Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/12/csm_eplan-platform-2023-3d-engine-1-1.jpg

Większa prędkość w inżynierii. Nowa Platforma EPLAN 2023

autor: EPLAN Polska.

Nowa Platforma EPLAN 2023 usprawnia i przyspiesza planowanie projektów. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz szybciej uzyskać zaplanowane rezultaty korzystając z uproszczonego systemu zarządzania danymi urządzeń, przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej jakości projektu. Ta funkcja jest niezastąpiona w szczególności podczas pracy nad projektami międzynarodowymi. Nowy silnik graficzny 3D, zoptymalizowany edytor kabli oraz nowe Centrum wprowadzania zapewniają również użytkownikom większą wydajność i przejrzystość inżynierii.


Nowa Platforma EPLAN 2023
 oferuje wiele nowych funkcji, które ułatwiają jej użytkowanie i zapewniają użytkownikom oszczędność czasu i większą wydajność. Thomas Weichsel, wiceprezes ds. portfolio oprogramowania w firmie EPLAN, dodaje »Wraz z wieloma możliwościami współpracy w zakresie inżynierii, nowo wprowadzona obsługa wielu standardów w Platformie EPLAN 2023 eliminuje konieczność zajmowania się przez użytkowników zarządzaniem danymi urządzeń, które wcześniej było dość czasochłonne, zwłaszcza w projektach międzynarodowych.»


Zgodność ze standardami.
 Urządzenia z maksymalnie dwudziestoma makrami schematów

Standardy urządzeń charakterystyczne dla firm, takie jak wytyczne, różne specyfikacje wymiarów i różne normy obowiązujące na rynkach światowych, na przykład NFPA lub IEC, wymagają różnych sposobów ich przedstawiania na schematach. Wcześniej można było zapisać tylko jedno makro na urządzenie. Dzięki nowemu systemowi zarządzania danymi urządzeń, do każdego urządzenia można teraz przypisać do dwudziestu różnych makr schematów. Zaletą dla użytkowników jest fakt, że oprogramowanie automatycznie przypisuje teraz odpowiednie makro po wybraniu odpowiedniej normy, które można łatwo przenieść do schematu za pomocą funkcji „drag and drop\”. Upraszcza to w znacznym stopniu obsługę urządzeń, gwarantuje lepszy przegląd projektu i ułatwia administrowanie danymi.

Producenci komponentów, którzy dostarczają dane urządzeń do EPLAN Data Portal, w tym zgodnych ze standardem EPLAN Data Standard (EDS), również odnoszą wielowymiarowe korzyści. Jak wyjaśnia Weichsel: »W przyszłości na przykład sterownik będzie mógł być przechowywany jako jeden zestaw danych z różnymi makrami w EPLAN Data Portal, co znacznie zmniejsza nakład pracy wymagany od producentów w celu dostarczenia i aktualizacji swoich danych.»

Specyficzne dla firm standardy, takie jak wytyczne, specyfikacje wymiarów i różne standardy światowe, na przykład NFPA, można teraz łatwo przedstawić za pomocą nowego systemu zarządzania urządzeniami.


EPLAN eStock. Zarządzanie urządzeniami w chmurze

Korzystanie z EPLAN eStock, nowego systemu zarządzania danymi urządzeń w Platformie EPLAN 2023 oznacza, że dane urządzeń mogą być teraz utrzymywane w chmurze EPLAN. Dzięki temu współpraca między uczestnikami projektu jest jeszcze łatwiejsza, co wpływa na skrócenie czasu koordynacji oraz eliminuje zakłócenia. Dostęp do EPLAN eStock działa niezależnie od lokalizacji firmy, wszyscy uczestnicy mogą łatwo i bezpiecznie uzyskać dostęp do danych urządzeń w chmurze, niezależnie od tego, czy pracują w domu, znajdują się w innej lokalizacji firmy gdziekolwiek na świecie, czy dzielą się danymi z partnerami biznesowymi. Firmy oszczędzają w ten sposób czas, nie wspominając o kosztach utworzenia i utrzymania własnej, dodatkowej infrastruktury IT.


Silnik graficzny 3D zapewnia większą wydajność

Maszyny i instalacje stają się coraz bardziej zautomatyzowane, a cyfrowy bliźniak staje się integralną częścią procesów inżynierii szaf sterowniczych i rozdzielnic. Towarzyszy temu rosnąca złożoność i coraz większe wymagania w zakresie strukturyzacji modeli 3D układów szaf sterowniczych. Ilość danych i informacji, którymi trzeba zarządzać, rośnie proporcjonalnie. Wcześniej użytkownicy potrzebowali dużo cierpliwości, zwłaszcza w przypadku renderowania dużych modeli 3D. Dzięki nowemu silnikowi graficznemu Engine Direct3D, firma EPLAN znacznie przyspieszyła procesy projektowe. Renderowanie 3D jest teraz znacznie szybsze, a czynności, takie jak powiększanie lub obracanie, są znacznie płynniejsze i łatwiejsze.

Rozszerzone Centrum wprowadzania w Platformie EPLAN 2023 zapewnia lepszy przegląd projektu. Użytkownicy mogą również intuicyjnie wyszukiwać urządzenia, nawet w dokumentach zewnętrznych lub połączonych.


Edytor do zoptymalizowanego zarządzania kablami

Platforma EPLAN 2023 upraszcza również okablowanie szaf sterowniczych, które są rozproszone na terenie zakładu w sposób zdecentralizowany. Na przykład, nowy edytor kabli ułatwia zarządzanie kablami i ich wizualizację na Platformie EPLAN, niezależnie od liczby żył. Numer i typ urządzenia, źródło i miejsce docelowe oraz ekranowanie i połączenie są wyświetlane graficznie w jednym oknie dialogowym. Nowy edytor okablowania, stanowiący podstawę do okablowania maszyn wirtualnych, ułatwia określenie długości okablowania w EPLAN Harness proD. Informacje o kablach są teraz widoczne na pierwszy rzut oka, począwszy od źródła, aż do miejsca docelowego.


Centrum wprowadzania. Lepszy przegląd projektu

Symbole, makra i urządzenia mogą być teraz wyświetlane w bardziej skoncentrowany sposób, jako tabela w oknie dialogowym. Umożliwia to rozszerzone Centrum wprowadzania w Platformie EPLAN 2023, które zapewnia lepszy przegląd projektu. Użytkownicy mogą również intuicyjnie wyszukiwać urządzenia, nawet w zewnętrznych lub połączonych dokumentach. Jeśli potrzebujemy sprawdzić, które komponenty wymagają jakiego prądu, wystarczy kliknąć w tabelę, a informacje logiczne są bezpośrednio widoczne. Nowa funkcja tagowania ułatwia również nawigację, a logiczne ścieżki wyboru i lepsze struktury projektów przyspieszają zarówno wyszukiwanie, jak i ogólne planowanie projektu. Nowy interfejs do programu Microsoft Excel ułatwia pracę użytkownikom, gdyż nie muszą już oni samodzielnie instalować oprogramowania, aby wyprowadzać dane w tym formacie. Dzięki temu tworzenie list i tabel jest teraz bardziej wydajne.

Nowy silnik graficzny 3D sprawia, że takie operacje, jak powiększanie lub obracanie są znacznie płynniejsze i łatwiejsze.

Więcej o Platformie EPLAN 2023



Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: EPLAN Polska
  • EPLAN dostarcza oprogramowanie i rozwiązania serwisowe z zakresu elektrotechniki, automatyki i mechatroniki. Firma opracowuje jedno z wiodących na świecie rozwiązań inżynieryjnych dla producentów maszyn i do prefabrykacji szaf sterowniczych. EPLAN jest idealnym partnerem, który usprawnia wymagające procesy inżynieryjne. Zarówno standardowe, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP, PDM i PLM zapewniają spójność danych w całym łańcuchu wartości. Praca z oprogramowaniem EPLAN oznacza nieograniczoną komunikację we wszystkich dziedzinach inżynierii. Niezależnie od tego, czy są to małe czy duże przedsiębiorstwa, klienci mogą efektywniej wykorzystywać swoją wiedzę fachową. Firma EPLAN posiada ponad 61 000 klientów na całym świecie i nieustannie rozwija się we współpracy z klientami i partnerami. W ramach sieci partnerskiej EPLAN Partner Network wspólnie z partnerami realizuje otwarte interfejsy i bezproblemowe integracje. W centrum uwagi znajduje się "Efektywna inżynieria". Firma EPLAN została założona w 1984 roku i jest częścią zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group działa na całym świecie, posiada 12 zakładów produkcyjnych i 94 międzynarodowych spółek zależnych. Cała grupa zatrudnia 11 600 osób i w 2020 roku wygenerowała przychody w wysokości około 2,2 miliarda euro. Po raz 14 z rzędu ta rodzinna firma zdobyła wyróżnienie "Top German Employer" w 2021 roku. Ponadto Friedhelm Loh Group została uznana za "Najlepszego trenera zawodowego" według badania Deutschland Test i Focus Money.
  • Profil Autora
  • http://www.eplan.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!



PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ



NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Reklama



POLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
  • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
  • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
  • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@stapor&#...
  • Proficy Operations Hub produkcji GE Vernova (uprzednio GE Digital) jest wszechstronnym klientem webowym, agregującym i wizualizującym dane z różnych źródeł, dzięki czemu może stanowić jedno źródło wiarygodnej wiedzy o produkcji. Umożliwia b...
  • Ten kurs zawiera podstawy z dziedziny serwomechanizmów. Składa się z pierwszego modułu wprowadzającego, pełnego kursu o serwomechanizmach. Mini kurs przeprowadzi Cię przez podstawowe zagadnienia związane z serwomechanizmami. Zaczniemy od sa...