PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

1454 wyświetleń, autor: ifm electronic sp. z o.o..

Profesjonalne szkolenia z zakresu najnowocześniejszych technologii, a także dyskusje i spotkania ludzi biznesu to elementy czwartej edycji warsztatów „ifm wiedza i doświadczenie” organizowanych przez światowego lidera branży automatyki przemysłowej – ifm electronic.  W tym roku wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „ifmdustry 4.0”.

Innowacyjne rozwiązania dla Przemysłu 4.0, m.in. technologie gromadzenia danych, Real Time Maintenance, pomiar zużycia mediów czy IO-Link to główne zagadnienia, o jakich będzie mowa podczas tegorocznej edycji warsztatów „ifm wiedza i doświadczenie”. Poprowadzą je specjaliści ifm electronic, zajmujący się na co dzień praktycznym zastosowaniem najnowszych rozwiązań w zakładach produkcyjnych. Przybliżą uczestnikom najbardziej innowacyjne technologie stosowane w przemyśle i objaśnią jak wprowadzić produkcję na wyższy poziom działania.

Współczesny rynek automatyki związany z produkcją czujników przemysłowych rozwija się coraz dynamiczniej – mówi Piotr Michalski, Kierownik Projektu w ifm electronic. Producenci, przy bliskiej kooperacji z odbiorcami końcowymi, prześcigają się w patentowaniu nowych rozwiązań technicznych, wzorów użytkowych czy oprogramowania. Dlatego też chcemy przybliżyć uczestnikom warsztatów nowoczesne możliwości zwiększania wydajności produkcji oraz obniżania jej kosztów. Podpowiedzieć, jakie strategie rozwoju obrać dla własnej firmy, kiedy warto zacząć inwestować w nowe technologie oraz na co zwrócić uwagę, by były to dobrze wydane pieniądze.

Nowości na europejskim rynku, w tym również polskim, najczęściej pojawiają się po wcześniejszej prezentacji podczas największych światowych targów automatyki. Takim wydarzeniem są Targi Hanowerskie (Hannover Messe 2019). To międzynarodowe święto technologii i innowacji w przemyśle, odbędzie się na początku kwietnia 2019 roku.

Warsztaty „ifm wiedza i doświadczenie” celowo zostały zaplanowane zaraz po tym istotnym branżowym wydarzeniu. W ten sposób uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi, często przełomowymi, rozwiązaniami, które za chwilę staną się codziennością w nowoczesnych zakładach przemysłowych. Nastawiamy się na otwartą dyskusję oraz wymianę doświadczeń związanych z Przemysłem 4.0.

Zapisz się na warsztaty “ifm wiedza i doświadczenie”

30 – 31 maja 2019, Dobroń (okolice Łodzi)

Jednym z najważniejszych punktów programu będą warsztaty „ifmnovation z IO-Link”, podczas których uczestnicy poznają najnowocześniejsze rozwiązania, innowacyjne produkty ifm electronic, a przede wszystkim będą mogli przetestować je w praktyce. Zaprezentowane zostaną nowe całometalowe czujniki indukcyjne do inteligentnego monitorowania położenia, systemy sprzężenia zwrotnego zaworów – czujniki MVQ oraz nowy miernik przewodności LDL. Jeden z warsztatów poświęcony będzie wpływowi uziemnienia na zachowanie czujników pojemnościowych.

Zaplanowano również warsztaty z tematyki IO-Link, podczas których zostaną zaprezentowane  i przeanalizowane funkcjonalności IO-Link od strony technicznej. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zarówno poznać podstawy tego interfejsu, jak i pogłębić swoją dotychczasową wiedzę w tym zakresie.

Podczas warsztatów zostanie przedstawiona platforma Linerecorder Smartobserver, czyli narzędzie do wizualizowania aktualnego stanu maszyn i urządzeń oraz podglądu danych historycznych, m.in. monitoringu drgań napędów oraz zużycia mediów, w tym sprężonego powietrza i energii elektrycznej. Umożliwia ono dostęp do informacji o stanie maszyn niezależnie od miejsca oraz integrację z innymi systemami w firmach, w szczególności z SAP ERP.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli również wziąć udział w warsztatach Real Time Maintenance, w czasie których specjaliści ifm electronic zaprezentują możliwości systemu ciągłego monitoringu drgań – efector octavis, oferującego szerokie możliwości w zakresie diagnostyki maszyn i urządzeń.

Wszyscy zainteresowani tematem obniżenia kosztów produkcji będą mogli porozmawiać o zużyciu mediów, a co za tym idzie kontroli wydatków oraz wstępnej diagnostyce. W praktyczny sposób zostaną im przybliżone zagadnienia związane z utrzymaniem i monitorowaniem instalacji na przykładzie wody i sprężonego powietrza. Przedstawione zostaną systemy pomiarowe oraz gotowe rozwiązania w tym zakresie. Zajęcia będą prowadzone na gotowej instalacji, sprzężonej z nadrzędnym systemem diagnostycznym.

Czwarta edycja warsztatów „ifm wiedza i doświadczenie” odbędzie się w dniach  30 – 31 maja 2019 roku w hotelu „Kolumna Park” w Dobroniu. Mimo dużego rozmachu, udział w nich jest całkowicie bezpłatny. Dodatkowo po pierwszym dniu na chętnych będą czekały warsztaty cygarowe, a wieczorem zaplanowano bankiet z atrakcjami.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu wystarczy zapisać się poprzez formularz dostępny na stronie:

https://ifm-warsztaty.pl/zapisz-sie/

ifm electronic to lider w branży automatyki przemysłowej, który z małej rodzinnej firmy przekształcił się w międzynarodowe przedsiębiorstwo. Obecnie zatrudnia ponad 6,5 tys. pracowników w ponad 70 krajach na całym świecie. Rozwija i sprzedaje najnowocześniejsze rozwiązania dla ponad 100 tysięcy klientów z różnych branż. Jest  właścicielem ponad 400 patentów. Od 15 lat prowadzi swoją działalność również w Polsce.

15 marca 2019 / Kategoria: , ,
  • Autor: ifm electronic sp. z o.o.
  • Na początku była pasja, która stanowiła siłę napędową dla założycieli firmy dążących do bycia lepszym. Do stworzenia czujników o unikalnej jakości i niezawodności oraz oferowania najwyższego poziomu obsługi. Ta wizja oraz świadomość, że jakość to znacznie więcej niż sam produkt, doprowadziła do powstania ifm w październiku 1969 roku.
  • Profil Autora
  • https://www.ifm.com/pl/pl/

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Wydarzenia Towarzyszące Targom ITM Polska 2019

Wydarzenia Towarzyszące Targom ITM Polska 2019

>KLIKNIJ<

Filtry aktywne w przemyśle – potrzeba stosowania czy już konieczność?

Filtry aktywne w przemyśle – potrzeba stosowania czy już konieczność?

>KLIKNIJ<

Pierwsze kroki ze sterowaniem CNC

Pierwsze kroki ze sterowaniem CNC

>KLIKNIJ<

Python + PLC = Symulacja procesu

Python + PLC = Symulacja procesu

>KLIKNIJ<

Jak zacząć naukę programowania PLC z FPWIN Pro?

Jak zacząć naukę programowania PLC z FPWIN Pro?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #5: Jak zacząć programować sterowniki PLC

Automatyczny Podcast #5: Jak zacząć programować sterowniki PLC

>KLIKNIJ<

Orange Box narzędziem w modernizacji zakładu

Orange Box narzędziem w modernizacji zakładu

>KLIKNIJ<

Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania

Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania

>KLIKNIJ<

Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA dla Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems!

Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA dla Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems!

>KLIKNIJ<

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #2 – WIZUALIZACJA I STEROWANIE ZA POMOCĄ PANELU HMI

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #2 – WIZUALIZACJA I STEROWANIE ZA POMOCĄ PANELU HMI

>KLIKNIJ<

Szkolenia produktowe Pilz w nowej odsłonie dzięki modułom szkoleniowym PES

Szkolenia produktowe Pilz w nowej odsłonie dzięki modułom szkoleniowym PES

>KLIKNIJ<

OnRobot – Seminaria dla integratorów automatyki i robotyki

OnRobot – Seminaria dla integratorów automatyki i robotyki

>KLIKNIJ<

Recenzja SECOMEA SiteManager – routera VPN do zdalnego dostępu

Recenzja SECOMEA SiteManager – routera VPN do zdalnego dostępu

>KLIKNIJ<

PROFINET Truck – Bezpieczeństwo sieci i Cyfryzacja w Industry 4.0

PROFINET Truck – Bezpieczeństwo sieci i Cyfryzacja w Industry 4.0

>KLIKNIJ<

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatna konferencja”Niezawodność & Utrzymanie Ruchu” dla produkcji

Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatna konferencja”Niezawodność & Utrzymanie Ruchu” dla produkcji

>KLIKNIJ<

Przekaźnik, przekaźnik czasowy a może SMARTimer od Finder?

Przekaźnik, przekaźnik czasowy a może SMARTimer od Finder?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast: Ścieżka kariery automatyka

Automatyczny Podcast: Ścieżka kariery automatyka

>KLIKNIJ<

Porozmawiajmy o automatyce na ASTOR TOUR – 7 miast – maj 2019

Porozmawiajmy o automatyce na ASTOR TOUR – 7 miast – maj 2019

>KLIKNIJ<

Wybierz najlepszy pomysł na zastosowanie sterownika easy E4 – runda finałowa!

Wybierz najlepszy pomysł na zastosowanie sterownika easy E4 – runda finałowa!

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…