat.pl/szkolenia/forum-bezpieczna-maszyna/

Zapraszamy serdecznie!

Organizator

Panasonic Industry

Panasonic Industry zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów elektronicznych, takich jak: przekaźniki elektromechaniczne, przekaźniki półprzewodnikowe, przełączniki i złącza. Portfolio produktowe zawiera również czujniki przemysłowe , sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferujemy rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.