Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Ochrona przed przepięciami instalacji fotowoltaicznych na budynkach i farmach PV

Ochrona przed przepięciami instalacji fotowoltaicznych na budynkach i farmach PV

GRUPA DOCELOWA

  • projektanci instalacji elektrycznych 
  • instalatorzy systemów PV
  • inspektorzy systemów PV
  • użytkownicy końcowi
KORZYŚCI
  • w oparciu o normę PN-HD 60364-7-712 dowiesz się na temat algorytmu tworzenia instalacji ochronnej w zależności od zastanych warunków na obiekcie,
  • dowiesz się jak chronić poszczególne moduły przed uszkodzeniem,
  • poznasz funkcje rejestratora danych oraz systemu pomiaru danych meteorologicznych, 
  • przekonasz się do czego służy regulator systemu wytwarzania energii.

AGENDA 

1. Źródła przepięć

2. Budowa SPD dla DC/PV 

3. Znaczenie certyfikatów

4. Wybrane aplikacje PV

5. Kontrola okresowa SPD

6. Zdalny monitoring SPD

7. Przydatne normy

8. String Combiner Box – skrzynki przyłączeniowe do monitorowania prądu stringów i ochrony poszczególnych modułów przed uszkodzeniem na skutek wyładowań atmosferycznych i przepięć

9. Data logger – rejestrator danych z obszaru elektrowni fotowoltaicznej

10. System pomiaru danych meteorologicznych

11. PCU – regulator systemu wytwarzania energii.

Organizator

PhoenixContact

Phoenix Contact lider w technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej. Nasza praca jest ukierunkowana na tworzenie postępu za pomocą innowacyjnych i inspirujących rozwiązań oraz relacji z klientami jak i partnerami biznesowymi zorientowanymi na wspólne i długotrwałe korzyści.