Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Bezpieczeństwo elektryczne instalacji przemysłowych (EN/IEC 60204)

Bezpieczeństwo elektryczne instalacji przemysłowych (EN/IEC 60204)

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa elektrycznego instalacji i maszyn przemysłowych.  Przedstawione zostaną wymagania normy EN 610204 dotyczące bezpieczeństwa elektrycznego maszyn, konstrukcji i budowy oraz bezpiecznej obsługi. Na szkoleniu dowiesz się, co należy uwzględnić w budując, projektując i konserwując urządzenia i maszyny zasilane energią elektryczną. Szkolenie obejmuje również informacje praktyczne dla osób odpowiedzialnych za odbiory maszyn w zakładzie.

Zagadnienia:

  • Przegląd norm dotyczących bezpiecznego projektowania instalacji i maszyn
  • Wymagania dla instalacji elektrycznych
  • Zagrożenia elektryczne i środki zabezpieczające przed porażeniem elektrycznym
  • Przykłady sprawdzonych rodzajów okablowania
  • Wymagania dotyczące interfejsu operatorskiego oraz funkcji i urządzeń do sterowania maszynami
  • Wymagania dotyczące lokalizacji i montażu jednostek sterujących
  • Walidacja i weryfikacja

Korzyści dla uczestnika:

  • Poznanie zakresu normy EN/IEC 60204.
  • Praktyczne wykorzystanie dokumentacji technicznej.
  • Zapoznanie się ze sprawdzonymi metodami projektowania szaf elektrycznych

Inne nadchodzące wydarzenia tego organizatora

Organizator

Pilz Polska Sp. z o.o.

Pilz GmbH & Co. KG jest liderem w bezpiecznej technologii automatyzacji. Na tym polu Pilz nieustannie umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy kompletnych rozwiązań z zakresu technologii bezpieczeństwa i automatyzacji. Celem firmy Pilz jest automatyzacja maszyn i instalacji w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi, maszyn i środowiska.