Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Wielofunkcyjny przekaźnik bezpieczeństwa – awaryjne zatrzymanie linii produkcyjnej

Według Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku, liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy wyniosła ogółem 56 140 osób.  Przypadkom tym pomagają zapobiegać normy bezpieczeństwa. Aby je zrealizować, potrzeba efektywnych rozwiązań.

Optymalne rozwiązanie dla małych maszyn

Najlepszym rozwiązaniem  dla małych maszyn i potrzeby awaryjnego zatrzymania linii produkcyjnej, jest zastosowanie wielofunkcyjnego przekaźnika bezpieczeństwa. PSR-MXF to rozwiązanie, jakie proponuje firma Phoenix Contact.  Umożliwia on  w łatwy sposób realizację wymogów bezpieczeństwa.

Jedno urządzenie – trzy funkcje

PSR-MXF firmy Phoenix Contact może monitorować aż to trzech powszechnie stosowanych czujników bezpieczeństwa jak np.:

  • drzwi bezpieczeństwa,
  • wyłączniki bezpieczeństwa,
  • kurtyny świetlne,
  • wyłączniki magnetyczne.

Posiada trzy obwody czujnikowe:

  • 2 obwody lokalne – działające niezależnie,
  • 1 obwód nadrzędny.

Przykład linii produkcyjnej złożonej z pojedynczych maszynLokalne obwody czujników obsługują tylko po jednej funkcji bezpieczeństwa. W momencie wystąpienia błędu, można je aktywować ponownie i niezależnie od siebie.  Natomiast aktywacja obwodu nadrzędnego powoduje wyłączenie obydwu lokalnych obwodów bezpieczeństwa.

Szczególnie polecany jest do małych maszyn. Jego podstawowe zalety to:

  • mniejsze koszty związane z magazynowaniem i logistyką,
  • możliwość stosowania w układach bezpieczeństwa aż do Ple lub SIL CL 3,
  • mała zajętość miejsca szynie nośnej – jedynie 22,5 mm szerokości.

Wymagania norm bezpieczeństwa różnią się od siebie w zależności od wielkości maszyn. Można je spełnić korzystając z asortymentu firmy Phoenix Contact. By móc nadzorować, kilka różnych czujników jednocześnie, najlepszym rozwiązaniem będzie przekaźnik bezpieczeństwa PSR-MXF, który dostępny jest w czterech wariantach. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie https://phoe.co/phoenixcontact-przekaznik-bezpieczenstwa

Autor:

Mgr inż. Rafał SypniewskiMenedżer Produktu w firmie Phoenix Contact