Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Dlaczego system ERP nie nadaje się do planowania produkcji?

Dlaczego system ERP nie nadaje się do planowania produkcji?

Czy nadal planujesz produkcję w systemie ERP? Coraz więcej firm produkcyjnych zdaje sobie sprawę, że system ERP to nie zawsze wystarczające rozwiązanie do zarządzania produkcją. Jest to szczególnie widoczne, gdy procesy produkcyjne są niestandardowe, obejmują szeroki asortyment, pojawiają się zróżnicowane wielkości partii produkcyjnych oraz zmienia się zapotrzebowanie na zdolności produkcyjne. W takich warunkach nawet niewielkie opóźnienia czy nieplanowane przezbrojenia mogą wpływać na terminowość realizacji zleceń i stabilność całego procesu produkcyjnego.

Kluczową rolę w zarządzaniu produkcją odgrywa planowanie i harmonogramowanie, które poprzez organizowanie, optymalizowanie i kontrolowanie obciążeń produkcyjnych, umożliwia firmom dotrzymywanie terminów dostaw, optymalizację poziomów zapasów oraz spełnianie zobowiązań wobec klientów. Do planowania produkcji wiele firm nadal wykorzystuje system ERP, nie znając lepszych rozwiązań. System ERP zarządza różnymi aspektami działalności biznesowej, integrując operacje od zasobów ludzkich, przez finanse, po zakupy i zapasy, ale jego celem nie jest planowanie produkcji. Funkcje planowania i harmonogramowania w ERP są zazwyczaj ograniczone do szacowania zdolności produkcyjnych oraz podstawowego bilansowania MRP I. Systemy ERP nie posiadają odpowiednich algorytmów optymalizacyjnych ani technicznej architektury do analizy dużych ilości danych, nie uwzględniają kluczowych zmiennych, takich jak indywidualne ograniczenia zasobów czy dostępność materiałów, co wpływa na niską efektywność zarządzania zmianami oraz realność i wykonalność planów w nich tworzonych.

Jak z niedostatkami systemu ERP radzą sobie planiści i osoby zarządzające produkcją? Wykorzystują arkusze Excel! Excel także nie jest narzędziem planistycznym, gdyż wymaga znacznej generalizacji i uproszczenia danych. Do tego dochodzi problem z aktualizacją planów, gdy pojawia się nieprzewidziana wcześniej zmiana. W przedsiębiorstwach, w których ERP jest wspierany przez arkusze Excel, planiści spędzają dużo czasu na gromadzeniu i weryfikacji danych, zamiast na rzeczywistym planowaniu. Braki systemów ERP i arkuszy Excel w zakresie planowania stają się szczególnie widoczne, gdy rynek wymaga szybkiej reakcji na zmienne wpływające na procesy produkcyjne.

Czy istnieje rozwiązanie, które ułatwia pracę osób zarządzających produkcją oraz usprawniają pracę planistów? Tak – jest nim system APS (Advanced Planning and Scheduling).

O tym, jak system APS uzupełnia system ERP, a także o tym, jakie cechy powinien mieć dobry system APS opowiemy podczas bezpłatnego webinaru 19.06.2024 o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie: https://bit.ly/3V86xLI