Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

I Forum Intralogistyki. Mobilnie w przyszłość z Mobile Industrial Robots A/S dzięki ASTOR i ProCobot

I Forum Intralogistyki. Mobilnie w przyszłość z Mobile Industrial Robots A/S dzięki ASTOR i ProCobot

22 września w Warszawie, odbędzie się pierwsza edycja konferencji w całości poświęconej zagadnieniom związanym z automatyzacją i robotyzacją transportu wewnętrznego w magazynach, zakładach i firmach produkcyjnych. I Forum Intralogistyki, którego organizatorami są ASTOR i ProCobot to wydarzenie, które na bazie obecnych doświadczeń przemysłu w Polsce i na świecie, pomoże przedsiębiorcom znaleźć odpowiedzi na wyzwania jutra w tym zakresie. Partnerem strategicznym Forum została firma Mobile Industrial Robots A/S.

Automatyzacja i robotyzacja transportu wewnątrzzakładowego to obecnie jeden z najsilniej i najszybciej rozwijających się trendów w zakresie organizacji procesów logistycznych. Dotyczy on niemal wszystkich branż i gałęzi przemysłu, w szczególności, jak wskazuje raport Międzynarodowej Federacji Robotyki, branży motoryzacyjnej, elektrycznej, elektronicznej, metalowej, chemicznej, tworzyw sztucznych i gumy, a także spożywczej, w tym soków i napojów. Do tradycyjnych rozwiązań dołączają inteligentne systemy mobilne takie jak AMR czy AGV. To nowoczesne rozwiązania będące jedną z odpowiedzi na niedobór siły roboczej, rosnące koszty produkcji, konieczność budowania elastycznych linii produkcyjnych i boom e-commerce, który napędza popyt na tańsze dostawy. Rozwiązania w oparciu o roboty mobilne są już szeroko stosowane w transporcie i logistyce a najpopularniejszym zastosowaniem w 2021 według raportu IFR był transport towarów lub ładunków – 1/3 profesjonalnych robotów usługowych została zbudowana właśnie w tym celu.

Potwierdza to Marcin Gwóźdź, wiceprezes ds. sprzedaży w ProCobot, współorganizator Forum – Jesteśmy przekonani, że w nadchodzących latach automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja będą kształtować świat, w którym żyjemy i pracujemy. Elastyczność, wydajność i niezawodność to jedne z najważniejszych cech dzisiejszej intralogistyki. Wiele firm polega na innowacyjnych rozwiązaniach automatyzacji, które zapewniają ustandaryzowany, zautomatyzowany przepływ materiałów przez całą dobę. To jedyny sposób na długoterminowe obniżenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i szybkości.

Idziemy krok dalej, w stronę inteligentnej intralogistyki, która oznacza wejście na kolejny poziom konkurencyjności – dopowiada Piotr Merwart, członek zarządu ASTOR, odpowiedzialny za linię biznesową intralogistyka, również współorganizator Forum. Jej uosobieniem są m.in. autonomiczne roboty mobilne wyposażone w czujniki, kamery 3D, czy najnowsze technologie skanowania laserowego na które widzimy rosnące zapotrzebowanie. Mogą być one świetnym wyborem, zarówno dla dużych firm, jak i mniejszych przedsiębiorstw. To rozwiązanie, które sprawdzi się również tam, gdzie występują niedobory kadrowe. Podczas Forum, którego ASTOR jest współorganizatorem, poszukamy także odpowiedzi na pytanie jaki system intralogistyczny w danym zakładzie sprawdzi się najbardziej: autonomiczne roboty mobilne, czy też klasyczne transportery, a może połączenie tych rozwiązań? – zachęca Piotr Merwart.

„Mobilnie w przyszłość” to zatem automatyczna odpowiedź na potrzeby rynku i jednocześnie motto, przez pryzmat którego poruszać będziemy się po merytoryce I Forum Intralogistyki. Zaproszeni Prelegenci z wiodących zakładów produkcyjnych oraz firm partnerskich podzielą się swoimi doświadczeniami we wdrażaniu najnowszych światowych technologii służących usprawnianiu procesów w tym zakresie. Jak wynika z raportu Interact Analysis, rynek robotów mobilnych przechodzi ogromny wzrost i transformację zgodną z ideą Przemysłu 4.0. Dochodzi do tego rosnąca świadomość wśród firm na temat możliwości autonomicznych robotów mobilnych. Firmy inwestują w większe floty robotów, wykonujące coraz szersze spectrum zadań co pozwala im na zachowanie wzrostu przewagi konkurencyjnej oraz usprawnienia całych procesów logistycznych Jakich? To jedne z głównych zagadnień konferencji. Wśród podejmowanych tematów będą także m.in.:

  • Co przemawia na korzyść mobilnych systemów transportu wewnątrzzakładowego?
  • Jakie są najnowsze trendy w intralogistyce?
  • Kiedy wprowadzać Autonomiczne Roboty Mobilne , a kiedy sprawdzą się inne systemy?
  • Logistyka 4.0 w tradycyjnej branży.
  • Jak dzięki automatyzacji i robotyzacji w logistyce wewnątrzzakładowej zadbać o bezpieczeństwo i o zdrowie ludzi?

Søren E. Nielsen, prezes Mobile Industrial Robots A/S, przedstawi tematy z zakresu Logistyki 4.0 i światowych trendów w robotyce mobilnej, w tym temat interoperacyjności, która wspiera zarządzanie flotą różnych systemów intralogistyki. Technologia AMR nadal rozwija się w szybkim tempie. Dodatkowo Sztuczna inteligencja i 5G zwiększą wydajność AMR i umożliwią im automatyzację jeszcze większej liczby procesów w łańcuchach wartości firm. Obecnie widzimy, że AMR są coraz częściej integrowane z podstawową działalnością produkcją firm w celu optymalizacji przepływów pracy. To eliminuje przestoje, a udana inwestycja w duże floty pojazdów AMR stawia na wysoki poziom niezawodności, bezpieczeństwa i jakości, które są kluczowe dla MiR – mówi Søren Nielsen.

Data: 22 września 2022
Godz.: 9.30 -16.30
Miejsce: Renaissance Warsaw Airport Hotel
Partner Strategiczny: Mobile Industrial Robots
Partner Instytucjonalny: Forum Automatyki i Robotyki Polskiej
Organizatorzy: ASTOR i ProCobot

Organizator

ASTOR

Od sterownika PLC do systemu zarządzania produkcją. Od skutecznej porady technicznej do szerzenia idei Przemysłu 4.0. Od studenta do inżyniera i menedżera produkcji. I tak już od 30 lat wspieramy przyszłych i obecnych automatyków i robotyków w codziennej pracy. Skontaktuj się z naszymi inżynierami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc :-)