Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Konferencja Smart Warehouse

Konferencja Smart Warehouse

Przepis na Smart Warehouse

Tegoroczny sezon jesiennych konferencji branżowych otworzy Smart Warehouse, spotkanie dedykowane dyrektorom logistyki, menedżerom łańcuchów dostaw i kierownikom magazynów. Już 1 i 2 września eksperci z branży logistycznej spotkają się na terenie MTP, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu automatyzacji oraz robotyzacji procesów magazynowych, technologii transportu wewnętrznego oraz wykorzystania inteligentnych technologii (IoT, AI, VR) w intralogistyce.

Dwa dni dyskusji, cztery panele tematyczne, dwadzieścioro znanych prelegentów oraz dwadzieścia dwa zagadnienia z zakresu IoT digitalizacji, technologii transportu wewnętrznego, automatycznych systemów składowania i AGV robotów – tak w tym roku prezentuje się program konferencji Smart Warehouse (Poznań, 1-2.09), organizowanej w ramach Targów Logistyki, Magazynowania  i Transportu MODERNLOG, będących częścią największego w tej części Europy bloku targów przemysłowych ITM Industry Europe.

Kiedy automatyzacja i robotyzacja procesów magazynowych staje się już nie tylko jedną z możliwości, ale koniecznością w dobie dynamicznego rozwoju e-handlu rozumiemy, że praktyczna wiedza na temat wykorzystania nowych technologii w magazynach jest na wagę złota – tłumaczy Hanna Zdrojewska, dyrektor targów Modernlog. – Stąd w programie konferencji Smart Warehouse tradycyjne prezentacje zastąpiły panele dyskusyjne, sesje Q&A i wystąpienia doświadczonych wdrożeniowców.

Nowoczesna formuła konferencji przejawia się także w doborze prelegentów – w tym gronie znaleźli się zarówno przedstawiciele producentów, jak i dostawcy nowych technologii, ale także klienci docelowi, którzy zaprezentują różną perspektywę na omawiana zagadnienia. A co dokładnie w programie?

Program konferencji Smart Warehouse

Pierwszy dzień konferencji Smart Warehouse (1.09) otworzy wystąpienie prof. dr hab. Wojciecha Paprockiego (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) na temat współczesnych trendów w logistyce. Sekcja paneli tematycznych rozpocznie się dyskusją #IoT_digitalizacja, którą poprowadzi Artur Olejniczak (Wyższa Szkoła Logistyki). W tej rozmowie wezmą udział Jędrzej Iglewski (HIT-Kody Kreskowe), Artur Guz (IBCS), Michał Grabia (Łukasiewicz-ILIM), Jakub Czyżkowski (SENTE) oraz Rafał Biegała (SICK). Panowie wspólnie poszukają odpowiedzi na pytania, jakie automatyczne analizy i narzędzia wykorzystuje się do zarządzania procesami magazynowymi czy na czym polega wykorzystanie inteligentnych technologii w procesach magazynowych.

Podczas drugiego panelu dyskusyjnego prelegenci skupią się na technologiach transportu wewnętrznego, a szczególnie kwestii budowy i utrzymania zespołu projektowego przy wdrożeniu automatyki oraz zespołu powdrożeniowego maintenance. Omówione zostaną także aspekty finansowe, czyli jak właściwie wyliczyć zwrot ROI z inwestycji. W roli moderatora wystąpi Piotr Sędziak (Orbico Supply), a dyskutować będą Maciej Posadzy (3LP), Dariusz Szymański (Logisystem), Krzysztof Roszyk (MW Logistics), Magda Kilijańska (Panattoni), Maciej Ornowski (Reesink Logistics Solutions).

Automatyzacja i robotyzacja tematami II dnia konferencji

Kolejny dzień konferencji Smart Warehouse zapowiada się równie ciekawie. Otworzy go wystąpienie dr Szymona Strojnego (WSL), a następnie rozpocznie się panel dyskusyjny #automatyczne systemy składowania. Za moderację tej części odpowiadają Magda Libiszewska (Logistyka a jakość, Nowoczesny Magazyn) oraz Łukasz Musialski (Chaingers). Na pytania o to, jak długo trzeba dziś czekać na realizację projektów automatycznych systemów składowania przez dostawców oraz w jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na wybór rodzaju systemów automatycznych i sposób realizacji projektów odpowiedzą Sławomir Gaweł-Kucab (TGW), Anna Wiśniewska (Element Logic Poland), Tomasz Boruta (GEBHARDT), Artur Thomas (Jungeinrich Polska) oraz Dariusz Maj (Marketing Investment Group).

IV panel dyskusyjny #AGV roboty poprowadzi Ilona Miziewicz-Groszczyk (Europa Systems), która wraz z Robertem Jastrzębskim (Europa Systems), Moniką Dudą (DHL Supply Chain), Mateuszem Amrozińskim (Fanuc), Mateuszem Gołębiowskim (OMRON) i Przemysławem Degórskim (WObit) przeanalizują case study i, posiłkując się własnym doświadczeniem, odpowiedzą, kiedy i komu opłaca się wykorzystanie robotów w celu zwiększenia produktywności oraz obniżenia kosztów operacyjnych.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że transmisję z przebiegu konferencji będzie można śledzić także na internetowej platformie spotkań.

Konferencja Smart Warehouse jest integralną częścią targów MODERNLOG (Poznań, 31.08-3.09.2021 r.), które nie bez powodu uznawane są za najważniejsze spotkanie sektora logistycznego w Polsce. Stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży, aktualną ofertą firm, wymiany doświadczeń zawodowych i podjęcia rozmów handlowych. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, a także 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D,  Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.

Kontakt dla mediów:

Adrianna Wiła

+48 691 028 116

adrianna.wila@grupamtp.pl

Organizator

mtp

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od ponad 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych. Lubimy się też dobrze bawić, dlatego z powodzeniem organizujemy autorskie mega eventy dla fanów lotnictwa, motoryzacji, gier komputerowych i jeździectwa.