Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

ITM_talks – cykl branżowych spotkań online

ITM_talks – cykl branżowych spotkań online

Wirtualnie (i nie tylko) o przemyśle

Rusza cykl branżowych spotkań online pod nazwą ITM_talks, organizowany przez zespół targów ITM Industry Europe i Modernlog. Pierwsze wydarzenie z tej serii pt.: „Cyberbezpieczeństwo jako konieczny warunek rozwoju przemysłu 4.0” zaplanowano na 18 czerwca. Wirtualne rozmowy będą merytorycznie wpisywać się w tematykę Kongresu Industry NEXT. The New Reality, towarzyszącego targom ITM.

Kongres Industry NEXT. The New Reality to pierwsza platforma dyskusji nad narzędziami wspierającymi przemysł mierzący się z nową rzeczywistością wywołaną globalną epidemią.

Wydarzenie, które odbędzie się 3-4 listopada 2020 organizowane jest z inicjatywy Grupy MTP oraz zespołu ITM INDUSTRY EUROPE – największych  targów przemysłowych w tej części Europy.

Ekspertów Kongresu już od 18 czerwca będzie można poznać i posłuchać online podczas pierwszego spotkania z cyklu ITM_talks.

 Polski sektor produkcyjny jest coraz bardziej świadomy konieczności wprowadzania zmian, zwłaszcza w obliczu obecnej sytuacji na świecie. Epidemia wywołana koronawirusem w wyraźny sposób wpłynęła na postrzeganie robotyzacji i automatyzacji. Przedsiębiorstwa, które zdążyły już wcześniej zaimplementować nowoczesne technologie mniej odczuły skutki kryzysu.

Coraz więcej menedżerów fabryk zdało sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. Program Kongresu Industry NEXT. The New Reality wpisuje się w aktualne potrzeby rynku. To tutaj zaproszeni prelegenci rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na pytania, które stawiają sobie obecnie zarządzający przedsiębiorstwami produkcyjnymi – zdradza szczegóły projektu Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Wielowymiarowe wsparcie dla przemysłu

Niektóre przedsiębiorstwa na czas walki z koronawirusem były zmuszone zamrozić działalność lub ponieść nakłady inwestycyjne ukierunkowane na poprawę wydajności i konkurencyjności polskiego przemysłu. Dlatego pierwsza część Kongresu zostanie poświęcona programom wsparcia oraz funduszom zapewniającym firmom płynność finansową w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Ważnym aspektem wydarzenia będzie jego praktyczny wymiar. Do prezentacji swoich doświadczeń z zakresu implementacji koncepcji 4.0 zostali zaproszeni liderzy innowacyjnego przemysłu. Będą to przedstawiciele tych firm, które dzięki robotyzacji oraz automatyzacji procesów – w odpowiedzi na diametralną zmianę warunków prowadzenia działalności – zyskali podwójnie.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE zostały przeniesione z czerwca na listopad. Decyzja była uwarunkowana sytuacją epidemiologiczną w kraju. To trudny czas dla niemal każdej branży. Musimy zmierzyć się z nową rzeczywistością. Tematyka Kongresu powstała w odpowiedzi na obecny kryzys. Podczas uroczystego otwarcia uczestnicy dowiedzą się więcej odnośnie konkretnych rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej. Nie zabraknie także podsumowania pierwszych wdrożeń. Przedstawiciele Ministerstwa  Rozwoju oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przybliżą również sposoby i preferencyjne ulgi na automatyzację dla firm inwestujących w cyfryzację , robotyzację oraz rozwój i badania – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Warsztaty INEXT

W pierwszym dniu Kongresu zaplanowano wykłady i panele dyskusyjne, w drugim zostaną zorganizowane praktyczne warsztaty INDUSTRY NEXT.

Eksperci zaprezentują możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu partnerów: Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego.

ITM_talks – cykl branżowych spotkań online

Rozmowy w ramach ITM_talks będą transmitowane na żywo z nowoczesnego studia Grupy MTP poprzez specjalnie dostosowaną do tego platformę. Pierwszym tematem wziętym pod lupę ekspertów będzie: „Cyberbezpieczeństwo jako warunek rozwoju przemysłu 4.0. Jak cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?”. Udział w spotkaniu zaplanowanym na 18 czerwca o godz. 11 zapowiedzieli liderzy biznesu, przedstawiciele nauki i przemysłu: Michał Jaworski – dyrektor Strategii Technologicznej, członek Zarządu Microsoft, Katarzyna Nosalska – członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz dr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania. Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej. Uczelnia jest także głównym partnerem projektu ITM_talks.

W czasach, gdy wszystkim brakuje bezpośrednich spotkań i rzeczowych rozmów face to face, postanowiliśmy zaproponować naszym gościom targowym oraz wystawcom możliwość wzięcia udziału w dyskusji online z ekspertami branżowymi. Podczas ITM_talks porozmawiamy z liderami przemysłu, biznesu i nauki na najgorętsze w branży tematy, które nie schodzą z pierwszych stron gazet od tygodni. Jednym z nich jest cyberbezpieczeństwo, będące dla wielu firm nie lada wyzwaniem – zapowiada Anna Lemańska-Kramer.

W kolejnych odcinkach ITM_talks zaplanowano tematy wpisujące się w aktualne problemy branży: What’s next? – Przemysł po pandemii oczami międzynarodowego eksperta, Rozwiązania szyte na miarę – automatyzacja logistyki dla e-commerce oraz Fabryka przyszłości – jak rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki pozwalają budować firmom konkurencyjność na rynku.

Udział w cyklu spotkań online ITM_talks jest bezpłatny, zarejestrować można się na stronie: https://talks.itm-europe.pl/

Targi ITM Industry Europe odbędą się 3-6 listopada 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targów druku i skanu 3D, Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. Dwudniowy Kongres Industry NEXT. The New Reality zaplanowano na 3-4 listopada 2020.

Organizator

ITM INDUSTRY EUROPE

ITM INDUSTRY EUROPE to największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe w tej części Europy, prezentujące światowe trendy zgodne z ideą Przemysłu 4.0.

Wydarzenie tworzą nie tylko bogate ekspozycje wystawiennicze, ale także liczne konferencje, debaty i szkolenia. Czterodniowy program ITM INDUSTRY EUROPE co roku budowany jest na wiedzy doświadczonych ekspertów oraz wspierany przez kluczowe organizacje, stowarzyszenia i instytucje branży przemysłowej. ITM INDUSTRY EUROPE to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji.