Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Wizualizacja PLC Siemens S7-1200 przez Web Server

Jeśli zaczynasz przygodę ze sterownikiem PLC Siemens S7-1200 to powinieneś również spróbować wykonać wizualizację z pomocą funkcji WEB SERVER. Jest to nic innego jak serwer strony www zaimplementowany w sterowniki PLC. Oznacza to, że wykonując kod html możemy odczytywać i zapisywać zmienne ze sterownika PLC w różnych formach a całość wyświetlać w przeglądarce internetowej na dowolnym urządzeniu, np. smartfonie.

Poniżej znajduje się lista przydatnych linków i filmów, które pomogą się za to zabrać.

Kurs Webserwer na S7-1200

Kurs jest po angielsku w postaci artykułu. Autor Tim Jager na początku pokazuje jak skonfigurować Web Server oraz odczytywać i zapisywać zmienne. Później brnie w bardziej zaawansowane funkcje jak automatyczne odświeżanie, zmiana kodu html, modyfikacja receptur czy wyświetlanie wykresów i wskaźników. Wszystkie przykłady zawierają gotowy kod do skopiowania.

https://www.dmcinfo.com/latest-thinking/blog/id/8567/siemens-s7-1200-web-server-tutorial–from-getting-started-to-html5-user-defined-pages

 

Web Server Siemens S7-1200 – Set i Reset bitu

W filmie pokazano jak napisać prostą wizualizację do Web Serwera sterowników Siemens, w której dwoma przyciskami możemy zmieniać stan bitu z 0 na 1 i odwrotnie. Pokazano również jak skonfigurować Web Serwer oraz wgrać do sterownika kod HTML.

Web Server Siemens S7-1200 – Przykład wizualizacji pracy silnika

Przykład wizualizacji sterowania i pracy silnika. Kod strony web oraz projekt w Tia Portal autor udostępnił na dysku Google: https://goo.gl/1woCzq

 

Przykłady funkcji Web Server dla PLC Siemens S7-1200 / S7-1500

Dokument PDF przygotowany przez Siemens, w którym mamy przegląd funkcji stosowanych w aplikacjach Web Server. Przykłady zaczynają się od prostych opcji typu wyświetlanie zegara po modyfikację zmiennych i wyświetlanie ich na wykresach. PDF do pobrania tutaj: https://goo.gl/8PLaEZ

https://w5.siemens.com/france/web/fr/ad/secteur/education_nationale/Documents/Siemens%20Education%20Documents/Document%20Technique/Automate/68011496_Simple_Web_Examples_DOCU_v10_en.pdf

 

Podsumowanie

WebSerwer w PLC do prostych aplikacji może wystarczyć. Jeżeli szukasz czegoś więcej, ale nie tak wielkiego i drogiego jak cały system SCADA to polecamy rozwiązanie WebHMI – system wizualizacji na bazie przeglądarki internetowej. Bardzo prosty do wdrożenia i przekazania klientowi.

Newsy, nowe oferty pracy i wydarzenia — prosto na Twoją skrzynkę mailową! 📩

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji branżowych oraz informacji handlowych na podany adres e-mail. Swoją zgodę zawsze możesz odwołać - więcej w polityce prywatności

Powiązane artykuły