Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Wagi dedykowane dla przemysłu

Transport, handel, a także wiele innych gałęzi przemysłu wymaga zastosowania różnych rozwiązań w kwestii ważenia ładunków. Dobranie odpowiedniej wagi wcale nie jest prostym zadaniem, bo koniecznie trzeba wziąć pod uwagę czy wybrany system ważenia da rzeczywiste pomiary oraz, czy będzie możliwość przetwarzania danych z ważenia.

Wagi do dużych gabarytów

Ważenie ładunków wielkogabarytowych powinno zawsze odbywać się tylko za pomocą wag dedykowanych, które pozwolą na dokonanie precyzyjnych pomiarów. Warto też zwrócić szczególną uwagę czy dana waga może współpracować z innymi urządzeniami.

Wagi dźwigowe do zadań specjalnych

Taki rodzaj wag przeznaczony jest szczególnie do ważenia ładunków o dużej masie. Przystosowane są do pracy z hakiem dźwignicy, bramki warsztatowej, a także ważenie może odbywać się za pomocą żurawia. Dużą zaletą takiego systemu pomiarowego jest fakt, iż sprawdzi się nawet przy stutonowym ładunku. Z racji, iż na rynku dostępnych jest wiele modeli wag hakowych, warto wcześniej sprawdzić jakie rozwiązania poleca tamtrongroup.com/pl. Na pewno ważnym elementem powinno być to, czy dane z ważenia za pomocą wybranej wagi hakowej będą zapisywane, oraz czy będzie możliwość dokonywania ich analizy, oraz przesyłania. Inwestując w dobrej jakości wagę hakową, zyskujemy:

  • precyzyjny pomiar ładunku,
  • możliwość przeniesienia zgromadzonych danych za pomocą USB lub systemu radiowego z wagi do komputera użytkownika.

Kolejnym ważnym szczegółem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest fakt czy dana waga podlega legalizacji, oraz czy jest możliwość jej serwisowania na miejscu.

Czy waga samochodowa sprawdzi się lepiej?

Wszystko zależy, do jakich celów ma być użytkowana i jaki ładunek będzie ważony za jej pomocą. W przypadku wag samochodowych warto zwrócić uwagę na:

  • przenośne systemy ważące, które można wykorzystać w każdym miejscu, pamiętając, iż pojazd o dużych gabarytach powinien być ważony tylko na równej i utwardzonej powierzchni. Tradycyjne platformowe wagi nie zawsze okażą się praktyczne, dlatego wagi przenośne zyskują na popularności, zwłaszcza iż za ich pomocą można także sprawdzić, czy nie został przekroczony maksymalny nacisk na oś w pojazdach
  • wagi najazdowe, które sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach. Są to systemy stworzone typowo do montowania na zewnątrz budynków. Taki rodzaj wagi powinien być oparty na solidnym najlepiej betonowym fundamencie, bo tylko wtedy da rzeczywiste pomiary. Waga najazdowa polecana jest szczególnie, do ważenia pojazdów o dużych rozmiarach. Można zlokalizować ją wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu, przy bramie wjazdowej do zakładu czy innym dostępnym miejscu. Wagi samochodowe powinny być ściśle dopasowane do danej gałęzi przemysłu, więc nim zapadnie konkretna decyzja o wyborze warto skontaktować się z wybraną firmą, by omówić szczegóły, bo niestety takie systemy ważenia na pewno będą związane z dużym nakładem finansowym.