Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

26-28.02.2024 Szkolenie: Podstawy hydrostatycznych układów napędów maszyn i urządzeń

26-28.02.2024 Szkolenie: Podstawy hydrostatycznych układów napędów maszyn i urządzeń

CZAS SZKOLENIA:
26-28.02.2024
24 godziny, organizowane w jednym tygodniu każdego miesiąca (poza sierpniem) we wtorek od godz. 9.00, a w środę i czwartek od godz. 8.30

PROGRAM SZKOLENIA:

 • Podstawy fizyczne hydrostatycznego układu przeniesienia napędu
 • Pompy i silniki wyporowe – budowa i zasada działania
  • Jednostki wielotłokowe osiowe o stałej i zmiennej wydajności
  • Jednostki zębate
  • Pompy łopatkowe
  • Cylindry hydrauliczne
 • Przełączalne zawory sterujące – budowa i zasada działania
  • Zawory sterujące i sterowane ciśnieniem
  • Zawory sterujące przepływem
  • Zawory sterujące kierunkiem przepływu
 • Zawory logiczne – budowa i zasada działania
 • Elementy wyposażenia układu hydraulicznego
 • Wstęp do techniki proporcjonalnej i serwozaworów
 • Opis układu hydrostatycznego – przedstawienie podstawowych symboli graficznych stosowanych w schematach – identyfikacja poszczególnych elementów, \”czytanie schematów hydraulicznych\”
 • Omówienie podstawowych zasad związanych z eksploatacją czynnika roboczego w układzie hydraulicznym (dobór, filtracja)
 • Omówienie zasad eksploatacji i diagnostyki elementów, zespołów i układów hydraulicznych

Oprócz części teoretycznej w trakcie szkolenia na specjalistycznych stanowiskach szkoleniowych prowadzone są ćwiczenia praktyczne, w trakcie których uczestnicy samodzielnie budują układy hydrauliczne z wybranymi elementami i zespołami oraz przeprowadzają stosowne pomiary.

Dodatkowo możliwe jest zwiedzanie laboratorium i warsztatu serwisowego firmy Bosch Rexroth Sp. zoo. o. w Warszawie.

Inne nadchodzące wydarzenia tego organizatora

Organizator

Bosch Rexroth Polska

Bosch Rexroth Sp. z o.o. jest wiodącym specjalistą w zakresie napędów i sterowań. Pod marką Rexroth firma oferuje rozwiązania obejmujące napędy, sterowania i regulacje. Bosch Rexroth jest partnerem w aplikacjach do maszyn samojezdnych i przemysłowych.