Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Wirtualna rzeczywistość w branży procesowej – podsumowanie konferencji Process Automation

Kilkunastu prelegentów, niemal setka przedstawicieli wiodących zakładów i wiele godzin prezentacji oraz merytorycznych dyskusji na temat adaptowania innowacyjnych rozwiązań w różnych gałęziach  przemysłu – tak w skrócie można podsumować kolejną edycję konferencji naukowo-technicznej, której partnerem technologicznym była firma Siemens.

Tegoroczna konferencja Process Automation odbyła się w dniach 7-8 czerwca w samym sercu Torunia. To kontynuacja wcześniejszych spotkań, znanych pod nazwą Systemy Sterowania w Automatyce Procesowej. Celem 12. edycji wydarzenia była wymiana doświadczeń i najlepszych rynkowych praktyk.

W tym roku, oprócz tematu zmian w procesach produkcyjnych w kontekście rewolucji przemysłowej 4.0 chcieliśmy rozmawiać o potrzebach i wyzwaniach stojących przed Służbami Utrzymania Ruchu – mówi Szymon Paprocki z Siemens – Chcieliśmy by nasi partnerzy i fachowcy z branży energetycznej, chemicznej jak również innych branż procesowych, mogli podzielić się  wiedzą na temat narzędzi wykorzystywanych do kompleksowego wsparcia ruchu, czy np. zapoznać się rozwiązaniami w kwestii cyberbezpieczeństwa. Wykorzystaliśmy też okazję do zaprezentowania innowacyjnego systemu, który dzięki wykorzystaniu technologii VR pozwala przeprowadzić symulację każdej ewentualności jaka może mieć miejsce w trakcie pracy zakładu. Uczestnicy konferencji będą mogli przekonać się o walorach i szerokim zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości w pracy Operatorów i Służb Utrzymania Ruchu.

Wykłady zaczęły się prelekcją Sebastiana Jasióka z firmy Siemens na temat  poprawiania skuteczności działania służb utrzymania w zakładach produkcyjnych. W swoim wystąpieniu przedstawił rozwiązania i narzędzia wspierające pracę na instalacji procesowej. Uczestnicy konferencji mieli okazję posłuchać także, jak proponowane przez Siemens metody wsparcia sprawdzają się w praktyce – o ich skuteczności szczegółowo opowiedział Andrzej Nocoń z firmy Tameh Polska, który oprócz prezentacji rozwiązań wdrożonych w elektrociepłowni ZW Nowa, przedstawił także plany ich rozwoju.

Szczególnym zainteresowaniem słuchaczy cieszyły się wykłady na temat wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w testowaniu nowych narzędzi do kompleksowego wsparcia utrzymania ruchu. W technologii Siemensa pozwala ona m.in. na dokładne sprawdzenie ich funkcjonowania bez podejmowania ryzyka wstrzymania pracy zakładu. Po bogatym wprowadzeniu dr. Ludomira Błeszyńskiego, który przedstawił m.in. rozwiązania dotyczące ujednolicania struktury danych w zakładach, przyszedł czas na praktykę. Jarosław Siemianowski zaprezentował praktyczne wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w szkoleniu przyszłych inżynierów, którzy będą systemowo zarządzać działaniem poszczególnych sektorów w zakładach, nad którymi nadzór jest w pełni zautomatyzowany.

Część prelekcji dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa, które w dobie postępującej cyfryzacji potrzebuje nowych, skutecznych narzędzi bez których nowoczesne przedsiębiorstwo nie może się obejść. Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się więcej o filozofii firmy Siemens w tym zakresie, poznając konkretne rozwiązania w sferze bezpieczeństwa i przykłady ich zastosowania w zakładzie Heinz-Glas.

Konferencja to doskonały pretekst do tego, by wymienić się doświadczeniami na temat rozwiązań w dynamicznie rozwijającej się branży procesowej. Fakt, że to już 12. edycja naszych spotkań dowodzi, że wybrana przez nas formuła się sprawdza  – mówi Cezary Mychlewicz, dyrektor ds. marketingu w firmie Siemens – Podobnie jak w poprzednich edycjach, zadbaliśmy również o przestrzeń, w której nasi partnerzy, oprócz możliwości zaprezentowania swojej działalności, mogli również nawiązać branżowe relacje,  które często są zalążkiem szerszej współpracy.

Konferencja Process Automation 2018 odbyła się pod honorowym patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Izby Gospodarczej Gazownictwa, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów, Politechniki Wrocławskiej oraz Urzędu Dozoru Technicznego. Partnerami konferencji były firmy ENCON, MAWOS, PROCOM SYSTEM, PRO-CONTROL, Stoltronic i Theus-Led.

Newsy, nowe oferty pracy i wydarzenia — prosto na Twoją skrzynkę mailową! 📩

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania informacji branżowych oraz informacji handlowych na podany adres e-mail. Swoją zgodę zawsze możesz odwołać - więcej w polityce prywatności

Powiązane artykuły

Powiązane produkty

Touch-screen Advanced Display

Kompleksowa Seria wyświetlaczy dotykowych firmy Johnson Controls. Charakteryzująca się jasnym, panoramicznym wyświetlaczem TFT o różnych rozmiarach z całkowicie ściemnianym podświetleniem i dotykowym interfejsem.

Rozłączniki bezpiecznikowe QSA

Główne cechy: prądy znamionowe na wkładki topikowe mocy NH od 40 do 800A, nowoczesna konstrukcja, zastosowanie w rozdziale energii i ochronie przed skutkami zwarć i przeciążeń, osprzęt dodatkowy – styki […]