PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Więcej niż tylko projektowanie CAD – Solid Edge od firmy Siemens

814 wyświetleń, autor: Piotr Gwiazdowski • iAutomatyka.pl.

Istnieje wiele systemów umożliwiających tworzenie, rysowanie obiektów 2D i 3D. Jednym z takich systemów 3D CAD jest Solid Edge od firmy Siemens, o którym napiszę w tym artykule kilka słów. Jeżeli chcesz wypróbować oprogramowanie Solid Edge to teraz możesz zupełnie bezpłatnie pobrać w pełni funkcjonalną wersję trial i korzystać z niej przez 45 dni.

Solid Edge

Solid Edge to środowisko typu CAD, czyli środowisko do projektowania wspomaganego komputerowo. Systemy CAD umożliwiają cyfrowe modelowanie i odwzorowanie geometryczne konstrukcji wyrobu, przedmiotu lub układu (złożenia) przedmiotów. Takie cyfrowe, trójwymiarowe odwzorowanie przyszłego wyrobu umożliwia lepsze wyobrażenie sobie jego wyglądu, geometrii, funkcjonalności, oraz czasami wcześniejsze odnalezienie słabych punktów i zmianę koncepcji. Powstałe w ten sposób modele są również obecnie podstawą do produkcji wyrobów, można je bezpośrednio wczytywać w obrabiarkach.

Solid Edge wychodzi dalej niż tylko trójwymiarowe projektowanie obiektów, dzięki czemu staje się elementem strategii Zarządzania Cyklem Produktu (z ang. PLM). Umożliwia to między innymi:

 • współdzielenie projektów w chmurze,
 • projektowanie instalacji elektrycznych,
 • symulacje,
 • przygotowanie dokumentacji technicznej,
 • drukowanie 3D,
 • zarządzanie danymi.

Współdzielenie projektów w chmurze

Posiadając Solid Edge możesz korzystać bezpłatnie z 5GB przestrzeni w chmurze, gdzie możesz uploadować dowolne pliki z Solid Edge, odtwarzać je na dowolnym innym urządzeniu (telefonie, tablecie, komputerze, macbooku itd.). Dzięki temu możesz dzielić pliki ze swoimi współpracownikami, klientami, czy trzymać wersje zapasowe.

Projektowanie instalacji elektrycznych

Dzięki zaawansowanemu projektowaniu elektrycznemu Solid Edge umożliwia kompleksowe projektowanie urządzeń elektromechanicznych. Rozwiązania do projektowania elektrycznego pozwalają na:

 • projektowanie i symulację instalacji elektrycznych,
 • trasowanie kabli i rozmieszczenie elementów w złożeniach 3D,
 • obliczenia długości przewodów,
 • wizualizację elektrycznych elementów w środowisku 3D,
 • integrację projektów płytek drukowanych z elementami mechanicznymi.

Drukowanie 3D

Solid Edge posiada narzędzia umożliwiające projektowanie z optymalizacją topologii, co pozwala na tworzenie lekkich i złożonych kształtów. Idealnych do specyfiki druku 3D. Solid Edge umożliwia też przesyłanie swoich projektów do usług drukowania 3D w chmurze, drukowanie jest realizowane przez firmy trzecie, a do użytkownika wraca gotowy, wydrukowany produkt.

Jeżeli jesteś zainteresowany pozostałymi możliwościami Solid Edge to odwiedź stronę Siemens:
http://bit.ly/SolidEdgeCAD

Wypróbuj bezpłatnie

Jeżeli zainteresował Cię powyższy opis systemu Solid Edge to mam dobrą wiadomość. Jak już wspomniałem na wstępie, istnieje możliwość pobrania w pełni funkcjonalnej wersji trial programu zupełnie za darmo. Nie ma znaczenia, czy będziesz używał jej w swojej firmie, czy na potrzeby prywatne. Musisz jedynie pamiętać, że z wersji próbnej można korzystać przez 45 dni.

Bezpłatna wersja próbna obejmuje:

 • pełną wersję oprogramowania Solid Edge Premium,
 • dostęp do szkoleń i filmów instruktażowych online,
 • możliwość udziału w internetowej społeczności Solid Edge i dzielenia się wiedzą oraz czerpania dobrych rad od innych użytkowników.

Pobierz wersję trial Solid Edge i testuj przez 45 dni:

http://bit.ly/SolidEdgeCADTrial

Jeszcze więcej wiedzy

Na stronie Siemens oprócz informacji o programie i możliwości pobrania wersji trial znaleźć można też trochę wiedzy jak tego środowiska używać. Mówię tutaj o webinarach na życzenie. To znaczy są to nagrania z przeprowadzonych seminariów online, które można pobrać i zobaczyć w dowolnej chwili. Obecnie znajduje się tam jeden webinar w języku polskim oraz cała masa webinarów po angielsku.

Polski webinar przedstawia środowisko FloEFD, które służy do symulacji CFD, czyli symulacji przepływu cieczy i gazów. FloEFD eliminuje skomplikowany proces definiowania symulacji, a dzięki skomplikowanym algorytmom gwarantuje otrzymanie dobrej jakości wyników. Dzięki narzędziom do parametryzacji projektów można przeprowadzić wiele symulacji dla różnych wartości, następnie zbadać trendy i odrzucić mniej pożądane opcje projektowe.

Webinarium w trzech krokach:

 1. Przygotowanie symulacji przepływowych w środowisku FloEFD.
 2. Poznanie narzędzia do parametrycznych obliczeń CFD.
 3. Poprawienie efektywności pracy w zagadnieniach przepływowych.

Pobierz webinar i naucz się symulacji przepływowych:
http://bit.ly/WebinarSolidEdge

Bezpłatny ebook „CAD na urządzeniach mobilnych”

Dostawcy oprogramowania CAD reklamują możliwości projektowania w dowolnym miejscu, przy użyciu urządzeń mobilnych. Jednak wiąże się to często z nieprecyzyjną kontrolą, niewygodą, ograniczonymi możliwościami i ostatecznie poirytowaniem. Można powiedzieć, że dzięki najnowszym technologiom urządzenia mobilne są już gotowe na oprogramowanie CAD, ale czy programy CAD są gotowe do podjęcia wyzwania? Na to i inne pytania odpowiada ebook dostępny do pobrania na stronie Siemens.

Co zawiera opracowanie?

 • Kryteria oceny możliwości mobilnych systemów CAD.
 • Słowniczek stylów interakcji, który pomoże Ci zrozumieć, czym różni się używanie systemu CAD na urządzeniach mobilnych (i w jakich obszarach jest lepsze) od projektowania CAD na pulpicie.
 • Studia przypadków, które pomogą Ci zrozumieć, w jaki sposób rzeczywiste firmy wykorzystują mobilność CAD – i jak ich doświadczenia mogą mieć odniesienie do Ciebie.

Pobierz ebook „CAD na urządzeniach mobilnych”:
http://bit.ly/SolidEdgeebook

Reklama

25 września 2019 / Kategoria: , , , ,
 • Autor: Piotr Gwiazdowski • iAutomatyka.pl
 • Redaktor w iAutomatyka.pl
  Inżynier automatyki i robotyki, z doświadczeniem jako technik utrzymania ruchu. Oprócz automatyki i nowych technologii pasjonuję się pisaniem, co postanowiłem połączyć podejmując pracę w zespole iAutomatyka.
 • Profil Autora

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

>KLIKNIJ<

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

>KLIKNIJ<

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

>KLIKNIJ<

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

>KLIKNIJ<

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

>KLIKNIJ<

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

>KLIKNIJ<

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

>KLIKNIJ<

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

>KLIKNIJ<

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

>KLIKNIJ<

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

>KLIKNIJ<

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

>KLIKNIJ<

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

>KLIKNIJ<

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

>KLIKNIJ<

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

>KLIKNIJ<

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

>KLIKNIJ<

How To: Monitoring prędkości obrotowej

How To: Monitoring prędkości obrotowej

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Producent Solid Edge

Siemens Sp. z o.o.

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…