Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Live Q&A o technologii RFID i systemach identyfikacji | 22.09.2020 o 18:00

Live Q&A o technologii RFID i systemach identyfikacji | 22.09.2020 o 18:00

Czy stęskniliście się za naszymi live’ami? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość… 🙂 Już we wtorek, 22 września, o godzinie 18:00 ponownie widzimy się w transmisji na żywo! Tym razem naszymi gośćmi będą specjaliści w dziedzinie systemów identyfikacji, czyli Mariusz Grzelak i Marek Bachowski z firmy Pepperl+Fuchs.

Jak zwykle będzie można zadawać pytania (zbieramy je od Was przed rozpoczęciem transmisji). W związku z tym prosimy, abyście wysyłali je do nas na marcin@iautomatyka.pl. Możecie pytać o dowolne zagadnienia związane z systemami identyfikacji. We wtorkowy wieczór najbardziej skupimy się na:

  • technologii RFID,
  • identyfikacji optycznej, czyli na czytnikach kodów 1D/2D.

UWAGA! Podczas live wybierzemy 5 najciekawszych pytań, a autorów nagrodzimy 3 głośnikami bluetooth oraz 2 zestawami kawa+filiżanka 😉

RFID to technologia, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych i zasilania urządzeń. W podstawowej wersji system RFID może składać się ze znaczników i czytników. Czytniki to czujniki, które wykrywają obecność znaczników oraz odczytują zapisane w nich dane. Znaczniki to urządzenia elektroniczne, które przechowują w sobie informacje, takie jak unikalny numer identyfikacyjny oraz dowolny ciąg znaków, który można tam zapisać. Możliwość gromadzenia takich danych w urządzeniu, które nie musi być zasilane przewodowo, stwarza ciekawe możliwości. W związku z tym technologię RFID wykorzystuje się najczęściej do identyfikowania przedmiotów.

Firma Pepperl+Fuchs posiada szeroką gamę urządzeń służących do identyfikacji optycznej, czyli czytników stacjonarnych i urządzeń ręcznych. Czytniki te obsługują wszystkie powszechnie używane kody typu 1D (kreskowych) i 2D (dwuwymiarowych, inaczej zwanych QR). Oprócz tego Pepperl+Fuchs oferuje również rozwiązania do zastosowań związanych z wysoką temperaturą i wymagających dużej szybkości działania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się w tym temacie czegoś więcej, to nie zastanawiaj się, tylko ustaw przypomnienie na YouTube lub Facebook i bądź z nami na live’ie już we wtorek!