PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

WebHMI

 UNIWERSALNA BRAMKA DANYCH I SCADA

 Bez licencji, bez instalacji, bez limitów!

GDZIE KUPIĆ?

PODŁĄCZ. WIZUALIZUJ. TAK TO DZIAŁA!

WebHMI to zoptymalizowane urządzenie do przetwarzania i wyświetlania danych procesowych w prosty sposób, z Polskim interfejsem. Prace można zacząć zaraz po podłączeniu zasilania, ponieważ wystarczy dowolna przeglądarka internetowa zarówno do budowania ekranów jak i ich wyświetlania jako SCADA. WebHMI nie wymaga instalacji oprogramowania na PC ani sztucznych ograniczeń ilości rejestrów  czy dodatkowych opłat.

Samo urządzenie WebHMI wystarczy do zbudowania wizualizacji.

Mnogość zaimplementowanych protokołów komunikacyjnych pozwala na interakcję z urządzeniami najczęściej stosowanymi w przemyśle. W porównaniu do klasycznych instalacji SCADA, WebHMI jest kilkukrotnie razy tańszym rozwiązaniem.

WebHMI ma zaimplementowanych wiele gotowych rozwiązań typu logowanie danych, raporty, wykresy, grafy, histogramy, planowanie zdarzeń w kalendarzu i wiele opcji wizualizacji. Elastyczność zapewnia możliwość programowania w języku wyższego rzędu LUA.

Uzyskując dostęp serwisowy możemy zarządzać opcjami zaawansowanymi sieci typu VPN, WiFi, Virtual IP, WAN, LAN, DHCP, DNS i wiele innych. Przez co dzięki WebHMI możliwy jest zdalny dostęp do podłączonych urządzeń.

TO NIE WSZYSTKO! Scrolluj dalej!

3 KROKI DO URUCHOMIENIA

webhmi krok 1

KROK 1

Wsadź kartę SD
Maksymalna pojemność to  32GB co starczy na kilka lat zbierania danych z urządzeń.

webhmi krok 2

KROK 2

Podłącz WebHMI do PC
W przeglądarce wpisz IP 192.168.1.1 i już możesz zaczynać pracę. Nie potrzeba żadnych instalacji ani licencji.

webhmi krok 3

KROK 3

Buduj ekrany
Korzystaj z gotowych funkcji aby wykonać profesjonalne ekrany dla użytkownika. Wystarczy podczepić rejestry.

PRZEGLĄD WEBHMI
PRZEGLĄD WEBHMI

WYŚWIETLAJ DANE W PRZEGLĄDARCE INTERNETOWEJ

Dzięki WebHMI w prosty sposób zbierzesz dane z urządzeń typu PLC, IO, liczniki, falowniki itp. aby następnie wyświetlić je dla użytkownika jak system SCADA w zwykłej przeglądarce internetowej. W polskim interfejsie znajdziesz wiele gotowych rozwiązań i funkcji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie zmienne odczytane z urządzeń.

REJESTRY I PROTOKOŁY
REJESTRY I PROTOKOŁY

GRUPOWANIE REJESTRÓW I WIELE PROTOKOŁÓW

WebHMI nie ma żadnych limitów ilości rejestrów. Zmienne można importować, eksportować oraz dzielić według połączenia a nawet grupować. Dzięki temu cały projekt jest przejrzysty a wybieranie zmiennych podczas budowania wizualizacji to czysta przyjemność dla programisty.

OBSŁUGIWANE PROTOKOŁY:

 

 • Modbus RTU/ASCII/TCP,
 • Siemens S7 Communication, 
 • Siemens PPI,
 • Mitsubishi MELSEC,
 • Delta Electronics DVP,
 • Allen-Bradley DF1,
 • 1-Wire,
 • OWEN, Carel Easy,
 • BACnet IP,
 • Własne protokoły użytkownika.

OBRAZY I ANIMACJE
OBRAZY I ANIMACJE

BIBLIOTEKA OBRAZÓW

WebHMI umożliwia zbudowanie własnej biblioteki obrazów i animacji. Można importować wszystkie popularne rozszerzenia plików typu SVG, PNG, JPG. Zaimportowane obrazy można umieszczać na pulpitach oraz decydować czy mają zostać wyświetlone w zależności od wartości zmiennej. Grafiki można też przemieszczać po ekranie oraz tworzyć z nich animacje.

WYKRESY
WYKRESY

HISTORIA DANYCH NA WYKRESACH

WebHMI posiada wbudowane gotowe narzędzia analityczne. Wystarczy że wybierzesz zmienne a interfejs dopasuje wykres i zacznie logować dane. Powiększanie i wybór zakresu jest intuicyjny a na samym wykresie można oznaczyć punkt aby poznać konkretne wartości zmiennych. Na jednym wykresie może być kilka zmiennych tak jak może być wiele wykresów.

LOGI ZMIENNYCH
LOGI ZMIENNYCH

LOGI ZMIENNYCH

Logi zmiennych to wbudowane narzędzie do przeglądania danych archiwizowanych w WebHMI. Dane są zapisywane na karcie SD a całość nie wymaga skomplikowanej konfiguracji. Dzięki filtrom w łatwy sposób można uzyskać interesujące zakresy. Możliwe jest też eksportowanie danych do formatu excel za pomocą API.

KALENDARZ
KALENDARZ

PLANOWANIE ZADAŃ W KALENDARZU

Dzięki wbudowanemu kalendarzowi można wprowadzać zadania do wykonania dla WebHMI, które mają się wykonać w przyszłości nawet z opcją powtarzania. Działania jakie może podjąć WebHMI to zmiana wartości zmiennej, wykonanie skryptu, zastosowanie receptury czy proste dodanie wartości do spisu logów.

SKRYPTY
SKRYPTY

WŁASNE SKRYPTY LUA

Własne skrypty w języku LUA to opcja która wnosi WebHMI na wyższy poziom. Język jest bardzo podobny do klasycznego C++ a biblioteka na wiki.webhmi.com.ua jest bardzo bogata w przykłady.

Dzięki skryptom możemy wywoływać alarmy, odczytywać i zmieniać wartości czy tworzyć zaawansowane algorytmy. W zasadzie po podłączeniu modułów IO po protokole Modbus można wykorzystać WebHMI do zbierania sygnałów i sterowania.

Skrypty można wywoływać wg różnych opcji takich jak w każdym skanie, po uruchomieniu ekranu,  po zmianie wartości zmiennej, dla kalendarza lub raz po rozpoczęciu projektu.

ALARMY
ALARMY

WIADOMOŚCI I ALARMY

Alerty w WebHMI to przygotowana funkcja do wyświetlania alarmów, komunikatów i wiadomości. Możemy określać klasy alarmu oraz wymuszać potwierdzenia przez operatorów. W tabeli wyświetla się również czas rozpoczęcia i zakończenia alarmu oraz jego potwierdzenia. Całość jest uzbrojona w wygodne filtry aby odszukanie interesujących nas informacji było jak najszybsze.

Alarmy można konfigurować za pomocą zmiennych np. wykorzystując 32 bity gdzie każdy z nich wywoła dany alert lub po prostu skorzystać ze skryptów LUA.

RECEPTURY
RECEPTURY

ZBIORCZA ZMIANA PARAMETRÓW

Receptury pozwalają na zmianę wielu rejestrów jednocześnie. Wykonanie receptury można wykonać na zbudowanym pulpicie przez przycisk lub wybór listy, za pomocą skryptu czy przez działanie w kalendarzu WebHMI.

Dodawanie zmiennych do receptury jest intuicyjne i zajmuje dosłownie chwilę. Do każdej zmiennej możemy dopisać stałą wartość natomiast dla całej receptury możemy określić uprawnienia dostępu.

RAPORTY
RAPORTY

WYDARZENIA I RAPORTY

Wydarzenia to proste warunki logiczne dzięki którym możemy wywoływać raporty lub zapisywać wiadomość do logów. Raporty mogą się składać z wielu zmiennych, które są zapisywane według określonych warunków np. maksymalna wartość.

Raporty można eksportować do plików CSV oraz wywoływać je z poziomu skryptów LUA.

MODBUS SERWER
MODBUS SERWER

UDOSTĘPNIAJ ZEBRANE DANE DLA INNYCH STEROWNIKÓW

Dokładnie tak! WebHMI może być serwerem MODBUS TCP. Oznacza to, że zebrane dane z kilku urządzeń takich jak sterowniki PLC można dowolnie poukładać w spójną tablicę i udostępnić dalej w popularnym protokole. Wcześniej oczywiście WebHMI może dodatkowo zebrane dane przetworzyć w skryptach LUA aby na przykład udostępniać już gotowe jednostki inżynierskie.

API
API

INTEGRACJA Z INNYMI SYSTEMAMI ZA POMOCĄ API

Dzięki API istnieją ogromne możliwości integracji WebHMI z aplikacjami i systemami zewnętrznymi. API możemy wykorzystać np. do wymiany danych pomiędzy WebHMI a Androidem, excelem, systemem ERP i pozostałymi systemami wykorzystujących API.

GALERIA
GALERIA
Artykuły o WebHMI
Artykuły o WebHMI
Możliwości techniczne
Możliwości techniczne

SUPERKOMPAKTOWA OBUDOWA

 • bez wentylatora, architektura MIPS, Embedded Linux,
 • obudowa ABS-tworzywo,
 • mocowanie na profilu DIN,
 • przemysłowe SD karty, maksymalnie 32 GB,
 • stopień ochrony IP 40,
 • waga 300g,
 • rozmiary 101 x 35 x 120 mm,
 • regulowany czas odpytywania (od 5 ms),
 • zasilanie 24VDC (18..32V) 100-500mA,
 • akumulatorowe podtrzymanie zasilania,
 • Zakres temperatur: 0—50˚C.

INTERFEJSY I WYJŚCIA

 • 2 × Ethernet 100BASE-T, RJ45 z izolacją galwaniczną, ESD 3 kV,

 • 1 x WiFi WLAN 802.11 b/g/n (100 mW moc nadajnika)
  złącze antenowe RP-SMA,

 • 1 x RS-485, tryb «multiprotocol» tryb, 250/921 kbit/s*, izolacja galwaniczna 2500 V, ESD – 8 kV,

 • 1 x USB 2.0 — ładowność do 500 mA, sterowane zasilanie, ochrona przed ESD odpowiednio IEC 61000–4–2 stopień 4: 15 kV (rozładunek powietrzny) — 8 kV (kontakt),

 • obsługiwane modemy: 3G, CDMA, GSM, EDGE,
 • Dodatkowe porty: RS-232/422/485, M-Bus, 1-Wire, itd. poprzez adaptery USB,

 • Wyjścia cyfrowe: 2 x przekaźniki statyczne SSR (125mA, 24V)

PROTOKOŁY I URZADZENIA

 • Modbus RTU (sterowniki i urządzenia z portem RS485),
 • Modbus TCP (większość sterowników z portem Ethernet),
 • Siemens S7 Communication (Logo!8, S7-1200, S7-1500, S7-300, S7-400)
 • Siemens PPI (np. S7-200),
 • Mitsubishi MELSEC (PLC Mitsubishi Electric),
 • Delta Electronics DVP,
 • Allen-Bradley DF1,
 • 1-Wire,
 • OWEN, Carel Easy,
 • BACnet IP,
 • Własne protokoły użytkownika.

 • GDZIE KUPIĆ?

  WebHMI jest dostępne w:

 • ZAPYTANIE OFERTOWE

  Wyślij e-mail na adres a.lovberg@zestapro.pl lub skorzystaj z poniższego przycisku:

  POPROSZĘ OFERTĘ NA WEBHMI
 • WYPOŻYCZENIE WEBHMI

  Wypożyczenie WebHMI jest realizowane przez zestapro.pl. Umożliwiają 7-dniowe testy WebHMI – tyle w zasadzie wystarczy aby się do niego przekonać. Po wcześniejszych ustaleniach WebHMI jest wysyłane kurierem.

  WebHMI wysyłane jest do testów tylko dla firm.

  WYPOŻYCZ WEBHMI
 • WSPÓŁPRACA HANDLOWA

  WebHMI jest dostępne również w innych firmach dystrybucyjnych np. w hurtowniach Alfa Elektro, Selltech. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wprowadzeniem WebHMI do swojego systemu bądź sklepu to prosimy skorzystać z poniższego przycisku:

  WSPÓŁPRACA HANDLOWA

Wypełnij pola a my odpowiemy lada moment:

Co Państwa interesuje?
Chcę otrzymać ofertę na WebHMIChcę uzyskać dostęp do testów onlineChcę wypożyczyć WebHMIWspółpraca handlowa

*Akceptuje regulamin i politykę prywatności.
Regulamin portalu iAuotmatyka.pl
Polityka prywatności

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…